od HonzaM » sob 20 čer, 2026 12:03 pm
Dobrou volbou k započetí s DCC může být novinka Uhlenbrocku, Daisy II WLAN, obsahující wifi router disponující protokoly Z21 i WiThrottle, centrálu je tedy možné ovládat také z mobilu nebo tabletu. Centrála má možnost připojení Loconetu a lze ji ovádat i FREDy, Loconet lze využít i pro zpětné hlášení a digitální ovládání kolejiště. Vlastní centrála poskytuje 2,5 A, Loconet samozřejmě umožňuje připojení boosteru. Ovladač lze připojit jak kabelem, tak bezdrátově. Centrálu lze ovládat také ovladači vyšší kategorie, třeba ESU Mobile Control. Ovladač Daisy II WLAN stejně jako centrála komunikuje s protokoly WiThrottle i Z21 a lze ho tedy použít třeba také s centrálami YaMoRC 7010 nebo Railbox RB1110 nebo RB1110 Mini, ale také Z21 NewGen. Vzhledem k ceně setu centrály s ovladačem a zdrojem cca 4500 Kč (napřiklad u Marathon Model) je to zajimavá nabídka. Ovladač lze samozřejmě použít i s jakoukoli centrálou disponující LocoNetem. Tenhle ovladač je podle mého názoru o třídu lepší než dnes již téměř historický Multimaus, který je ale dodnes napřiklad součástí novinky, setu Roco Z21 NewGen (s touhle centrálou ale ovladač Daisy II WLAN použít lze použít jen přes wifi,, protože ta centrála přiojení LocoNetu nemá.