MTB Žehlička (AC/DC)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod wendycrx » pon 02 bře, 2026 12:23 am

Stejně je zvláštní, co všechno je možné u hračky kritizovat. Kdyby to byl model, tak by cena začínala někde na 20 tisících. :roll:[/quote]


To je teda kapitálny nezmysel. Napríklad taký 6-kolák PIKO je krásny MODEL a určite nestojí 20-tisíc ... PIKO žehlička bude okolo 5000 a určite to nebude hračka ale model.[/quote]

Souhlasim..a můžeme jít mnohem levněji.. např Piko sergej se dal sehnat v akci před nějakám časem kolem 3500kč ( jestli si to nepletu se čmelákem od pika ) a to je opravdu model vs hračka ale za lepší peníze.
Ty bláboly jak model musí být 20+ jsou hovadina.. stačí se kouknout na...
Techimage lamina/ plecháč
Roco ( vyber si )
Piko - opět mraky modelů co jsou uplně jinde
wendycrx
 
Příspěvky: 137
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod JaroHo » pon 02 bře, 2026 5:44 am

na fotkách Alesona, jak je Žehlička nasvícená tvrdým světlem shora, tak ten pojezd už tak nevyčnívá, a že je prohlá jak učňovskej párek? To jsou i vozy acme a přípojňáky za rakev, pravda jsou ale delší než žehlička. :mrgreen:
A je pravda , že teď je a bude na výběr takže se z toho nehroutím :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1603
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod jipol57 » pon 02 bře, 2026 2:02 pm

Našel jsem u sebe celkem detailní podvozek žehličky. Je to ale střídavá.
A půjčil jsem si fotku od @tabletrain
Může se porovnat o kolik tu kastli zvedli.
Žehl.jpg
jipol57
 
Příspěvky: 1654
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod kuyon » čtv 21 kvě, 2026 4:02 am

Ma niekto z vas konfiguraciu dekodera mtb-model? (Typ MND25 mtb) Pri prerušeni JP na DPS AUX4, je po resete na LED reflektora, pravdepodobne len na jednej strane nakonfigurovany vystup svetiel pre kabinu, pretoze po rozjazde zhasne. Na mtb stranke nie je k dispozicii vypis popisu CV, takze nastavenje je zábavou.
Přílohy
20260521_060700.jpg
20260521_060651.jpg
kuyon
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod cliftorr » čtv 21 kvě, 2026 6:24 pm

Tohle by nepomohlo ?
Dekodér MND25 (či MN250) je specializovaný miniaturní DCC lokomotivní dekodér od výrobce Zimo.
cliftorr
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 03 lis, 2023 10:21 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod Zlámalík » čtv 21 kvě, 2026 7:03 pm

Ne, fakt ne.
MND25 je MTB s jejich fw. Vždyť to tam i píšou, koukám.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3167
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod petrha » pát 22 kvě, 2026 7:32 am

wendycrx píše:Stejně je zvláštní, co všechno je možné u hračky kritizovat. Kdyby to byl model, tak by cena začínala někde na 20 tisících. :roll:



To je teda kapitálny nezmysel. Napríklad taký 6-kolák PIKO je krásny MODEL a určite nestojí 20-tisíc ... PIKO žehlička bude okolo 5000 a určite to nebude hračka ale model.[/quote]

Souhlasim..a můžeme jít mnohem levněji.. např Piko sergej se dal sehnat v akci před nějakám časem kolem 3500kč ( jestli si to nepletu se čmelákem od pika ) a to je opravdu model vs hračka ale za lepší peníze.
Ty bláboly jak model musí být 20+ jsou hovadina.. stačí se kouknout na...
Techimage lamina/ plecháč
Roco ( vyber si )
Piko - opět mraky modelů co jsou uplně jinde[/quote]

Buď me rádi, že tu MTB je, porovnejte ceny PIKO E 669, S458, které dělá i MTB s S 499.0/02, které MTB nedělá. Piko má kvalitnější model a přesto nezvedli cenu o 3-4 tisíce nad MTB, jako je to u Plecháče nebo Laminátky. Nediskutuji tu o tom za kolik se dá sehnat model z druhé ruky bez záruky!
petrha
 
Příspěvky: 221
Registrován: ned 06 lis, 2011 6:51 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod Zlámalík » sob 23 kvě, 2026 6:48 pm

petrha píše:Buď me rádi, že tu MTB je...

S ohledem na jejich obchodní politiku bych si s tímto tvrzením dovolil polemizovat...
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3167
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod radula63 » stř 27 kvě, 2026 9:01 am

O dekodéru od MTB se píše už zde:
viewtopic.php?f=6&p=355702#p355702
včetně tabulky CV
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1406
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod radula63 » stř 27 kvě, 2026 9:03 am

cliftorr píše:Tohle by nepomohlo ?
Dekodér MND25 (či MN250) je specializovaný miniaturní DCC lokomotivní dekodér od výrobce Zimo.

NE. MTB má v dekodérech svůj firmware a tudíž i některá CV jsou jiná. Základní CV jako například 1, 2, 3, 4, 27, 29, 33 a výše (řazení výstupů vůči tlačítkům) jsou stejné jako například Zimo, ale ABC, směrová závislost výstupů apod. je v jiných CV. viewtopic.php?f=6&p=355702#p355702
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1406
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod radula63 » čtv 28 kvě, 2026 11:03 am

Na stránkách MTB se zveřejnil popis k dekodérům
https://mtb-model.com/index.php?page=clanky&id=28&lang=
Dále tyto dekodéry myslím bude lepší řešit v samostatném vlákně zde:
viewtopic.php?f=6&t=15625
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1406
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

S458.0 digitalizace

Příspěvekod sidlo » pon 15 čer, 2026 6:29 am

Digitalizace modelu S458.0 https://sites.google.com/view/sidloweb3/vozidla/s458-0/digitalizace

S458.0_small.jpg
S458.0_small.jpg (50.81 KiB) Zobrazeno 832 krát
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3868
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod Aleson » pon 22 čer, 2026 12:43 am

Ve vlákně "Novinky 2026" se objevila fotka Žehličky PIKO, vypadá to na krásný model, moc se na něj těším, ale než přijde na trh - a než přijde na trh v barevných mutacích, které mě zajímají, hraju si s Žehličkami MTB, které mají bezpochyby určité nedostatky, ale mě to zase až tak neuráží. Koho to uráží, ať si je nekupuje a odpustí si to neustálé skuhrání !

A dovolím si trochu poupravit následující názor, kerý není pravdivý.

jipol57 píše:Tak konečně, jak to má být, s kšiltami nad čelními okny. Ne jako ten pasvil S458 od MTB. A to nejsem vyloženě jejich kritik, ale tohle po...li, abych se vyjádřil jazykem šéfa. A při tom hrby na kapotách přidali, oproti E458.


Střídavé lokomotivy MTB mají jinou střechu, než stejnosměrné. E458 má délku střechy 30mm. S458 má délku střechy 33mm. Kšilty jsou tedy delší, na jedné straně je pod stříškou i "krabice" nad čelními okny kabiny, jako tomu na střídavých lokomotivách je. Nezkoumal jsem výkresy, vizuálně by ty kšilty asi měly být ještě o něco delší, ale snaha přece jen byla.

Strechy-E458xS458-detail-WEB.jpg


A pro milovníky MTB přidávám ještě nějakou fotku "hračky", která mi dělá docela radost ( obzvlášť perfektním barevným odstínem zelené ) :wink:
( Lokomotiva má vyměněný sběrač za kovový a určitě by jí vylepšila vzhled mírná patina podvozků, která by jim dodala větší plastičnost, zvýšila realističnost a skryla poněkud umělohmotný vzhled, ale to možná až někdy ....)

E458_0020_MTB_4_WEB.jpg

E458_0020_MTB_6_WEB.jpg
Aleson
 
Příspěvky: 475
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod jipol57 » pon 22 čer, 2026 7:31 am

Tak to mě trochu překvapilo. Myslel jsem že střechu nechali úplně stejnou jako na E. Fakt kšilty trochu prodloužili. O to je to pro mě víc nepochopitelné. Když už změnu udělali, tak proč ne do rozměru jaký by měl být? To by je ten kousek plastu zrujnoval? Nebo si to nedokážou změřit?
Pravda, v Praze je nenajdou, ale do Plzně to nemají tak daleko.

A to nejsem až takový kritik MTB. Oceňuji jejich pojezdy, aspoň v H0. Okna u III. série M262 beru s pokorou, který není až tak moc zřetelný.
Ale rozdíl kšitů na Žehličkách S a E, jsou opravdu markantní, na první pohled.
jipol57
 
Příspěvky: 1654
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: MTB Žehlička (AC/DC)

Příspěvekod Aleson » pon 22 čer, 2026 8:35 am

Máš pravdu. ( I mě původně překvapilo, že ta střecha je rozměrově jiná. Na fotkách ze stránek MTB to v podstatě nebylo poznat ). A je škoda, že když už lokomotiva tu jinou střechu má, neodpovídá víc skutečnosti. Přitom by to opravdu asi nebyla žádná práce navíc. No co už .....
Aleson
 
Příspěvky: 475
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník