DCC pro tutany

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod HonzaM » sob 20 čer, 2026 12:03 pm

Dobrou volbou k započetí s DCC může být novinka Uhlenbrocku, Daisy II WLAN, obsahující wifi router disponující protokoly Z21 i WiThrottle, centrálu je tedy možné ovládat také z mobilu nebo tabletu. Centrála má možnost připojení Loconetu a lze ji ovádat i FREDy, Loconet lze využít i pro zpětné hlášení a digitální ovládání kolejiště. Vlastní centrála poskytuje 2,5 A, Loconet samozřejmě umožňuje připojení boosteru. Ovladač lze připojit jak kabelem, tak bezdrátově. Centrálu lze ovládat také ovladači vyšší kategorie, třeba ESU Mobile Control. Ovladač Daisy II WLAN stejně jako centrála komunikuje s protokoly WiThrottle i Z21 a lze ho tedy použít třeba také s centrálami YaMoRC 7010 nebo Railbox RB1110 nebo RB1110 Mini, ale také Z21 NewGen. Vzhledem k ceně setu centrály s ovladačem a zdrojem cca 4500 Kč (napřiklad u Marathon Model) je to zajimavá nabídka. Ovladač lze samozřejmě použít i s jakoukoli centrálou disponující LocoNetem. Tenhle ovladač je podle mého názoru o třídu lepší než dnes již téměř historický Multimaus, který je ale dodnes napřiklad součástí novinky, setu Roco Z21 NewGen (s touhle centrálou ale ovladač Daisy II WLAN použít lze použít jen přes wifi,, protože ta centrála přiojení LocoNetu nemá.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4540
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Miloš_P » sob 20 čer, 2026 1:45 pm

HonzaM: Můžu se zeptat, jak tvůj příspěvek pomůže autorovi předchozího dotazu?
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 745
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod HonzaM » sob 20 čer, 2026 2:23 pm

Miloš_P píše:HonzaM: Můžu se zeptat, jak tvůj příspěvek pomůže autorovi předchozího dotazu?

Nevím který "předchozí dotaz" máš na mysli. Reagoval jsem na jednu z otázek autorova vlákna, s čím lze s DCC začít. Myslím, že tohle jedna z možností za celkem přijatelné peníze. Jeho otázek v úvodním příspěku je spousta a samozřejmě nelze jedním příspěvkem odpovědět na všechny. Jestli mu to pomůže nech na něm.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4540
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Miloš_P » sob 20 čer, 2026 2:29 pm

Pak jsi to dal asi do špatného vlákna.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 745
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník