Modeláři Prostějov

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » stř 28 kvě, 2025 6:37 pm

Nazdar,
na web jsem přidal shrnutí minulé sezóny a plány na tu další.
https://www.moduly-prostejov.cz/clanky/72.php

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » ned 15 čer, 2025 11:32 am

Nazdar.
Dzbel měl být původně projektem na sezónu 2025/2026, ale Tomova nevinná poznámka* způsobila drobné urychlení stavby.

Stejně je zvláštní, jak pár obloučků dokáže zaplnit dílnu, ale v tělocvičně se pak dokonale ztratí :lol:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (37.76 KiB) Zobrazeno 7787 krát


Radek

*: Jakože by se ty moduly na sv. Václavském ježdění hodily...
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod kapmor » pon 16 čer, 2025 9:19 am

rawen píše:Nazdar.
Dzbel měl být původně projektem na sezónu 2025/2026, ale Tomova nevinná poznámka* způsobila drobné urychlení stavby.

Stejně je zvláštní, jak pár obloučků dokáže zaplnit dílnu, ale v tělocvičně se pak dokonale ztratí :lol:
Clipboard01.jpg


Radek

*: Jakože by se ty moduly na sv. Václavském ježdění hodily...



hehe to bylo spíš kontatování, protože tě znám... :D
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » stř 25 čer, 2025 12:11 pm

Ahoj.
Mezi truhlárnou a lakovnou probíhá u modulů (segmentů) kontrola tvaru a návaznosti terénu.
V označených místech budou standardní rozhraní; naopak zářez a niva mají smysl jen jako soumodulí.

Zároveň je to příležitost k focení, protože černý lak z toho udělá jednolitou hmotu.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » čtv 03 črc, 2025 1:06 pm

Nazdar,
venku je hnusně, vedro se málem nedá snést, a proto jsem pokročil k modulové době ledové. Akorát mi vyšla poněkud dožluta...
https://www.moduly-prostejov.cz/clanky/73.php

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » sob 19 črc, 2025 5:55 pm

Nazdar,
jaro II resp. podzim plynule pokračuje, tak pomaloučku modeluju terén.
Na rozdíl od podkrušnohorských kolegů se nesnažím o stoprocentní zachycení reality a ani nemám 3D model. V prvním kroku jsem podložil vysoká místa odpadním kuličkáčem, v dalších krocích postupně přidával XPS, ořezával, vyplňoval škvíry... 6 modulů, každý tak na tři čtyři etapy...
Silnice povede krajem některých segmentů a hlavně přes most. Kvůli tomu jsem vlastně vyosil kolej v zářezu.
mod.jpg

Se zakrytím polyše tentokrát počkám a budu nejprve pracovat na stavbách. Je tam několik domků, spousta opěrných zdí a další kamenické práce, vystupující skála a kupodivu většina svahů drží prostě porostlá trávou a keříky. Chci to všechno pořádně připasovat a neřezat až do zahliněného terénu...

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » čtv 31 črc, 2025 3:34 pm

Dokončil jsem jeden ne úplně modelový, ale mooc užitečný most.

Jeho konstrukci napoví plonkovní čelo z březové dvanáctky.

Radek

P.S.: Fotky říkají, že mám vzít hnědou akrylku a jít zakamuflovat ty bílé fleky a přechody. Tož zdar!
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » úte 09 zář, 2025 1:05 pm

Až se podzim zeptá, co jsme dělali v létě, máme se čím chlubit.
Uzrálo, stačí sklidit
pole1.jpg

pole2.jpg

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » úte 09 zář, 2025 1:07 pm

...a protože zřejmě nikdo nemá výkres zastávky v Jesenci (ptal jsem se vedle v Podkladech), něco jsem spáchal sám podle fotek na webu Zdeňka Šmída
Jes.jpg
Tohle je první výpal, samozřejmě budu ladit sestavu a poté použijeme v kroužcích.
Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » ned 28 zář, 2025 4:06 pm

Ahoj.
Protože se několik lidí ptalo, napíšu i sem, že podzimní výstava letos z provozních důvodů nebude.

Layout stojí v horní dílně a kroužky na něm několikrát týdně jezdí, takže lze domluvit individuální návštěvu, ale veřejnou akci jsme bohužel museli odložit.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pát 21 lis, 2025 7:01 pm

Přes víkend jsem postavil modul s integrovanou čistírnou koleček od firmy LUX modellbau - viz viewtopic.php?f=24&t=10972&start=18

A dnes jsme ho vyzkoušeli v kroužkovém provozu.
Clipboard01.jpg

Podstatné je, že sjízdnost je vždy perfektní. Provoz je poněkud hlučný, ale kluci si rychle zvykli čističku zapínat a vypínat s průjezdem vlaku.
Takže zbývá ještě vyčkat na životnost kartáčků, ale zatím jsem spokojený.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » pon 15 pro, 2025 8:22 pm

Letos z několika důvodů neproběhlo veřejné svatováclavské ježdění.
Jako náhradu jsme pro všechny členy našich kroužků uspořádali komorní neveřejnou akci.
Ačkoliv... sedm dopraven, 50m trati, na ní 16 ozvučených mašin... to nebylo zrovna málo.
x01.jpg
x01.jpg (8.45 KiB) Zobrazeno 2948 krát


Tomáš a Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod rawen » ned 07 čer, 2026 6:18 pm

Nazdar.
Sesumíroval jsem dění letošního (školního) roku. Ve stručnosti:
- intenzivně laserujeme
- postavil jsem další skryťák, a to prosím bez jediné výhybky
- kluci si postavili služebáky - hitláky
- rozjeli jsme nový kroužek papírového modelářství
- chystáme velkovýrobu dioramat podle Milanovy knihy Plány kolejišť MINI
- na podzim bude sv. Václavské ježdění

Článek najdete na našem webu.

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 čer, 2026 6:58 pm

rawen píše:Nazdar.
Sesumíroval jsem dění letošního (školního) roku. Ve stručnosti:
- intenzivně laserujeme
- postavil jsem další skryťák, a to prosím bez jediné výhybky
- kluci si postavili služebáky - hitláky
- rozjeli jsme nový kroužek papírového modelářství
- chystáme velkovýrobu dioramat podle Milanovy knihy Plány kolejišť MINI
- na podzim bude sv. Václavské ježdění

Článek najdete na našem webu.

Mějte se fajn, Radek

Když jsem četl váš článek Radku, nechtělo se mi věřit, že vás a klučiny+ dívčiny zaujali moje malůvky. Ctím se býtí velmi poctěn a děkuji Vám. Samozřejmě ukápla i ta slzička radosti, protože nebýt houževnatosti Zlámalíka, prcka a všech kluků co se na "MINI" podíleli na vydání, nikdy by bez nich knížečka nevyšla.
Držím vám všechny palce ať se jakákoliv zvolená stavba mini vydaří.
Milan Ferdián
Zrušená "Exkluzivita"
milan ferdián
 
Příspěvky: 12194
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři Prostějov

Příspěvekod MkTT » pon 08 čer, 2026 8:16 am

rawen píše:Nazdar.
Sesumíroval jsem dění letošního (školního) roku. Ve stručnosti:
- intenzivně laserujeme
- postavil jsem další skryťák, a to prosím bez jediné výhybky
- kluci si postavili služebáky - hitláky
- rozjeli jsme nový kroužek papírového modelářství
- chystáme velkovýrobu dioramat podle Milanovy knihy Plány kolejišť MINI
- na podzim bude sv. Václavské ježdění

Článek najdete na našem webu.

Mějte se fajn, Radek


Neplánujete stavebnice budov k Milanovým dioramatům prodávat i modelářům mimo klub? Určitě by se našli zájemci (třeba já), kteří by se je rádi zakoupili.

Mirek
MkTT
 
Příspěvky: 570
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník