4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod jipol57 » stř 27 bře, 2024 9:24 pm

Teď mně trochu mrzí, že svou malou potíž jsem mohl napsat do SZ. Abych neplašil. Ale není třeba mít obavy a v případě problému je s výrobcem řeč. Takže bez obav.
jipol57
 
Příspěvky: 1245
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Ivan » čtv 28 bře, 2024 5:01 pm

jipol57 píše:Teď mně trochu mrzí, že svou malou potíž jsem mohl napsat do SZ. Abych neplašil. Ale není třeba mít obavy a v případě problému je s výrobcem řeč. Takže bez obav.


Na druhou stranu, jsi identifikoval vcelku jednoduchý problém a věřím, že tuto informaci někteří využijí a v případě potřeby si opraví.

Tím samozřejmě nepřeji Viktorovým výrobkům poruchy :mrgreen: , takže snad návod nebude potreba.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1807
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » čtv 28 bře, 2024 7:30 pm

Ivan: chybicka se muze vloudit vzdycky, kdyz tady ctu stesky nad tim co delaji profesionalni vyrobci tak ta chybovost nevychazi nejak spatne. Zatim jsem v poctu nahlasenych zavad pod 3 procenty a to do toho pocitam i dratek utrzeny pri preprave.

Navod je normalne k dispozici, na instalaci nekdy od pulky ledna a na nastaveni CV byl nedostupny jen v poslednich dnech, konkretne od soboty do stredy behem uprav eshopu (preci jen po 15 letech uz to chtelo neco soudobeho) a pocitam ze dalsich deset let na to zase moc sahat nebudu :D Je ale potreba pocitat s tim ze to delam sam a nejsem firma s X pracovniky kde je vetsi sance na pokracovani v pripade ze by me v pondeli srazil opily kolednik v aute ... i kdyz co si budeme povidat, nejmenovany vyrobce central taky skoncil v podstate pres noc.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Matěj » pát 29 bře, 2024 4:40 am

Byla by to pro nás modeláře velká škoda, kdyby se tak někdy stalo. Osvětlení k BP od Vás mám nové, i to starší a oboje funguje perfektně. I ty rolny jsou výborné.
Nevím, kde na to všechno berete čás, je to obdivuhodné.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod A2C » ned 31 bře, 2024 3:28 am

vvitty píše:Ivan: chybicka se muze vloudit vzdycky, kdyz tady ctu stesky nad tim co delaji profesionalni vyrobci tak ta chybovost nevychazi nejak spatne. Zatim jsem v poctu nahlasenych zavad pod 3 procenty a to do toho pocitam i dratek utrzeny pri preprave.


Tak si ma môžeš pripočítať k štatistike tiež sa mi utrhol jeden drátik počas prepravy. Z 5tich osvetlení :lol:
A pre ostatných ktorý vyplakávajú, že toto a tamto im nejde.
Stačí sa dohodnúť s niekym kto vie ako na to, napríklad ako ja, presne tak ako ma oslovili kolegovia a máte to vybavené bez trhania si vlasov...
Skutočne nechápem toto vyplakávanie.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1680
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod knemo » pon 01 dub, 2024 6:22 am

Doplnění statistiky - 4 sady 100% bez závad
1x původní
3x nová
Přeladění adres i Fx dle potřeby - vše v pohodě

Plná spokojenost!
knemo
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 23 kvě, 2013 11:11 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod Paul van der Wall » sob 01 čer, 2024 6:28 pm

Jen dotaz na vvity - jak vypadá situace s postupem prací na osvětlení?
Snažím se s vámi spojit přes SZ, ale bezvýsledně.
(Mám u vás jednotku Rivarossi na jméno V. Kot)
Paul van der Wall
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17 zář, 2023 1:55 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » pon 03 čer, 2024 1:21 pm

Dobry den, omlouvam se, ozvu se Vam do SZ.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » úte 23 črc, 2024 11:59 pm

Dovolim si pouze oznamit ze po vyrizeni vsech registrovanych objednavek jsou jiz sady osvetleni skladem a bezne k dodani v radu tydne nebo tak, podle vytizeni.
https://pojezdy.eu/cs/h0-osvetleni-inte ... rossi.html
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » pon 16 zář, 2024 8:45 am

Zdravím
Mám dotaz, nebo spíše můj poznatek ohledně špatného natáčení středového pojezdu z měchem v místě spojení konektoru. Při pročtení tohoto vlákna kluci sráželi hrany vozu na prvních sériích protože jim soupravy vykolejovaly. U těchto nových jsou hrany již pěkně sraženy do konusu, což by problém vykolejení vyřešilo. Co ale vadí a často mi vykolejí soupravu, je podle mně spojení konektoru v přechodech mezi měchem. K volnějšímu natočení náprav brání také ne zrovna ideální a tuhý průřez vodičů mezi konektory. Nevím jestli konektor přilepit k některému z vozů, nebo ho nechat volný, ale nejsem si jist, že to problém vyřeší? Propojení má dostatek prostoru a vůle. Jde to opravdu někdy ztuha i když mé poloměry jsou asi od 450mm. po 900 přesto souprava někdy vykolejí.
Ještě mně napadlo všechny konektory odstranit a zapájet to napevno.
Má s tímto někdo podobné problémy?
Děkuji
apa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod jipol57 » pon 16 zář, 2024 9:20 am

Já jsem to řešil tak, že jsem drátky neprotahoval středním obdélníkovým otvorem, ale vytrtal dírky bokem v místech otvorů v měchu. Na vozech vždy, aby byly naproti sobě. A drátky jsem nainstaloval tak, aby se volně zasouvaly do vozu. Při rozpojení jdou asi 3 cm vytáhnout, a snadno zapojit, při spojení lehce zajedou do vozů. Dírky jsem vyvrtal níže, aby drátky nebyly vidět okny dveří.
jipol57
 
Příspěvky: 1245
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod apa » pon 16 zář, 2024 10:53 am

Díky za radu, ale trošku nechápu konkrétní místo, kde to provrtat? Podle popisu ( Dírky )to vypadá, že jsi odstranil konektory? Nebo tomu špatně rozumím. Mám dvě soupravy v kuse na speciální koleji a nehodlám je v budoucnu rozkládat, takže odstranění konektoru by mi nevadilo. Stejně si myslím, že kdyby tam byly původní, jako u starý světel, tak by to chodilo lépe. Můj názor je, že průřezy vodičů v těchto exponovaných místech měly být tenčí a pružnější. Uvažoval jsem i o protažení jinými poddajnými vodiči, samozřejmě bez konektoru
apa
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10 dub, 2021 5:59 am

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod jipol57 » pon 16 zář, 2024 11:54 am

Dobře, dám obrázky.
Dírka asi 3mm. Konektor neproleze, drátky se musí odpájet, a zapájet ve voze.
Patra_1.jpg

Vysunuto
Patra_3.jpg
Patra_3.jpg (32.08 KiB) Zobrazeno 217 krát

Zasunuto, naprosto volně to kluže ven i dovnitř, takže i v obloucích to vůbec nebrání v pohybu. A to i na R360.
Patra_2.jpg
Patra_2.jpg (32.52 KiB) Zobrazeno 217 krát
jipol57
 
Příspěvky: 1245
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod vvitty » pon 16 zář, 2024 2:33 pm

Na predchozich verzich byly konektory jine - standardne tam byly tenka lanka osazena do patic ( https://www.gme.cz/v/1498182/kls-sil110 ... kova-lista ), z jedne strany pajeno na piny (zkracene) a z druhe strany pajeno dovnitr dutinek. Ale bylo to pomerne velke a neskutecne pracne. Trochu je to videt treba tady na tomto obrazku vpravo nahore, kde je to pouzito pro pripojeni spodni listy.
Obrázek
Pokud byste se chtel poustet timto smerem tak me kontaktujte a ja Vam klidne kus dutinkove listy a par lanek poslu v obalce.

Za priplatek jsem nabizel jeste miniaturni kontektory s jemnejsimi dratky ktere nebyly zrovna levne ale hlavne uz je muj dodavatel nema. Nekde jsem tu z te doby mel jeste nejake zbytky a v pripade vetsiho zajmu jsem schopen zajistit i takoveto konektory jako na obrazku nize.
Untitled.png
Untitled.png (91.85 KiB) Zobrazeno 161 krát


Pokud soupravu nerozebirate tak postaci nejaky maly plosny spoj / mam zde treba takove redukce asi tak 5 x 5 x 0.5 mm / na ktery pripajite jemna lanka a nechate soupravu tak.

PS: U dodanych konektoru je potreba zkratit vodice tak aby se konektor mohl volne pohybovat v tom prostoru mezi osou a mechem.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2686
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: 4-dielna sada HR 4164 Bp 903 ČSD od Rivarossi

Příspěvekod jipol57 » pon 16 zář, 2024 4:59 pm

Mně se ty bílé konektorky líbí, i s těmi tužšími drátky. Zakrátil a natvaroval jsem je, aby držely svou polohu, nikde se nemuchlají. Pružně se dají vysunout z vozů, pro pohodlné zapojení konektoru, a při spojení vagonů, krásně zajedou dovnitř. Vyvrtaná dírka snad nemůže vadit, ani kdyby se mělo reklamovat. Ale co by se na vagonu mělo reklamovat.
jipol57
 
Příspěvky: 1245
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků