LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod fulda » sob 04 kvě, 2024 7:59 pm

Zdenek Valter píše:Jak tu již bylo řečeno FREMO žádnou X3 nezná.

Hele, já bych se na to tak nesoustředil. Prostě je to nářeční označení. Je spousta věcí, které podléhají lokálním zvykům. Prostě si řekni, že je to označení pro poruchovou verzi. Proto mají mnohem přísnější pravidla pro odpojování a tak. Podívej se kolem sebe, kolik věcí máme v lokálním označení. Třeba náš jar - všude jinde se jmenuje "fairy ultra", ale u nás se to jmenuje jar.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4921
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod Jirkátor » sob 04 kvě, 2024 9:57 pm

Plodná diskuze pánové, je to opravdu čirá radost a poučení, sledovat ty vaše egoistické půtky. Člověk se u toho dozví spoustu zajímavých věcí.
Mám návrh: co si to vyřešit v SZ a pak nám jen sdělit, kdo z vás má toho pinďoura většího? :roll:
Přemýšleli jste vůbec o tom, že to tu bude někdy někdo po vás číst?
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod zdeno » ned 05 kvě, 2024 5:22 am

fulda píše:
zdeno píše:zatim vidim iba tvoji pýchu a sebestrednost, Je usmevne, ze davas takove blbosti, takovou dulezitost
Taky mám na co bejt pyšnej, Někomu trvá vymyslet centrálu roky, já udělal kostru za týden a centrálu za měsíc. Ovladač mi trval déle, tenhle typ programování nemám rád.
ono je otazne v jake kvalite si to vymyslel, neni problem to vymyslet,ale je obrovsky problem tomu vychytat chyby. To trva dlouho.
Viz DR5000 a jeho debuging pres uzivazele. Tam bolo hadam 200 aktualzaci


zdeno píše:
zdeno píše:Cervene LED displeje maji hodne veky odber. Dokazes tomu ovladaci zmerat klidovy odber ?? Vsechno nad 12 mA neni dobre.
Odkud máš prosím to tvrzení o 12 mA? Já jsem pro něj nikde nenašel podklady. Naopak jsem si přečetl, že někteří výrobci zavádějí docela velké proudy. Což se mi tedy osobně zdá dost, zejména vzhledem k elektrické specifikaci (kapitola "Electrical" odstavec "k" té staré specifikace), kde se mluví o možném zkratování při zasouvání některých konektorů.
ja o voze, ty o koze, kabely X3 snesou max 800mA a potom se zacnu nahrivat, proto tam jsou odpory 27 ohmu.
Ano, to souhlasí. Já se zeptám, kde je napsané omezení 12 mA a ty místo odpovědi vytáhneš 800 mA. Zase bez vysvětlení samozřejmě.
Norma povoluje max 15mA, je to tam vyslovne napisane hned nekde na zacatku PE. Je to kumulativni problem, ktory se prezentuje pri vice nenazranych ovladacich.

zdeno píše:Byl jsi vubec nekdy na setkani s moduly, Kolik zkratu si videl na X3 ?? Ja byl aspon na 50 setkanich a problem jsou spise spatne kontakty nez zkraty
Já jsem prosím citoval digitrax. Ale chápu, oni tomu nerozumí.
spis mam dojem, ze tomu nerozumis ty, zkraty na X3 opravdu nejsou problem
zkus se zeptat poradatelu, treba MCX, jake ma problemy s X3 a ci tam patri aj zkraty na X3 ??


zdeno píše:Já jsem si svoje hračky udělal pro sebe a co si myslí slovenské fremo je mi jedno. Líbí se mi, že při zapojování konektoru vidím, kolik je modelových hodin a nemusím se koukat nikde po okolí.
tvuj subjektivni nazor, ja mam jine zkusenosti
Tak tohle byla opravdu složitá věta. Tady opravdu nevím, co si mám myslet. Pokud by mi někdo dokázal vysvětlit co tím chtěl básník říci, byl bych rád.

vyrobil jsem 4 sady (8+1)na zrychlene hodiny a pouzivaji se. Takze opravdu o tom neco vim.
Pokud ma kazdy ovladac v sebe zabudovany displej hodin, je celkem zbytecne mit dalsi hodiny na LoconetBoxech.
Zrovna minule setkani ve Vratimove bylo s 16 digit hodinami a problemy byly iba s BigBeny, kde je hardwerova chyba.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3036
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod fulda » ned 05 kvě, 2024 7:49 am

zdeno píše:ono je otazne v jake kvalite si to vymyslel, neni problem to vymyslet,ale je obrovsky problem tomu vychytat chyby. To trva dlouho.
Viz DR5000 a jeho debuging pres uzivazele. Tam bolo hadam 200 aktualzaci
Samozřejmně, že v dobré kvalitě. Funguje mi to podle očekávání. Zkoučel jsem si půjčovat různá zařízení po okolí a stále to funguje.

zdeno píše:Norma povoluje max 15mA, je to tam vyslovne napisane hned nekde na zacatku PE. Je to kumulativni problem, ktory se prezentuje pri vice nenazranych ovladacich.
Takže by se to dalo přeložit jako že je někdo papežštější než papež? Že jako když norma říká 15 mA, tak já budu tvrdit 12 mA, protože jsem lepší? Asi tomu nerozumím.

zdeno píše:spis mam dojem, ze tomu nerozumis ty, zkraty na X3 opravdu nejsou problem
zkus se zeptat poradatelu, treba MCX, jake ma problemy s X3 a ci tam patri aj zkraty na X3 ??
A zase tady jsou nějaké myšlenkové pochody, které nechápu. Ale moc mi to nevadí, protože se ukazuje, že tomu nerozumí ani digitrax a krom zdena vlastně nikdo.

zdeno píše:vyrobil jsem 4 sady (8+1)na zrychlene hodiny a pouzivaji se. Takze opravdu o tom neco vim.
Jo jo, to víme, ale nesmí se používat moc dlouho, protože jejich životnost je maximálně 5 let, pak je musíš znovu opravovat.

Asi toho necháme co? Čím víc píšeš, tím víc se motáš do vlastních nesmyslů.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4921
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod zdeno » ned 05 kvě, 2024 8:25 am

fulda píše:Asi toho necháme co? Čím víc píšeš, tím víc se motáš do vlastních nesmyslů.

Vsak vidim, ze v tom plaves excelentne :D :D
Ja nejsem genialni, robim chyby, sem tam se pomylim,
ale na Fuldy egocentrismus a povysenost proste nemam a nikdy mit nechci.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3036
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 kvě, 2024 10:12 am

zdeno píše:Valter, tvoje bludy mne nezajimaji, vsak ty sa zhovadis uplne sam a dobrovolne.
Kolko ze si vymyslel, navrhnul, sestrojil a naprogramoval veci na Loconet ??
Krome jedne totalne zmrsene desky na DR5000 si nevymyslel vubec nic.


Já samozřejmě zdeno vím, že tě nejsem hoden ;-)

---
zdeno píše:Pro neznale, termin X3 vymyslel Vlada Soukup, ktery Valtera poslal do riti a tito malicky lidi jsou neskutecne pomstychtivy a malicherni.
Verte tomu, ze kdyby ten nazev vymyslel valter, tak by to bylo uplne naopak.


Opět pro neznalé ;-) - Vladimír ho vymyslel pro XpressNet!!
Na to nám zdeno stále zapomíná.
Chápu, je těžké si to přiznat, že tu 20 let šířím ničím nepodložený a zavádějící termín a ještě ktomu vzniklý pro jinou sběrnici !!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2732
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 05 kvě, 2024 10:36 am

fulda píše:
Zdenek Valter píše:Jak tu již bylo řečeno FREMO žádnou X3 nezná.

Hele, já bych se na to tak nesoustředil. Prostě je to nářeční označení. Je spousta věcí, které podléhají lokálním zvykům. Prostě si řekni, že je to označení pro poruchovou verzi. Proto mají mnohem přísnější pravidla pro odpojování a tak. Podívej se kolem sebe, kolik věcí máme v lokálním označení. Třeba náš jar - všude jinde se jmenuje "fairy ultra", ale u nás se to jmenuje jar.


Promiň, ale tady jde o to, abychom se drželi faktů.

Například zdeno se tu ohání požadavky FREMO, ale jeho členem nikdy nebyl, možná byl na nějakém setkání, ale těžko tam stavěl DCC.
Pokud si pamatuji tak ani na sektkání Zababova zdeno DCC nestavěl a v krátkém čase na ně i přestal jezdit.

Uvědom si jakým způsobem zdeno argumetuje - píše sem údaje, které není schopen vysvětlit, nebo doložit původ této informace!
Proč sám zdeno není schopen napsat co tou X3 vlastě myslí?

Jak lze věřit člověku, který nechce přijmout fakt, že začal používat název, který nemá žádnou souvislost s Loconetem?
Přistupuje tak i ke svým uzavřeným konstrukcím?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2732
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: LocoNet for dummies - aneb odpovědi pro zvídavé

Příspěvekod Ivan » pon 06 kvě, 2024 2:13 pm

Zdeno, připadalo mi, že ses teď na pár měsíců odmlčel, zhruba od prosince.

... no a jaký tu byl klid :mrgreen:

To Admin : nechcete to tu už zamknout? Tohle je evergreen :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků