Modeláři Prostějov

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod Ivan » pon 08 čer, 2026 9:13 am

Krásný počin k mini, i laserovanka stodoly vypadá pěkně.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 2420
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pon 08 čer, 2026 9:52 am

MkTT píše:...
Neplánujete stavebnice budov k Milanovým dioramatům prodávat i modelářům mimo klub? Určitě by se našli zájemci (třeba já), kteří by se je rádi zakoupili.

Mirek

Ahoj.
Tuto možnost nevylučuju, nicméně zatím jsme ve fázi kreslení a ladění. Návody neexistují, stavební postupy sdělujeme ústně. Stejně tak nějaké rozumné balení, stoprocentní vzhled nejsou naší prioritou. Zatímco teď jsme na nákladech desetikoruny za papír plus nepočítaný strojový čas laseru, při úvahách o prodeji lidem zvenku se rázem dostanu na úroveň zavedených firem a popravdě - vydělávám jinde a jinak, tohle by mě asi nebavilo.

Zkus(te) se zeptat na podzim, třeba to nějak vymyslím nebo najdu distribuční kanál.

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod HonzaV » stř 10 čer, 2026 6:26 pm

rawen píše:Přes víkend jsem postavil modul s integrovanou čistírnou koleček od firmy LUX modellbau - viz viewtopic.php?f=24&t=10972&start=18

A dnes jsme ho vyzkoušeli v kroužkovém provozu.
Clipboard01.jpg

Podstatné je, že sjízdnost je vždy perfektní. Provoz je poněkud hlučný, ale kluci si rychle zvykli čističku zapínat a vypínat s průjezdem vlaku.
Takže zbývá ještě vyčkat na životnost kartáčků, ale zatím jsem spokojený.

Radek


Ahoj, ad čistička kolejí: jak moc hlučné to je? šlo by video? rád bych ji zakomponoval i do svých segmentů, tak ať vím, do čeho jdu.
Staví TT modulovku - Herrnwalde k roku 1927
ČERVENÁBÍLÁMODRÁ

A zdědil krabici BTTB a vystavil si ji ve vitríně.
Uživatelský avatar
HonzaV
 
Příspěvky: 192
Registrován: sob 12 srp, 2023 7:51 pm
Bydliště: Praha 9

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » čtv 11 čer, 2026 5:16 am

Ahoj.
Ano, je to hlučné. Kluci to zapínají jen na dobu průjezdu vlaku.
Video - uvidíme...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pát 12 čer, 2026 6:52 pm

Ahoj,
video čističky: https://www.rajce.idnes.cz/tt-moduly-ol ... 1714400847
Je to ale klamoucí - když ji pustíš v prázdné dílně - řve. Když dáš mobil / kameru k ní - řve.
Ale když jezdíš deseti zvukovýma mašinama, tak si jí ani nevšimneš. :)

Ne, vážně, zkoušel jsem natočit průjezd nové zvukové M152 a není to vůbec průkazné. Podle polohy a nasměrování mikrofonu v mobilu je slyšet buďto vlak, nebo čistička. Ze vzdálenějšího místa je obvykle slyšet mašina plus slabý šum...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pát 12 čer, 2026 7:02 pm

A přidal jsem pár fotek z dnešního ježdění. (V podstatě trénink na prezentaci 17. 6.)

V září 2022 jsem na dílnu přišel s jedno segmentovou stanicí (tzv. Vrbátky nebo Sebranice) a jednokolejnou smyčkou (Prostějov). Libor přidal 80cm přímé trati. Za měsíc vznikla druhá smyčka (Olomouc), za rok klubové přímé díly, za další odbočná Plumlov a Tomášův Bedihošť.
Dnes, tj. v červnu 2026, je tam stočených asi 32m modulů, užitečná délka kolejí je samozřejmě násobně větší. Jezdíme stále na Uhlenbrock a FREDI a čtyři Spaxy. Budu se muset naučit šachy, protože moduly už není kam dávat. :lol:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod milan ferdián » pát 19 čer, 2026 12:25 pm

rawen

Radku, dvě chybějící stránky :oops: , tak si je stáhněte.
Přílohy
Základní díl rovina MINI.jpg
Základní díl svahový MINI.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 12194
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pát 19 čer, 2026 1:14 pm

Děkuji Milane.
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pát 19 čer, 2026 1:18 pm

Nejen ježděním živ je modulář. Občas je třeba trochu pouklízet...


Radek

P.S.: Rozlišení je jasné - modré vršky (šrouby) já, černé Sportcentrum, oranžové Tomáš. Oranžovou nevidíte, protože Tom má vše doma; modré vidíte jen část, z podobné příčiny :D
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Raww a 0 návštevníků