Modelování uhlí a podobně

Fórum pro 3D tisk.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod JenikPluto » stř 10 čer, 2026 8:19 am

Potreboval jsem namodelovat uhli do tendru a protoze jsem linej, tak jsem nejdriv chvili hledal po siti, jestli to nekdo pracovitejsi uz nedelal.

Nasel jsem pekny skript pro OpenScad, jde v nem navolit velikost "hrud", rozmer zakladny hromady a jeji vyska, pripadne i hustota "nahnacani" kusu na hromade. Protoze pro formovani haldy jsou pouzita pseudonahodna cisla, zadne dve hromady nejsou stejne.

Prijde mi to docela uzitecne, i kdyz hnidopich by mohl (opravnene) stourat, ze hromada je nechutne symetricka... :)

JP
Přílohy
Hrommady.png
JenikPluto
 
Příspěvky: 471
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod marian_r » stř 10 čer, 2026 8:30 am

Ja som si dal kopy do St vymodelovať v Plasticity (vo Fusion to neviem), tam sa nakreslí obdĺžnik, zoberie pár bodov okolo stredu a vytiahne hore. Textúru nepotrebujem, išiel tam reálny kameň. Tiež to bolo symetrické, takže som obrusoval a potom dosýpal...

Vymením hnedé uhlie za čierne. 8-)
marian_r
 
Příspěvky: 558
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod Zlámalík » stř 10 čer, 2026 3:33 pm

marian_r píše:Ja som si dal kopy do St vymodelovať v Plasticity (vo Fusion to neviem), tam sa nakreslí obdĺžnik, zoberie pár bodov okolo stredu a vytiahne hore. Textúru nepotrebujem, išiel tam reálny kameň. Tiež to bolo symetrické, takže som obrusoval a potom dosýpal...

Vymením hnedé uhlie za čierne. 8-)

Tak na to stačí polystyren 8)
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3164
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod rawen » stř 10 čer, 2026 4:40 pm

Zlámalík píše:
marian_r píše:Ja som si dal kopy do St vymodelovať v Plasticity (vo Fusion to neviem), tam sa nakreslí obdĺžnik, zoberie pár bodov okolo stredu a vytiahne hore. Textúru nepotrebujem, išiel tam reálny kameň. Tiež to bolo symetrické, takže som obrusoval a potom dosýpal...

Vymením hnedé uhlie za čierne. 8-)

Tak na to stačí polystyren 8)

Jedno z klasických rčení praví, že nejlepším modelem uhlí je nadrcené uhlí... (na tom polystyrenu/styroduru)
(Původně: Nejlepším modelem černé kočky je jiná, anebo, ještě lépe, tatáž, černá kočka.)

Akorát to špiní, což omlouvá kolegy, kteří hledají náhradu. Ale zase, z hromady uhlí na modulu se dá vcelku přirozeně rozetřít prach do okolí, aniž by člověk sháněl patinátory :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod JenikPluto » stř 10 čer, 2026 5:19 pm

Nojo, jenze ja to potrebuju do tendru...

V eNku.

JP
Přílohy
Tendr.png
Tendr.png (147.78 KiB) Zobrazeno 465 krát
JenikPluto
 
Příspěvky: 471
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod Zlámalík » stř 10 čer, 2026 6:20 pm

No však jo. Uhlí je lepší reál, kvůli lesku na hranách. Do tendru polystyren, posypaný drtí.
Nějaké uhlí mám, v VI. epoše ho asi úplně neupotřebím 8) :lol: kdyžtak napiš.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3164
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Modelování uhlí a podobně

Příspěvekod JenikPluto » čtv 11 čer, 2026 5:46 am

Zlámalík píše:No však jo. Uhlí je lepší reál, kvůli lesku na hranách. Do tendru polystyren, posypaný drtí.
Nějaké uhlí mám, v VI. epoše ho asi úplně neupotřebím 8) :lol: kdyžtak napiš.


Diky za nabidku, ale tahle masina od me pujde jen jako jednicky a nuly. Nakonec ale pujde s tendrem prazdnym a zvlast k tomu bude model hromadky uhli na pripadne vlepeni.

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 471
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno


Zpět na 3D Tisk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků