DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vláknu at

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Trainmaniak » pát 17 dub, 2026 5:11 am

Z běhounů/podvozků sbírají všechny páry Piko, počínaje BR 83.10, konče BR 62.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1619
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Jacek » sob 18 dub, 2026 12:09 pm

Davca píše:asi bych ještě před pořízením počkal na rovněž "případné" Jackovo zvukařské veledílo. :)
David

To mi teda hodně věříš :D Ono nějaké mnohaměsíční snažení vyžaduje víc než jednoho, dva zájemce. Je to zrovna rok, co jsem kvůli případnému zvuku 415.0 zveřejnil anketu. 90 lidí pro, reálně nahraných projektů za půl roku 6, slovy šest. To spíš za tu dobu bude několik 810 nebo 751

Pro tento stroj by se dal použít projekt 413.0 nebo 415.0, přijde mi to dost podobné.

https://youtu.be/JYtLTQQWUNQ?list=PLQOK ... YGIL&t=286

https://jacek-modely.cz/zvukove-ukazky/ ... okomotivy/
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 977
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Petr Barchánek » sob 18 dub, 2026 1:50 pm

Obligátní prosba: Nechcete těm párám ROCO a PIKO udělat vlastní vlákna?
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 403
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Davca » pon 20 dub, 2026 2:03 pm

Jacek píše:...
Pro tento stroj by se dal použít projekt 413.0 nebo 415.0, přijde mi to dost podobné.
...


No právě. Tak kdyby šlo pro 335.15xx alespoň trošku upravit výšky a basy ať "nehraje" na přípřeži nebo postrku stejně jako vlaková 413.0. :)

David
Davca
 
Příspěvky: 392
Registrován: sob 22 bře, 2014 8:28 pm
Bydliště: Bohumín


Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod jamik22 » pon 27 dub, 2026 11:24 am

Ve srovnání se stařičkým modelem od Jago, tohle už je jiná liga. :wink: . Jen zvuk mi připadá nic moc, když to srovnám s Jackovým krásným projektem pro 415. Pokud Jackův zvuk zhruba odpovídá, bude lepší ho použít . Otázka jak bude fungovat osvětlení kabiny a podvozku - nejspíš SUSI. Úprava na ZIMO dekodér asi bude na našich výzkumnících.
jamik22
 
Příspěvky: 510
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Trainmaniak » úte 19 kvě, 2026 7:55 am

Tak pára 91.3 od Pika je posunuta na konec června: https://www.piko-shop.de/de/artikel/tt- ... 49520.html
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1619
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod petr2023 » stř 03 čer, 2026 6:13 am

Sarge píše:MTB TT CSD 853 020
snad se nědy dočkáme i Najbrta ...
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 122
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod michal_d » stř 03 čer, 2026 9:06 am

petr2023 píše:
Sarge píše:MTB TT CSD 853 020
snad se nědy dočkáme i Najbrta ...

To snad ne, když 853 se jej ve skutečnosti nedožily...
michal_d
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod radula63 » čtv 04 čer, 2026 7:22 am

petr2023 píše:
Sarge píše:MTB TT CSD 853 020
snad se nědy dočkáme i Najbrta ...

To jedině řada 854. 853 se najbrta nedožila.
Nicméně karoserie od MTB odpovídá 853 a jen některým 854. Záleží na přestavbách daného kusu vozu z 853 na 854. Většina jich měla jiná horní světla (tvar kapličky na reflektor) a jiné dveře (zalamovací versus předsuvné).
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1406
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod _lt_ » pát 05 čer, 2026 11:00 am

853.020 v pořadí další klasický nátěr, pokud by dle náhledu nebyl nepochopitelně špatně. Viděl někdo někdy tento nátěr s bílými popisy a černým nápisem na čele? Co je mi známo, tak věchny tyhle nátěry měli všechny nápisy žlutě a červneně na čele, pokud jsou v žlutém pruhu.
_lt_
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod cliftorr » pát 05 čer, 2026 6:54 pm

V knižních atlasech i na specializovaném webu 854foto.net je doloženo, že vůz 853 020-6 měl v inkriminovaném roce 1994 celočervený nátěr s širokým žlutým pruhem kolem dokola. Model od MTB má ale nátěr polomáčený (červený spodek, krémový vršek) se žlutými čely.MTB tak v podstatě vzalo nátěr z jiného vozu (např. z trutnovských strojů 853 013 nebo 853 021, které v této verzi reálně dožívaly) a natisklo na něj číslo 020.
cliftorr
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 03 lis, 2023 10:21 pm

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod _lt_ » pon 08 čer, 2026 4:52 am

Teď tomu moc nerozumím, koukáme se na stejné obrázky?
https://mtb-model.com/index.php?page=pr ... meritko=TT
853 020-6 je přeci celočervená se žlutým pruhem. Jenže jako ostatní v tomto nátěru měla na rámu žluté popisy a červený popis na čele ve žlutém pruhu. Z té mizerné MTB fotky je patrný bílý popis na rámu a na čele se jeví jako černý. Proto mě zajímá, zda někdy vůbec existovala nějaká podobná předloha, já o žádné takové nevím. Nebo jestli je to ve stylu, dáme tam bílé a černé popisy, ať to ničemu neodpovídá a má to punc hračky nejen tvarem, ale i barvou.
_lt_
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod Čouda » úte 16 čer, 2026 2:59 pm

Pánové, ty popisky by mě trápily asi až na posledním místě. Celej ten "model" je totální zvěrstvo. Škoda..
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 245
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: DISKUZE - Novinky TT 2026 (komentáře k novinkovému vlákn

Příspěvekod _lt_ » pát 19 čer, 2026 7:38 am

Tak jsem včera rozbalil ten strašně vypadající motorák, který jsem dokoupil k předchozí barevné variantě ČSD. Tehdy to totiž vypadalo, že lepty MM jsou nenávratně ztraceny. Nyní již naštěstí jsou, tak MTB hydru není třeba kupovat.
Pokud ji někdo zvažuje koupit, tak jako já na prozatimní ježdění, než si postavím lept, tak opravdu je i barevné provedení nevyhovující. Mezi tím, jsou již fotky u prodejců a můžete tak sami zjistit do čeho jdete.
https://ttmodelar.eu/motorovy-vuz-853-020-cd-v-epocha-tt-mtb-ttcd853020?search=853020
Nejhorší je asi přechodový plech, který je přeci jednoduše celý žlutý a zákazník si to dobarví červeným pruhem sám.
Nápisy jsou opravdu bílé a neodpovídají tak žádnému motorovému vozu ve skutečnosti. Popisy mají být všechny žluté. To si mám přebarvit žlutou fixou?
Druhé čelo je opatřeno černým nápisem o zařazení na konci vlaku, ve skutečnosti byl vždy červený. Tam pomůže jedině odstranění nápisu a nanesení nového.
Po všech těhle úpravách, to bude odpovídat danému motorovému vozu v páté epoše a vlastně i konci IV epochy.
Tady od pana Štěpánka jsou náhledy, kde na 853.009 je nejlépe zřetelný žlutý popis vozu. Je tam i 853.020 se žlutou...
https://trainfoto.eu/ALBUM/457.html

Jinak bych uvítal trochu schopnější jízdu modelu, né že se bude rozjíždět z 0 na 20km/h za 0 sekund. Při rychlosti tak 30 km/h se začínají rozsvícet světla. Je to v podstatě nejhorší model napříč výrobci jízdními vlastnostmi.

Hlavně že je přibalený dekodér zdarma, který já tak akorát vyhodím do koše.
_lt_
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků