nákladní vozy

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

nákladní vozy

Příspěvekod lubz » ned 07 čer, 2026 12:44 pm

Zdravím všechny,
chci se zeptat, jak moc odpovídají skutečnosti uzavřené nákladní vozy Ztff v 3.epoše od Pika - kat.č. 97160 a otevřené E/Vtr ve 4.epoše kat.č. 54644. Na parostroji jsem pod Ztff našel jen vozy délky přes nárazníky 14020mm, což je zcela jiný vagón a E/Vtr jsem nenašel vůbec.

Díky a pěkný den.
H0 Stožec-Tusset 3. - 4.epocha - ČSD + DB bez uznání II.WW - ve výstavbě
TT miniovál BTTB
lubz
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08 kvě, 2023 3:04 pm
Bydliště: České Žleby/Strakonice

Re: nákladní vozy

Příspěvekod Milan.D. » ned 07 čer, 2026 1:23 pm

Pokud jde o Ztff jsou popisy podle skutečnosti i když některé na voze chybí, vůz je ale pouze vzdáleně podobný (např. neodpovídá počet větracích klapek na boku vozu). Vtr je celkem v pořádku, zaleží jak vysoké máte nároky, Piko jej nabízí už řadu let, mění se jen potisk. Chybí některé drobné nápisy, také chybí kolo pořádací brzdy, to ale není problém doplnit např. z leptu. :D
Přílohy
1148-4-21_CSD E Vtr 500 7834-4  i Frederiksvaerk 280572  .jpg
Výstřižek6.JPG
Výstřižek6.JPG (39.25 KiB) Zobrazeno 640 krát
Milan.D.
 
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: nákladní vozy

Příspěvekod lubz » ned 07 čer, 2026 2:06 pm

Díky Milane za odpověď, zkusím tedy oba, nejsem žádný počítač nýtů. A na mém malém kolejišti počítám s každým centimetrem a tak 2 osé krátké vozy jsou pro mě terno. A protože jezdím i s prastarými vagóny PIKO ještě i s plastovými dvoukolími, tak tyto relativně levné vagóny jsou vítaným obnovením vozového parku.
P.S: prosím, odkud je ta druhá fotka, někde jsem ji viděl a zabíhá nemohu najít ?
H0 Stožec-Tusset 3. - 4.epocha - ČSD + DB bez uznání II.WW - ve výstavbě
TT miniovál BTTB
lubz
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08 kvě, 2023 3:04 pm
Bydliště: České Žleby/Strakonice

Re: nákladní vozy

Příspěvekod Milan.D. » ned 07 čer, 2026 3:04 pm

Fotka Ztff je z tohoto fóra tuším z vlákna "nákladní vozy skutečnost a model" myslím od Mcx, já ji mám staženou. Pokud tedy nevadí odchylky od skutečného vozu, tak proč ne, sám mám pro vozy Piko jistou slabost. Tak ať se daří. :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: nákladní vozy

Příspěvekod lubz » ned 07 čer, 2026 6:59 pm

Poprosím admina o přesun do tématu "Stavba osobních a nákladních vozu" nákladní vozy modely a skutečnost. Díky
H0 Stožec-Tusset 3. - 4.epocha - ČSD + DB bez uznání II.WW - ve výstavbě
TT miniovál BTTB
lubz
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 08 kvě, 2023 3:04 pm
Bydliště: České Žleby/Strakonice


Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Patrik Novák, Petr66, Tonito a 1 návštěvník