Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 10:08 am

Tak zde mají všichni možnost vyjádřit svoje věcné připomínky k modelu Bai od Šikulů.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod ReichenbergW » úte 03 zář, 2013 10:13 am

Díky. To bude přehlednější. Jak bude něco nového budu vás informovat.
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:05 am

greenery píše:dovolil jsem si vypůjčit obrázek z vagonweb.cz a zesvětlil jsem stíny. Nějaká žebra nahoře jsou a zdá se mi jako by se strop od okapní hrany střechy ke dveřím snižoval (šikmý podhled), nebo je to klam?
Nesedí mi proporce oken dveří oproti modelu, nebo to se taky v čase mohlo měnit?
Přílohy
baidvere.jpg
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:07 am

ReichenbergW píše:Ano to je správně. Jedna výztuha tam je, ale není tak masivní. Když se ale dveře otevřou tak tam vzniká minimální mezera - viz foto
Přílohy
BAI%20~1.JPG
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:11 am

greenery píše:
TommyH píše:Pánové, vzhledem k tomu, že se Šikuli úzce spolupracuji sepište prosím někdo konkrétní požadavky na úpravy( nejlépe ve Wordu a pak PDF), co se Vám nezdá a já začnu diskutovat o úpravách přímo s majitelem.Děkuji, mail: hermansk@seznam.cz


díky za odezvu, hned využívám. Nevím co se s čím dá udělat, nejsem strojař, píšu za sebe, tak snad mě ostatní doplní. Beru to jako postřehy nezaujatého oka k modelu a shrnutí toho co tu zaznělo :D (jakže se tomu říká ? - konstruktivní kritika - no fuj velebnosti) a nečiním si nároky na správnost

1. Nezdají se mi proporce vozu ve vztahu ke dveřím. Řekl bych, že B ku D se ve skutečnosti skoro blíží čtverci - dveře, obzvlášť pokud tam není ten trámec, budou značně převýšené. Pokud je správně délka vozu, pak hapruje i vztah A ku B nebo C ku B. To se mi jeví jako nejzásadnější nedostatek - model má jiné proporce (charakter) než skutečný vagon (může být jen můj dojem) anebo existovalo více provedení
2. Zešikmení okapnice u čela vozu - měla by být vodorovně
3. Trámec nade dveřmi - neměl by být
4. Barva vozu

Pokud bude model čistě provedený, bude to i přesto pěkný kousek. Škoda jen, že tato diskuse neproběhla před rokem.
Přílohy
BAI.jpg
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:13 am

ReichenbergW píše:No to je slovo do pranice. Je to škoda. Víc očí vždycky víc vidí a tak "konstruktivní" kritika je především k tomu aby jsme si my všichni mohli pořídit modely jen co nejlepší. Tak pokud se dá ještě něco zvrátit a umožní to už daná technologie viděl bych to především na tyhle body:

- barva je jasně daná a nemá tedy s konstrukcí modelu co dělat, přesto na ní nezapomenout
- střecha, čelo a bočnice jsou svařeny v jeden celek, tedy na modelu spolu musí lícovat - viz foto. Pokud je střecha samostatný díl, bude vidět jen spára mezi nimi. Jak bude proveden nástřik mezi zelenou a šedou barvou určuje až šablona pro ten který model. Může se tedy stát a určitě se stane, že šedá nepůjde u novějších variant popisu dolů ale bude vodorovná, případně s obloukem stočeným ke střeše. Okap končí cca 30 cm za oknem WC. Dál už není nic než čistý plech.
- okna nástupních dveří jsou malá (úzká)
- ten spodní trámec rámu dveří tam nepatří. To ale znamená "vyhodit" ho z formy (tu doplnit) a protáhnout nástupní dveře až pod pod ten nízký. Včera jsem jim zasílal narychlo upravený obrázek jak by zhruba mělo vypadat.

Taky se mi spoje mezi plechy střechy zdají propadlé - byly svařené k sobě. Ale už mám asi vlčí mlhu před okem. Jinak nevím, dál není vidět.
Každopádně je smutný že se to musí řešit takhle...
Přílohy
DSCF3525.JPG
Bai%20upr.jpg
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:15 am

greenery píše:... ještě bych řekl, že u kapoty podvozku by spára být měla
Přílohy
Bai%20upr.jpg
Bai%20upr.jpg (36.28 KiB) Zobrazeno 8583 krát
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 11:18 am

Pokud jsem na něco zapoměl přetáhnout tak to někdo doplňte, snad se kolegové nebudou zlobit, že jsem jejich příspěvky přetáhnul. Třeba ještě někdo s něčím přijde.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod fousek » úte 03 zář, 2013 11:24 am

Já bych ještě doplnil, že některé vozy měly v oblasti krabic pod vozem zelenou plentu. Počítá se s ní? K čemu vlastně sloužila?
fousek
 
Příspěvky: 466
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod radeksindy » úte 03 zář, 2013 2:27 pm

Vzhledem k tomu, že těch fotek moc není, tak by 3D obrázky řekly hodně.
Mě by zajímalo čelo. Počítá výrobce s měchy nebo budou jen návalky?

Jinak oceňuji přístup výrobce.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 zář, 2013 3:32 pm

Tak prosím,první reakce na vaše připomínky...http://www.sikulovesro.cz/aktuality/lan ... u-bai.aspx
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Houmr » úte 03 zář, 2013 4:04 pm

Jo jo to je ono :P Je vidět, že i návalky, měchy se dosazují na čelo zvlášť takže bude předpoklad možné záměny.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 03 zář, 2013 4:21 pm

Připomínka za ty co svoje modely rádi patinují - pokud možno okna a díly modelu jen secvakávat, lepidla co nejmíň!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod ReichenbergW » úte 03 zář, 2013 5:27 pm

Zdravím ve spolek, a jsem velice rád že to sune k lepšímu. Vypadá to dobře. Předpokládám že návalky a měchy budou univerzálně záměnné s ostatními vozy Da a Ba, kde taky zprvu měly nejprve měchy. To výrazně rozšíří množství možných popisových verzí. Nátěr střechy by měl sledovat konkrétní provedení vozu. Pokud by šly mírně rozšířit ještě ty okna u vstupních dveří, tak to bude super. Ještě kdyby jsme mohli vidět zbylé části vozu, tak to společně určitě dotáhneme .-) Modeláři a sběratelé vám to jistě oplatí dobrým nákupem. Díky!
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: Bai - Jen věcné připomínky k úpravám vozů od Šikulů

Příspěvekod ReichenbergW » úte 03 zář, 2013 5:39 pm

Ještě něco málo k měchu a střeše. Měch by měl mít stejnou konstrukci jako byl na vozech Da, a plánovaných Ba (evt. BRa a Bac) a ideální by bylo aby byl vzájemně záměnný s návalky, s čímž se předpokládám počítá. Jinak střecha by měla být více hladká, spoje určitě neměly tolik spáry do hloubky.
Přílohy
Cai.jpg
Bai.jpg
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků