Plan kolajiska VIII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Hekttor » sob 29 lis, 2014 1:50 pm

Já se kluci samozřejmě nechci hádat a nápad s 3D pohledy velice vítám, jen jsem byl zvědav, co za tím vězí. Učím mimo jiné Vv na ZŠ, tak mě to nějak trklo :wink: .
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 29 lis, 2014 2:04 pm

Milane, ty tvoje "3D"kresby už nyní řeknou hodně i bez barev a nějakých dalších kudrlinek.... Na základě toho co jsi nyní po všech dotazech a připomínkách namaloval, je zcela srozumitelný jak celý námět té krásné Seninky, tak i to co je v plánku všechno za budovy a podobu terénu. Pokud chceš knížku něčím dalším případně vylepšit, tak leda fotkou skutečné předlohy nebo podrobným textovým popisem k námětu. Publikace i plánky děláš moc hezký, všichni jsem si zvykli na tu jejich unikátnost a byla by chyba kdyby jsi se chtěl předělávat na Rolfa... Opodstatnění by mělo možná leda tak už před časem diskutované použití Trainz obrázků od případných spoluautorů - nicméně jednak to narazilo na problém s autorskými právy Trainz motivů a hlavně si myslím že by to nebyl tvůj plánek ale jeho pouhá interpretace autorem 3D obrázků - asi tak nějak jako když si někdo staví modýlek z doporučené stavebnice k obrazu svému. Každý model je pak unikátní - stejně jako tvůj plánek a ideové ztvárnění pomocí tvojí 3D kresby!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod hank » sob 29 lis, 2014 2:33 pm

Já jenom zdálky koukám, čemu posloužil můj námět, a tiše závidím těm, kdo mají smysl pro vnímání prostoru... Mně prostorová představivost chybí (proto jsem taky studoval chemickou technologii výroby papíru :mrgreen: a ne třeba strojařinu nebo stavařinu...) a deskriptivní geometrie mi na střední škole vždycky kazila vysvědčení... A přestože už jsem mezitím začal stavět (ne, fotky sem ještě dávat nebudu, na ploše budoucího kolejiště mám kromě zhruba 80% spodku a asi třetiny napevno položených zatím nezaštěrkovaných kolejí nemóresní pracovní binec :mrgreen: , kterým se tu opravdu nehodlám chlubit...) a pořád si po ploše všelijak šíbuju půdorysy různých budov, přestože mám i lepenkovou vrstevnicovou maketu terénu 1:5 s vyznačenou trasou, stejně nemám tu správnou představu, jak to bude nakonec vypadat. Nejspíš ne tak ideálně hezky jako Milanovy 3D obrázky :oops: Proto jsem vděčný za to, co se tu teď děje. Když ty obrázky viděla manželka, pronesla něco o hozené rukavici :lol: Ona totiž ví své o mé řemeslné zručnosti.. :roll: No ale protože jsem zastáncem názoru, že v modelové krajině je důležitý celkový výsledný dojem, tak se nechám sám překvapit, jak to všechno nakonec dopadne 8)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6212
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » ned 30 lis, 2014 7:53 am

Hekttor píše:Já se kluci samozřejmě nechci hádat a nápad s 3D pohledy velice vítám, jen jsem byl zvědav, co za tím vězí. Učím mimo jiné Vv na ZŠ, tak mě to nějak trklo :wink: .

A že jsi se nepochlubil?A já furt,odkud tak krásně rýsuješ ty svoje lepty :wink: .No až půjdu opětovně s vnučkou do školy,tak se rád přihlásím k tobě na hodinu výtvarné výchovy.Doufám,že berete i přesloužilé žáky :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » ned 30 lis, 2014 7:59 am

Kluci,velmi děkuji za kladné reakce.Zatím kreslení obrázků ve 3D oťukávám a později bych zkusil ty nejmenší kolejiště ztvárnit.No,ale aby potom vám ty kresby nezevšedněli :lol: .Nejtěžší jsou oblouky,protože musíte použít danou metodu přenášení z plochy do prostoru.Co se týče staveb,dokud nějaké výkresy budu mít k dispozici,tak není problém je zvýtvarnit v reálné podobě.Horší je se stavbami moderní doby,pouliční zástavby,vily,rodinné domky daných epoch.Prostě každá epocha chce to své :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 30 lis, 2014 8:11 am

Vidis to, Milane, kdyby jsi navrhoval v Anglii, tak by jsi to mel jednodussi. Tady jsou totiz skoro vsechny domy stejne. S vyjimkou velkych mest samozrejme :-D Jinak luxusni pracicka ;-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » ned 30 lis, 2014 6:24 pm

Další zkušební kresba, pohled v 3D,ale z druhé strany kolejiště.Na panelu dole napravo je stráň zalesněna,jenže to by jsme neviděli na kamenný most a zastávku.
Přílohy
Seninka_3D_004.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Tomas.Brezina » ned 30 lis, 2014 7:24 pm

Moc moc hezký ...
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod workous » ned 30 lis, 2014 10:03 pm

MIlane ještě jelena :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 pro, 2014 9:46 am

workous píše:MIlane ještě jelena :D

Příště se srnkami... :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod workous » pon 01 pro, 2014 11:13 am

a nezapomeň je zahalit kouřem jako v Chalupářích :D třeba od Štokra :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 pro, 2014 11:53 am

Vtipálci :D .Zkuste si sami vytvořit sekáče s kosou a hospodyňku s hráběmi v TT/1:120 :?: :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 01 pro, 2014 12:02 pm

šak jsou od nocha :D můžeš okopírovat a namalovat...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Janek.KP » pon 01 pro, 2014 1:15 pm

...partie u zastávky...
bunkr ( ŘOPík ) zmizel nebo je schovaný za náspem? ;)
co spíš http://www.stm-s50.cz/popis.html ?
ČSD, IV epocha, TT, digitál
Uživatelský avatar
Janek.KP
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 03 kvě, 2012 4:32 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod j-novis » pon 01 pro, 2014 1:25 pm

Krásný námět na modul Milane.
Digitál , 1:120
Uživatelský avatar
j-novis
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 22 led, 2010 10:56 am
Bydliště: Praha, Štíhlice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků