Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.
Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek
od zed70 » ned 08 bře, 2026 3:58 pm
Ahoj všem
Mám prosbu a zároveň i problém.
Zakoupil jsem nové dekodéry MS450P22 do HO lokomotiv a mám takový problém, že například po třetím spuštění jdou veškeré zvuky, ale motor se ani nepohne. I když jsem dal resset tak zvuky jdou, ale motor ani ťuk.
Psal jsem do ZIMA, ale info které jsem obdržel, zafungovalo jen v jednom případě.
Reklamace neuznána (zakoupeno u ESPB Horažďovice).
Nestalo se někomu něco podobné?
Díky za informaci předem, jinak je pošlu do Vídně.
-
zed70
-
- Příspěvky: 18
- Registrován: čtv 12 zář, 2019 6:48 am
od horak » ned 08 bře, 2026 4:25 pm
Skontroluj si CV19. Myslím si, že tam bude iné číslo ako 0.
Tak ju tam nahraj (zapíš) CV19=0. A malo by to fungovať (na 99% to bude tento problém).
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
-
horak
-
- Příspěvky: 765
- Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
- Bydliště: Bratislava
od Jacek » ned 08 bře, 2026 6:49 pm
Setkal jsem se se třemi takovými dekodéry. Při určité provozní situaci, snad zastavení a změně směru došlo k tomuto jevu. CV19 na to nemělo žádný vliv, stejně tak reset, nic.
Vyčetl jsem všechna CV, proti zvukovému projektu byla snad v deseti různých CV místo nuly hodnota 255. Nové nahrání mého projektu nepomohlo. Nakonec spolehlivě pomohlo nahrát základní projekt Zimo, tím se dekodér rozchodil. A pak až jakýkoliv jiný projekt.
Reklamovat
-

Jacek
-
- Příspěvky: 977
- Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
- Bydliště: Moravskoslezský kraj
-
od JendaTT » ned 08 bře, 2026 7:32 pm
Ahoj, mě tohle chování u jednoho MS dekodéru dělala přímo jedna verze FW. Stačilo dekodér updatovat na nejnovější FW a pak, tuším, že stačilo dát povel lokomotivě k rozjezdu dopředu, dozadu a zase dopředu a dozadu a začalo vše fungovat. Od té doby vše OK.
Už jsme to našel : verze 4.237 - vyloženě píšou: Achtung: Nach dem Update durch ZWEIMALIGEN RICHTUNGSWECHSEL Decoder fahrbereit machen!
-
JendaTT
-
- Příspěvky: 548
- Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm
od zed70 » čtv 12 bře, 2026 7:10 pm
Ahoj
Psa jsen do Zima a chtěl jim dekodéry poslat, ale dosatal jsem odpověď, která zafungovala.
1) CV19 = 0
2) CV20=0
3) CV27=0 a zde byl zakopaný pes, když jsem CV načetl tak tam byla hodnota "4", přepsal jsem na "0" a vše je OK jak psal Helmut z Vídně.
Návod pro ostatní a dekodéry jsou v lokomotivách

Ať se daří.
-
zed70
-
- Příspěvky: 18
- Registrován: čtv 12 zář, 2019 6:48 am
od Zdenek Valter » čtv 12 bře, 2026 8:44 pm
zed70 píše:Ahoj
Psa jsen do Zima a chtěl jim dekodéry poslat, ale dosatal jsem odpověď, která zafungovala.
1) CV19 = 0
2) CV20=0
3) CV27=0 a zde byl zakopaný pes, když jsem CV načetl tak tam byla hodnota "4", přepsal jsem na "0" a vše je OK jak psal Helmut z Vídně.
Návod pro ostatní a dekodéry jsou v lokomotivách

Ať se daří.
jakou máš verzi FW?
-
Zdenek Valter
-
- Příspěvky: 3434
- Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
- Bydliště: Ústí n.L.
od zed70 » stř 25 bře, 2026 7:46 pm
Nahraná verze je poslední, to jsem nechal přehrát a stejně nefungovali až po návodu co jsem psal výše.
-
zed70
-
- Příspěvky: 18
- Registrován: čtv 12 zář, 2019 6:48 am
od Zdenek Valter » stř 25 bře, 2026 7:50 pm
zed70 píše:Nahraná verze je poslední, to jsem nechal přehrát a stejně nefungovali až po návodu co jsem psal výše.
Díky!
-
Zdenek Valter
-
- Příspěvky: 3434
- Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
- Bydliště: Ústí n.L.
Zpět na Elektrika a elektronika
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Ivan, paveltt a 0 návštevníků