Centrála DR5000

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vvitty » úte 23 kvě, 2023 12:20 pm

Jirkátor píše:Bylo by jistě hezké, ještě chvíli ty webové stránky nechat běžet, ale pokud se nepletu, tak ta doména něco stojí a na poplatky mu nikdo z vás nepřidá ani korunu. Nebo se mýlím?


Skoro bych cekal ze nekdo kdo se (minimalne zde na foru a nejpozdeji do letosniho unora) tvaril jako nejvyhradnejsi dovozce central DR5000 a produktu Digikeijs si muze dovolit ten provoz jeste rok, dva platit. Treba jako sluzbu pro svoje zakazniky... ale pokud je tech cca 320,- Kc za rok pri dnesni inflaci neprekonatelny problem staci domenu prevest na me a klidne to zaplatim.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2639
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod radula63 » úte 23 kvě, 2023 12:47 pm

BohousP píše:Vím, že HonzaM neměl statut oficiálního zastoupení v ČR.

Ale jako oficiální zástupce zde vystupoval, dle jeho příspěvků.
BohousP píše: Přesto si myslím, že by mohl ním vlasněnou doménu a web na ní ponechat aktivní. (Doména zatím žije. ) Stačilo výrazně na homepage upozornit na situaci a nechat dostupné alespoň popisy výrobků a zejména dokumentaci. A vypnout to až po delším čase.

Přesně. Moje slova.

A ano, vlastním centrálu DR5000 (zakoupena na podzim 2021 přes portál fi A digital - tedy digikeijs cz), jsem tedy jejím uživatelem a nejsem v žádném jiném vztahu k panu Merhautovi ani firmě Digikejs. A přesně stejně mne mrzí vypnuté stránky digikejs cz. Byly fajn i díky manuálům a ovládacímu softwaru, dalo se z nich stáhnout.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1313
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod belgarat » stř 24 kvě, 2023 7:03 am

No, taky mam centralu DR5000, vicekrat. A jsem idiot, protoze jsem nestihl vcas (coz uz se mi parkrat povedlo) udelat mirror nebo aspon zalohovat nekolik poslednich verzi ovladacich SW + dokumentace pro jednotlive produkty. U financne zkrachovale firmy bych asi pochopil vypnuti webu; u prodejce moc ne.

Jinak prosim o SZ ty, kteri maji poslednich par verzi sw a dokumentace pro DR* komponenty. Vystavim to.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2375
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » stř 24 kvě, 2023 12:22 pm

Byla možná chyba, že jsem zároveň s ukončením e-shopu v dost krátké době zlikvidoval i stránku digikeijs.cz, nezdálo se mi ale logické takto prezentovat neexistující firmu a vysvětlovat odesilatelům mailů že žádné zboží Digikeijsu už nelze dodat. Zánik firmy byl šok i pro mne, neměl jsem žádnou informaci o blížícím se konci. Ještě v lednu jsem byl pracovníky obchodního oddělení ujišťován, že jde pouze o dočasný problém způsobený nedostatkem komponent. Počátkem března jsem dostal mail od pracovníka servisu, že snad v dubnu by mohli nějaké výrobky mít. Jenže pak už jsem z firmy nedostal odpověď na žádné maily. Napadlo mne pak obrátit se s dotazem, zda o firmě něco neví, na jejich bývalého konstruktéra, který nyní rozjíždí firmu YaMoRC, ten mi poslal obrázky opuštěné firmy a jeho domněnku o způsobu konce. Na stránce digikeijs.cz jsem v úvodu tuto informaci uvedl. Ke zrušení stránky jsem se rozhodl po úřední informaci o insolvenci výrobce.
Oficiálním zástupcem firmy Digikeijs jsem nikdy nebyl a neměl jsem ani žádné obchodní výhody proti ostatním prodejcům. Firmu jsem ale do ČR přivedl a zajistil jsem, že udělali českou versi softwaru, pro níž jsem jim dodal české texty. Měl jsem díky tomu hodně informací a mohl jsem je proto prezentovat i tady v diskuzi. Na někoho to mohlo dělat dojem, že jsem oficiálním zástupcem. Vzhledem k těmto vztahům a k faktu, že jsem v eshopu neprodával žádné výrobky které by produktům Digikeijsu konkurovaly, mi firma povolila dále používat moji doménu digikeijs.cz, s tou ale výrobce kromě názvu nic společného neměl. Prodejcem a provozovatelem.e-shopu byla vždy firma Adigital s.r.o., jak je zřejmé z vystavovaných faktur. Některé návody, které mám, mohu zájemcům poskytnout, mám i pár překladů návodů, které na stránce nebyly. Ty jsem na přání poskytoval svým zákazníkům, z pochopitelných důvodů jsem neměl zájem jejich zveřejněním podporovat prodej výrobků firmy u konkurenčních prodejců.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » stř 24 kvě, 2023 12:46 pm

belgarat píše:No, taky mam centralu DR5000, vicekrat. A jsem idiot, protoze jsem nestihl vcas (coz uz se mi parkrat povedlo) udelat mirror nebo aspon zalohovat nekolik poslednich verzi ovladacich SW + dokumentace pro jednotlive produkty. U financne zkrachovale firmy bych asi pochopil vypnuti webu; u prodejce moc ne.

Jinak prosim o SZ ty, kteri maji poslednich par verzi sw a dokumentace pro DR* komponenty. Vystavim to.


Jako prodejce jsem nikdy na webu neměl ke stažení sw k produktům Digikeijsu, v publikovaných návodech byl vždy jen odkaz na stránku výrobce. Na svém notebooku ale několik posledních verzí sw mám a mohu je poskytnout, stejně jako návody které mám, stačí poslat mail nebo SZ, případně je mohu dát na firemní stránku adigital.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vmucha » čtv 25 kvě, 2023 6:49 am

Chlapi zdravím. Otázka čím nahradit DR5000? Co doporučujete?
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod sidlo » čtv 25 kvě, 2023 7:13 am

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3622
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod rostikator » čtv 25 kvě, 2023 7:36 am



LOCONET ?
Nx2000x1100, EPOCHA I., DCC >> Loconet,RailCom,Digitrax DT500D >> JMRI
Uživatelský avatar
rostikator
 
Příspěvky: 234
Registrován: pon 09 dub, 2018 6:36 am

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod chphoto » čtv 25 kvě, 2023 8:33 am

vmucha píše:Chlapi zdravím. Otázka čím nahradit DR5000? Co doporučujete?


Jaké jsou požadavky na centrálu? Jaká rozhraní má umět a co lze oželet? Na výběr je toho mrtě moc, od Z21 a jejich různých verzí, přes TCS po nějaké ESU a všechno mezi tím. Záleží na požadavcích, ale rovnou říkám, že najít takhle vybavenou centrálu je opravdu dost složité. Jedině počkat na YD7001 nebo si přestavět DR5000 modulem na YD.
Aktuálně N; YD7001 ESU 50210; iTrain a JMRI
viewtopic.php?f=1&t=13533
chphoto
 
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 19 srp, 2021 6:00 am
Bydliště: Jičín

Re: Centrála DR50

Příspěvekod HonzaM » čtv 25 kvě, 2023 10:50 am

rostikator píše:


LOCONET ?

Doplnění LocoNetu je v dohledné době plánováno. Centrála umožňuje souběžné ovládání drátovým ovladačem (například Multimaus) a wifi ovladači TCS-RC (protokol TP), WLANmaus (protokol Z21), ESU Mobile Control II (protokol WiThrottle). Například pro klubový provoz je užitečná vlastnost blokování proti pŕihlášení k jedné lokmotivě z více ovladačů, přihlášení je možně až po uvolnění předchozím ovladčem. Nastavitelné napájecí napětí do kolejí. Možnost nezávislěho DCC napájení příslušenství, například při výpadku kolejového napájení třeba říznutím výhybky lze výhybku bez problému přehodit.
Naposledy upravil HonzaM dne čtv 25 kvě, 2023 11:16 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » čtv 25 kvě, 2023 10:56 am

chphoto píše:
vmucha píše:Chlapi zdravím. Otázka čím nahradit DR5000? Co doporučujete?


Jaké jsou požadavky na centrálu? Jaká rozhraní má umět a co lze oželet? Na výběr je toho mrtě moc, od Z21 a jejich různých verzí, přes TCS po nějaké ESU a všechno mezi tím. Záleží na požadavcích, ale rovnou říkám, že najít takhle vybavenou centrálu je opravdu dost složité. Jedině počkat na YD7001 nebo si přestavět DR5000 modulem na YD.

Pro upřesnění - YC7001 je DR5000 s wifi modulem od YaMoRC, od YaMoRC bude na podzim YC7100/YC7101. Jde o centrálu pocházející od konstruktéra, který byl autorem DR5000.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod vmucha » čtv 25 kvě, 2023 11:47 am

je to určené pro modulovku. Než jsem se rozhoupal ke koupi DR5000, tak skončila.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Centrála DR50

Příspěvekod belgarat » čtv 25 kvě, 2023 11:51 am

zavavov.cz píše:Dobrý den, neplánujete do budoucna možnost připojení ovladačů LocoNet (např. Piko ovladač)?
Děkuji, Matouš

20.12.2022 at 9:19
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Bohužel LocoNet zatím neplánujeme, hardware centrály k tomu není přizpůsobený. Dotazů už na to bylo více a možná do budoucna vznikne nějaký bezdrátový modul, ale zatím bohužel v plánu není.


Doslo ke zmene ?
HonzaM píše:Doplnění LocoNetu je v dohledné době plánováno.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2375
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrála DR50

Příspěvekod HonzaM » čtv 25 kvě, 2023 1:06 pm

belgarat píše:
zavavov.cz píše:Dobrý den, neplánujete do budoucna možnost připojení ovladačů LocoNet (např. Piko ovladač)?
Děkuji, Matouš

20.12.2022 at 9:19
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Bohužel LocoNet zatím neplánujeme, hardware centrály k tomu není přizpůsobený. Dotazů už na to bylo více a možná do budoucna vznikne nějaký bezdrátový modul, ale zatím bohužel v plánu není.


Doslo ke zmene ?
HonzaM píše:Doplnění LocoNetu je v dohledné době plánováno.

Ano, došlo.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod HonzaM » čtv 25 kvě, 2023 1:21 pm

vmucha píše:je to určené pro modulovku. Než jsem se rozhoupal ke koupi DR5000, tak skončila.

Pokud předpokládáš používat LocoNetové FREDy, počkej na doplnění TCS-2 o LocoNet, nebo zahájení výroby YaMoRC YC7100.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4112
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bedlisch a 3 návštevníků