Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 09 dub, 2026 6:06 pm

První fotky najbrt verze:

669391498_1364259185510190_2799350324604286833_n.jpg


670265792_1364259182176857_7758803109811319206_n.jpg
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1889
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod kpt.Budha » čtv 09 dub, 2026 6:47 pm

Mně to prostě přijde pěkné.
kpt.Budha
 
Příspěvky: 150
Registrován: pát 08 led, 2021 8:54 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod jipol57 » čtv 09 dub, 2026 7:47 pm

Mně se taky líbí. Jen aby někdy byla ve IV. epoše ČSD.
A jak to bude s pohonem? Na každém konci? Mám Vidobonu (Delfína) od KATO, hnací je jeden z prostředních vozů a jezdí to dobře. Ve všech ostatních mám pro svícení funkční dekodéry.
Není to špatné řešení pro ucelené soupravy.
jipol57
 
Příspěvky: 1654
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Charlie » pát 10 dub, 2026 6:50 am

Zase úplně tradičně chybí v okenních rámečcích kousky stříbrného lemu na obou modelech. To je teď u nich standardem, je to moje zkušenost. Napráskají tam okna co jim přijdou pod ruku a vůbec neřeší, že tam chybí barva.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 + analog z ovládacího pultu.
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 418
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Zlámalík » pát 10 dub, 2026 8:05 am

Nejsou správně okna ani tvarem a sedí to vysoko. Jinak asi dojem dobrý.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 3167
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod S200-251 » pát 10 dub, 2026 8:54 am

Okna jsou všeobecně u modelů MTB problém... Provedení a vzhled jak u modelů nebo hraček někde z 60.let.. Hodně to sráží celkový vzhled. Třeba u 842 jsem vyměnil okna v oddíle za nová s leptanými rámy a naprosto zásadně to zlepšilo vzhled celého modelu.
S200-251
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 03 črc, 2020 2:17 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 10 dub, 2026 9:46 am

jipol57 píše:Mně se taky líbí. Jen aby někdy byla ve IV. epoše ČSD.
A jak to bude s pohonem? Na každém konci? Mám Vidobonu (Delfína) od KATO, hnací je jeden z prostředních vozů a jezdí to dobře. Ve všech ostatních mám pro svícení funkční dekodéry.
Není to špatné řešení pro ucelené soupravy.

Pohon bude podobný jako u M296 tzn na každém konci. Vlozene vozy budou osvetlene pro DCC i analog. Ridici vozy take jak jste zvykli.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1889
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Eury » pát 10 dub, 2026 5:32 pm

Dakujem za zdielanie fotografii modelu. Na prvy pohlad to vyzera na tvarovo jeden z vydarenejsich modelov MTB. Celkom sa nanho tesim, urcite ozvlastni prevadzku na nejednom kolajisku alebo layoute.
Jedine co ma na prvy pohlad trochu zarazilo je, ze kym vlozeny vozen ma spravene madla pri dverach, na hnacom celnom vozni uplne chybaju. Vie niekto povedat, ci to je uz finalna podoba alebo je to len nejaky skusobny kus a seriove modely budu mat aj madla (priapdne dalsie doplnky ako "rebriky" na steche a podobne)? Dakujem.
Eury
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Eury » sob 11 dub, 2026 3:45 pm

Tak na strankach MTB sa objavili fotky modelov.
Bohuzial pre mna neprijemne prekvapenie je, ze verzia zssk asi nebude v klasickom cerveno kremovom natere ako bolo prezentovane na povodnych obrazkoch ale v scheme blonski.
Tak verim, ze kremovej sa casom dockame ako ZSR so 4 zberacmi.
https://mtb-model.com/index.php?page=pr ... meritko=H0
Eury
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 17 led, 2013 9:22 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod kuyon » sob 23 kvě, 2026 9:25 am

Ukážka synchronizacie dvoch hnacích vozov pri osadení 4400uF kapacity do kažného . Pozor ukažka je so zvukom jednotky r460!
Na obr. umiestnenie kondezatorov a pripojenie k dekodéru ZIMO MS450P22.

https://youtu.be/MQW2erGZv9Y?si=4I9qNGfxD5BcDFTp
Přílohy
560 CK.jpg
560 C2.jpg
560 C1.jpg
kuyon
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod kuyon » ned 24 kvě, 2026 4:40 am

Zvukovy projekt r560 (Verzia 17.5) Jacek, test:
https://youtu.be/cNIWLO8Hqxw?is=ocYrNOC4ovQgwyCL
Přílohy
Screenshot_20260524_065205_Gallery.jpg
kuyon
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 14 lis, 2013 6:42 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod michalctt » ned 14 čer, 2026 8:08 pm

Dobrý večer
Chcem sa opýtať na jazdné vlastnosti súpravy a to konkrétne na ťažnú silu. Mám kompletnú päť vozovú súpravu ČD v Najbrte. Po dorobení aspoň zrkadiel a dosadení hadíc som sa tešil na jazdenie na mojom koľajisku. Súprava je osadená zvukovými dekódermi so zvukovým projektom od pána Smutka /Jacek/. Prejazdy cez zhlavia a jazda na rovine boli skvelé avšak v stúpani súprava ostala stáť aj pri viacnasobnom skúšaní. Vlastním viacero modelov rôznych výrobcov a tie od MTB /lokomotívy/ majú najvyššiu ťažnú silu. Predpokladal som to aj od tejto jednotky. Mám aj viacere jednotky od iných výrobcov a napríklad ani 6 člankový KISS od Liliputu namá na mojom koľajisku žiadny problém. Skúšal som zistiť kde je problém a jednoznačne sa pri zaťažení začnú preklzovať kolesá. Jasne sa mi to ukázalo pri zapojení čistiaceho vozňa za jeden z hnacích vozov. Na rovine sa veľmi, veľmi pomali posúval za stáleho prekĺzavania kolies. Všetky lokomotívy čo mám takýto čistiaci vozeň utiahnu na všetkých miestach môjho koľajiska. Výrobca nad hnacím podvozkom už dosadil ozaj poriadnu záťaž, ale stačí to len na rovinu alebo len na jeden vagón pri oboch hnacích. Jasné, že som skúšal na ako tak vhodných miestach v priestoroch hnacieho podvozka dosadiť olovo, ale to len nepatrne zlepšilo ťažnú silu. Ďalšie závažia ktoré sa doplnili ďalej od hnacieho podvozku už pôsobili kontraproduktívne.
Na základe týchto mojích skúsenosti by som chcel vedieť či aj ostatní ktorí mate túto súpravu ste sa stretli s týmto problémom. Taktiež budem rád ak mi niekto poradí ako sa to dá vyriešiť. Ďakujem
Přílohy
20260614_205308.jpg
michalctt
 
Příspěvky: 77
Registrován: pon 20 črc, 2015 9:11 am

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod rozec.karel » pon 15 čer, 2026 7:04 am

Eury píše:Dakujem za zdielanie fotografii modelu. Na prvy pohlad to vyzera na tvarovo jeden z vydarenejsich modelov MTB. Celkom sa nanho tesim, urcite ozvlastni prevadzku na nejednom kolajisku alebo layoute.
Jedine co ma na prvy pohlad trochu zarazilo je, ze kym vlozeny vozen ma spravene madla pri dverach, na hnacom celnom vozni uplne chybaju. Vie niekto povedat, ci to je uz finalna podoba alebo je to len nejaky skusobny kus a seriove modely budu mat aj madla (priapdne dalsie doplnky ako "rebriky" na steche a podobne)? Dakujem.

No, když se tak dívám, tak na vozech jsou madla asi celkem správně, ale na hlavách jsou teda úplně mimo... :roll:
rozec.karel
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 30 dub, 2010 7:24 pm
Bydliště: Brno

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod romanero » pon 15 čer, 2026 9:09 pm

Michalctt: A není problém ve vícenásobné trakci? Jak jsou to dva nesynchnizované motory, které mají mírně odlišné otáčky, tak jsou prakticky pořád ve skluzu. Mám jednu samo-domo lokomotivu s motorem na každém podvozku a jezdí to strašně, tažná síla skoro nula.
romanero
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 16 led, 2014 8:15 pm

Re: Jednotka 560 v H0 od MTB Model

Příspěvekod Martin70 » úte 16 čer, 2026 6:39 am

romanero píše:Michalctt: A není problém ve vícenásobné trakci? Jak jsou to dva nesynchnizované motory, které mají mírně odlišné otáčky, tak jsou prakticky pořád ve skluzu

Neznám příčinu ani řešení a tak jen tipuji. Mohlo by to být tím jak píše romanero. Otestovat bych obě části nespojené při jízdě s nějakým rozestupem a sledoval zda se zmenšuje či zvětšuje vzdálenost mezi nimi. Tedy zda se jednotky rychlostně nehádají. Taky třeba zkusit za jednotlivé díly přivěsit další vozy a otestovat tažnou sílu ve stoupání. Nemyslím si, že by MTB všechny jednotky slaďovalo na stejnou rychlost. To podle mě ani není možné. Stejně je potřeba určitě oba díly zajezdit (zapomněl jsem se ten výraz). Poté sladit rychlost jako u dvou lokomotiv používaných spřažených. Napište zda se nemýlím a jak vše dopadlo. Díky.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 404
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: vvitty a 1 návštěvník