Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.
Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf
od kpt.Budha » sob 20 čer, 2026 7:49 pm
Třeba by to pomohlo i někomu dalšímu, minimálně stejně hloupému jako jsem já

Když jsem tu nabíječku poněkolikáté odpájel a připájel, tak jsem znovu usednul ke googlu a první odkaz byl, že nabíjecí modul je tak chytrý, že nefunguje s rychlonabíječkami...teda spíš naopak. Nicméně po použití kabelu USB-A/C najednou vše běží...
-
kpt.Budha
-
- Příspěvky: 149
- Registrován: pát 08 led, 2021 8:54 pm
od BohousP » sob 20 čer, 2026 8:24 pm
Pokud jsi připojoval nabíječku s PD výstupem (power delivery - konektor type C), tak ta potřebuje informací, kolik od ní nabíjený přístroj očekává. Bez toho nepustí nic, aby ochránila zátěž. Jinak může až do 20V (nejnovější do 48V). Na to, aby pustila jen 5V stačí do konektoru přístroje přidat dva odpory 5k1 mezi piny CC1 - GND a CC2 - GND.
-

BohousP
-
- Příspěvky: 3075
- Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
- Bydliště: Praha - Malešice
-
od kpt.Budha » sob 20 čer, 2026 8:36 pm
Ano, to už teď vím...ale jak bych měl poznat, že zrovna tento nabíjecí modul tu informaci nedá (když je to na ten konektor, tak bych to tak nějak očekával, že to bude mít ošéfované). Pořád se mi zdá, že minimální nutná šíře vědomostí je v tomto modelářství opravdu hodně velká

-
kpt.Budha
-
- Příspěvky: 149
- Registrován: pát 08 led, 2021 8:54 pm
Zpět na DCC v praxi
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Křeček a 1 návštěvník