Elektrostatický zatravňovač

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod rexel » pon 25 črc, 2011 7:59 pm

Tak to zkusím s trávou od Poláka, flokovačku mám stejnou jako "diego.dan", pokud jsem to dobře na jeho prezentaci odkoukal. Pokud bude výsledek práce alespoň trochu srovnatelný, budu spokojen.
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod microjelen » pon 25 črc, 2011 8:31 pm

Nechci v tom delat bordel, ale na poláka je to málo. Psal to i Mnitka. Mám tu placacku taky, a Jordan se mi zdá dobrej. Polák jen leží a ne a ne se postavit
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mnitka » pon 25 črc, 2011 8:37 pm

Jasně, chce to vlákna co nejsou povrchově barvený. I tak plácačka správné postavení nepřivodí, pokud tedy není určená na moskyty :mrgreen:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » pon 25 črc, 2011 9:23 pm

a zkusit u plácačky násobič napětí ??
šlo by to ?? jako napájení by mohlo být použito třeba nabíječka z telefonu.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mnitka » úte 26 črc, 2011 8:58 am

Plácačku jsem tunil tak dlouho až se odporoučela..., mel jsem tuto http://www.tipa.eu/cz/odpuzovac-komaru- ... a/d-84217/ . S násobiči zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » úte 26 črc, 2011 9:14 am

mnitka píše:Plácačku jsem tunil tak dlouho až se odporoučela..., mel jsem tuto http://www.tipa.eu/cz/odpuzovac-komaru- ... a/d-84217/ . S násobiči zkušenost nemám.


já mám tu samou plácačku. ještě jsem jí ale nezkoušel. Čekám na trávu až dorazí. Objednal jsem si čtyři druhy HEKI a čtyři druhy Polák. Někde jsem četl. že jí napájeli z nabíječky od telefonu ( 4.5V) a prý to vydržela. já ten násobič zkusím přiřadit až za tu destičku uvnitř té plácačky. Dám potom vědět jak to dopadlo...
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod microjelen » úte 26 črc, 2011 10:02 am

Já mám napájení z nabíječky od telefonu 4.5v a je to v poho.
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » úte 26 črc, 2011 10:17 am

microjelen píše:Já mám napájení z nabíječky od telefonu 4.5v a je to v poho.


A zlepšili se vlastnosti plácačky ?? Myslíš že kdybych tam vřadil ještě ten násobič tak by se to ještě vylepšilo ??
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod microjelen » úte 26 črc, 2011 11:10 am

Tak to netuším, ale vzhledem k původu plácačky (čína) bych tam s ohledem na zdraví, radši nic nedával. Pokud bys chtěl "lepší instrument" doporučuji Mnitkovo krabičku a nebo pokud znáš někoho, kdo vládne elektru tak ti můžu poslat mailem schéma na pořádnou flokovačku.
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod cernos » stř 27 črc, 2011 6:32 am

Já mám krabičku od Martina "mnitka" a jsem nad míru spokojenej. Vlákna jsem zatím vyzkoušel Jordán, Polák a HEKI. Jordán je sice celkem levnej, ale nelíbila se mi barva (odstíny mj včetně červených vláken) a byly dost pokroucený. HEKI se mi zatím "nanášela" nejlíp, ale Polákovo odstíny mi učarovali a s trochou trpělivosti se v pohodě nanáší i Polák (navíc je to český výrobce ;)) Ne že bych byl nějaký patriot (mě mnohdy postačí čína/hongkong) ale v tomhle případě poměr cena/kvalita je jasná volba.
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 10:22 am

TO cernos : Takže budeš používat Poláka a HEKI ??Já jsem si objednal 4 druhy HEKI a 4 druhy Polák. Plácačku modifikuji, aby byla silnější. Prezentoval někde mnitka schéma té jeho krabičky ?? co jsem tak četl tak byl kolem ní docela tajemnej.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod cernos » stř 27 črc, 2011 10:37 am

Jj zatím to vypadá na HEKI a Poláka. Martin ještě používá (tuším) MiniNatur, s tou jsem ještě nepracoval. Jeho "kouzelná krabička" je opravdu opředena tajemstvím, i to jí dělá takovou zajímavou ;) S Martinem jsem před koupí prohodil pár zpráv a upřímě nedivím se mu. Každopádně budu muset krabičku rozebrat, uvolnily se mi zdířky na banánky a jsem zvědav co najdu uvnitř. Každopádně to co tam bude si nechám pro sebe ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » stř 27 črc, 2011 11:00 am

cernos píše:Jj zatím to vypadá na HEKI a Poláka. Martin ještě používá (tuším) MiniNatur, s tou jsem ještě nepracoval. Jeho "kouzelná krabička" je opravdu opředena tajemstvím, i to jí dělá takovou zajímavou ;) S Martinem jsem před koupí prohodil pár zpráv a upřímě nedivím se mu. Každopádně budu muset krabičku rozebrat, uvolnily se mi zdířky na banánky a jsem zvědav co najdu uvnitř. Každopádně to co tam bude si nechám pro sebe ;)


Myslím že vím co tam najdeš. On je totiž v základu jediný způsob jak docílit zatravňovače. Samozřejmě se dá modifikovat, ale základ zůstává stejný. Ještě by mě zajímalo jak je jeho krabička napájená ?? ze sítě 230 V nebo pomocí baterek ??
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod cernos » stř 27 črc, 2011 11:25 am

I já myslím že vím co tam najdu ;) Napájel jsem to už 3 ruznými zdroji: 12V DC, 16V AC a naposledy i 3S Li-Poly baterie. Všechno v pohůdce
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod fofros » čtv 28 črc, 2011 12:27 am

Najdeš tam prd, je to totiž celé zalité v neprůhledné pryskyřici :lol: :lol: :lol:

Ale pokud by někdo měl zájem, prodám tuto krabičku, tak jak jsem ji koupil, jen s tím rozdílem, že kabely na flokování mám napájeny uvnitř krabičky pro lepší kontakt. Za ty prachy, tj. 550,-Kč (přesně za tolik jsem ji koupil) je to absolutně nejlepší přístroj, jaký jsem měl možnost vyzkoušet. Ale jelikož jsem si pořídil ještě lepší přístroj (ovšem za několika násobně větší obnos), tak mi tu leží ladem a proto prodávám :wink: .
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník