TT: U 250-220-250

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 02 bře, 2026 5:38 am

Únor 2026
Dokončil jsem výtopnu, usadil ji na místo a zapojil její osvětlení.
Přílohy
083.jpg
084.jpg
085.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 02 bře, 2026 5:40 am

A panu vrátnému jsem nainstaloval závoru, cítí se teď mnohem spokojenější a důležitější, než když se mu tam coural každý, jak se mu zachtělo.
Přílohy
082.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod cipisekmp » pon 02 bře, 2026 7:35 pm

Zdravím. Nevím jak ostatním, ale mě se to líbí.... Ať se daří, Cipísekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1656
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Kavka_ » pon 02 bře, 2026 9:13 pm

Pěkná práce - ta výtopna je takhle v průhledu luxusní.
Vždy když vidím takovéto modely, napadá mne nutně otázka: Kde sakra, chlapi, berete ty správné figurky!?
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 514
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » úte 03 bře, 2026 4:44 pm

Kavka_ píše:Pěkná práce - ta výtopna je takhle v průhledu luxusní.
Vždy když vidím takovéto modely, napadá mne nutně otázka: Kde sakra, chlapi, berete ty správné figurky!?

https://obchod.resinovemodely.cz/3D-TISK-c2_34_2.htm - figurky zámečníků
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Ivan » stř 04 bře, 2026 3:06 pm

S dovolením jsem si stáhnul fotku, vnitřek se mi moc líbí.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 2420
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Kavka_ » stř 04 bře, 2026 5:01 pm

Libor píše:
Kavka_ píše:Pěkná práce - ta výtopna je takhle v průhledu luxusní.
Vždy když vidím takovéto modely, napadá mne nutně otázka: Kde sakra, chlapi, berete ty správné figurky!?

https://obchod.resinovemodely.cz/3D-TISK-c2_34_2.htm - figurky zámečníků

Díky za odkaz. Netušil jsem, jak daleko jsou v sortimentu.
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 514
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » úte 31 bře, 2026 4:55 am

Březen 2026
Sice je ještě docela chladno, ale se obávám se, že modelářská sezóna pomalu končí. Jaro mlátí na dveře a nepochybně se za chvíli vláme dovnitř. I tak pomalé tempo prací na kolejišti se jistě ještě sníží (to není stížnost, nikam nespěchám). Během března jsem si trochu připravil základovou plochu za výtopnou (nic zajímavého, tedy bez fotky), dále se mi podařilo přidat pár drobností kolem skladu a taky jsem postavil a do terénu umístil garáž.
Přílohy
086.jpg
087.jpg
088.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Jirkátor » úte 31 bře, 2026 8:01 am

Ten umaštěný automechanik čouhající z pod auta je skvělý.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1314
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod cipisekmp » úte 31 bře, 2026 6:38 pm

Zdravim. Taky se pripojuji s chvalou. Myslim ze se kazdy kdo to uvidi aspon pousmeje.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1656
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pát 01 kvě, 2026 4:14 pm

Duben 2026
Během uplynulého měsíce jsem poskládal skladiště uhlí. I když ještě není zcela hotovo, chybí hlavně patina a nějaké zbytky uhlí okolo, začal jsem už pomalu skládat i stavědlo pro zhlaví u depa. V souvislosti se skladištěm uhlí bych také rád požádal o drobnou radu: docela by se mi na jeho stěně líbila taková ta nástěnka s hasičským nářadím. Mám nejasný mlhavý dojem, že jsem kdysi kdesi viděl takovýto lept, ale teď se mi nedaří nic najít. Objevil jsem akorát u Pojezdy.eu nástěnky s nářadím, ale požární desku nikde. Nevíte náhodou někdo? Nebo že by se mi to jen zdálo?
Přílohy
089.jpg
090.jpg
091.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pát 01 kvě, 2026 4:15 pm

Už taky dlouho chodím okolo pozadí kolejiště a čekám, že něco uzraje. Pořád se mi do toho zrovna moc nechce. Ale už by to chtělo. Tak mne napadlo, že bych mohl provést něco jako self-motivaci. Takže tímto se zde slavnostně zavazuji, že tento měsíc u mne bude pozadí vpředu a pokusím se tuto část práce uvést alespoň do pohybu. Uvidíme.
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Zlámalík » sob 02 kvě, 2026 9:37 am

Ten interiér já teda žeru, tohle je další level. Smekám.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3166
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 01 čer, 2026 11:29 am

Květen 2026
Dodělal jsem skladiště uhlí a stavědlo (možná někdy v budoucnu, až se budu nudit, tak doplním okapy). Pustil jsem se taky do zauhlování (stavebnice Auhagen), to je ale zatím ještě nedokončeno.
Přílohy
092.jpg
093.jpg
094.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: TT: U 250-220-250

Příspěvekod Libor » pon 01 čer, 2026 11:32 am

Už před časem jsem zakoupil laser-cut stavebnici továrny od Lahvy (nějaká diskuse okolo této stavebnice aktuálně probíhá zde: viewtopic.php?f=5&t=15197). Továrna se skládá z třípodlažní hlavní budovy a bočního přístavku s nakládací rampou. Pro mé prostorové poměry je stavba velká, rozhodl jsem se proto hlavní budovu továrny snížit o jedno patro a dále také oddělit přístavek a vytvořit z něj samostatný sklad s nakládací rampou. Namodeloval jsem tyto dvě stavby z kartónu a smířil se s tím, že mne čeká přeložka vlečkové koleje. Asi tak, jak je naznačeno na fotkách níže (šedé pražce), ale zatím to ještě nechávám uležet. A ten sklad/přístavek možná ještě o kousek zkrátím, co myslíte?
Přílohy
095.jpg
096.jpg
Libor
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník