Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.
Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.
od Ivan » čtv 24 bře, 2022 1:23 pm
lubo5s píše:Moje oblubene masinky Kocur a Okuliarnik by tie obluky zvladly?
Kavka píše ve vlákně, na které jsem odkazoval, že mu jezdi kocour po r150, viz
viewtopic.php?f=51&t=12591Brejlovec jsem nezkoušel, ale od Kuehna by snad mohl.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
-

Ivan
-
- Příspěvky: 2420
- Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
- Bydliště: Praha
od hank » čtv 24 bře, 2022 3:34 pm
Ještě bych pro ty vražedně malé poloměry oblouků doporučil přinejmenším upravit spřáhla starších rosniček podle tohoto
viewtopic.php?f=16&t=489&start=15návodu.
Když jsem to svýma volšovýma rukama zvládl já, zvládne to snad i každý začátečník...

Kromě toho jsou pro starší i novější rosničky k mání sady pro instalaci šachet NEM, např. u Aleše Nováka (TT modelář).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
-
hank
-
- Příspěvky: 6919
- Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm
od chphoto » čtv 24 bře, 2022 5:07 pm
lubo5s píše:super dakujem, perfektne napady. Len otazka ked by som sa vydal cestou Kamenicky da sa masinka v DCC naprogramovat tak aby sama jazdila z jednej strany na druhu?
Samostatně takhle mašina jezdit nebude, vždy to potřebuje nějaký "mozek" na řízení. Takže minimálně stavění cest a detekce obsazení. Pak to lze řídit softwarově v pohodě. Kdysi jsem takhle "řídil" 3 lokomotivy kterě jezdily jen do 1/4 kruhu a různě se křižovaly na výhybkách. Ale řídil to všechno počítač podle programu.
-
chphoto
-
- Příspěvky: 436
- Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
- Bydliště: Jičín
od T1158 » čtv 24 bře, 2022 7:18 pm
Kyvadlovou jízdu z bodu "A" do bodu "B" i případnou mezizastávkou v bodě "C" umí dekodéry Lenz. Takto mi jezdí M262, když nechci jezdit po kolejišti "ve velkém". Zastavení je pomocí ABC, nastaveny mám 2 minuty pobytu, pak se Kredenc vydá na zpáteční cestu. Ovšem neřeší to žádnou automatiku vlakové cesty, pouze pohyb tam a zpět, ale jako relax stačí.
-
T1158
-
- Příspěvky: 10
- Registrován: úte 24 srp, 2021 3:51 pm
Zpět na Modelové kolejiště
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], StandaR a 1 návštěvník