ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod DavidH0 » čtv 01 lis, 2018 2:22 pm

Zdravím,
po dlhej úvahe a hľadania u výrobcov som sa rozhodol nakresliť dať vyrobiť masky podvozkov na 3D tlači.

Progres budem vkladať do tohto vlákna, berte tak, že robím vo svojom voľnom čase a nie stále ho je nazvyš

Robím veci pre T466.2 / 742 a T458.1 / 721

Budem rád za pripomienky a návrhy

pod2.PNG


piest final.PNG


kyv + nah.PNG
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod vvitty » čtv 01 lis, 2018 3:13 pm

Pozor na to ze po vytisteni nektere detaily zmizi a jine se naopak objevi.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2618
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod DavidH0 » čtv 01 lis, 2018 3:59 pm

Ano, to mi je jasné, uvidíme po prvom vytlačenom, toto je zatiaľ kompletný spodok, na final masiek ho budem trochu zjednodušovať, aby zostali všetky potrebné veci
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod jipol57 » čtv 01 lis, 2018 5:52 pm

A jakou máš tiskárnu?
Já jsem zkoušel na Prusa i3 MK3 toto:
3d.jpg

A detaily se ignorovaly. Tiskárna by to možná udělala, ale převodní soft do "gcode" co mám, detaily do tiskárny vůbec neposlal. Když jsem kontroloval vrstvy při převodu. Co používáš za převodní soft? Já mám nějakou CURU a PrusaControl a oba se chovají stejně. Ale nevěnoval jsem se tomu moc intenzivně. Jen jsem si to chtěl vyzkoušet.

Pochlub se potom, jak se ti to povedlo.

Edit: Ještě doplním, že velikost té bočnice, co jsem vymodeloval by měla být asi 20x22 mm. Ty to děláš pro jaké měřítko?
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod DavidH0 » čtv 01 lis, 2018 10:50 pm

Osobne mám makerbot replicator 2x, ale odišiel mi extruder, takže momentálne nepoužívam, takže si to dávam tlačiť a hlavne úplne inou metódou pri takýchto detailoch. Teraz asi vyskúšam cez shapeways, majú celkom zaujímavé materiály pri veľmi zaujímavých detailoch
DavidH0
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 05 dub, 2009 5:51 pm
Bydliště: Košice

Re: ČKD 2400 alebo nič vo vysokej kvalite na trhu

Příspěvekod czhunter » pon 19 lis, 2018 8:33 pm

DavidH0 píše:Teraz asi vyskúšam cez shapeways, majú celkom zaujímavé materiály pri veľmi zaujímavých detailoch

Nemají, to mi věř, už tam pár let jsem.

Nedávno zdražili skoro o 50 % a pořád mají zastaralé technologie tisku (žádný resin, v roce 2018, cože?)

Pokud chceš tisknout pro sebe, zkus najít lokálně nějakou firmu, co by to mohla udělat (dnes už to nestojí tisíce jako před pár lety, levnou - to jest za méně než 1000 USD - už má i kdekdo doma), minimálně ušetříš desítky Euro za poštovný.
Nebo můžeš zkusit před 3D Hubs najít někoho, kdo to vytiskne třeba v Číně - ti umí za polovinu ceny poslat mnohem kvalitnější tisk, než umí SW.

Pokud to budeš chtít i prodávat, podívej se na iMaterialise - Standard Resin, High detail resin, Grey Resin ... všechno mnohem lepší materiály než má SW (High detail je tedy velmi drahý, ale Standard je za +- stejnou cenu jako ty Smooth Detail cosi ze SW).
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků