Elektrostatický zatravňovač

Zkušenosti, tipy, ceny, informace a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod vmucha » ned 16 led, 2011 9:27 pm

Flokovačka sestrojena, ránu jsem sice taky dostal (3x), ale zkušební setí dopadlo na výbornou (statická tráva od Nocha 2mm).

http://vmucha.rajce.idnes.cz/Flokovacka/#P1160024.jpg

Cenný poznatek - udržuje si to náboj i po vyjmutí baterek (2 rány ze 3), takže to chce po dokončení práce vybít.

V.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod Mašinka » pát 18 bře, 2011 11:36 am

Vyrobil jsem si zatravňovač z plácačky a mám s ním dobrou zkušenost.Pokud tráva nechce někomu stát, je dobré si dopředu udělat pokusné pole, kde vyzkouší správnou hustotu lepidla, vzdálenost při zatravńování a.t.d. Já sám ještě po několika minutách s prázdným sítkem, ale pod proudem, přejíždím nad terénem a tráva, která měla snahu lehat si, se opět vztyčuje.Musí být ovšem podkladové lepidlo ještě trochu vlhké.Pokud sypete na příliš husté lepidlo, mohou se stébla přilepit po délce a pak už elektrické pole nestačí na to, aby je vztyčilo.Pokusem prostě nic nezkazíš!
Mašinka
Mašinka
 
Příspěvky: 214
Registrován: sob 23 led, 2010 5:56 pm

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod microjelen » stř 01 čer, 2011 5:02 pm

Nemáte někdo prosím schema zapojení flokovačky? Mám kamaráda co by mi jí udělal, ale chce schema, popř. seznam součástek. Hledal jsem jak tady na foru, tak i jinde, ale nic jsem nenašel.
Předem díky
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 01 čer, 2011 6:13 pm

Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod microjelen » stř 01 čer, 2011 6:41 pm

díky
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod Vladamir » čtv 02 čer, 2011 5:28 am

Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod saman55 » čtv 02 čer, 2011 11:58 am

Vidiš a přesto to lidi koupí a zisk je z toho 200%.Lidi jsou neznalí a koupí vše.Koukal sem na to taky a vadí mi,že se nedá dát na aukru poznámka,že je to předražené.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod jafobe » pát 03 čer, 2011 9:53 pm

saman55 píše:Vidiš a přesto to lidi koupí a zisk je z toho 200%.Lidi jsou neznalí a koupí vše.Koukal sem na to taky a vadí mi,že se nedá dát na aukru poznámka,že je to předražené.

bohužel se nedá dát na aukru poznámka k tomu že to má předražené, dá se dotyčnému napsat a pokud by ani to nepomohlo, tak pokud tam máte založený účet je možnost mu dát špatné hodnocení, to se pak u jeho profilu vždy objeví
problém je ale i v tom že je to aukce, a kdo dá víc tem to vyhraje, sice pro neznalý o může být docela prohra, ale to riziko je pro neznalé skoro všade
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 704
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 07 čer, 2011 8:36 pm

Tohle nebyla klasická aukce, měl v nabídce 5 kusů a za tu cenu to koupil každý, kdo přihodil, v tomto případě dva zájemci.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod michal_n_cz » úte 21 čer, 2011 9:16 pm

Dan Buchtela píše:Tohle nebyla klasická aukce, měl v nabídce 5 kusů a za tu cenu to koupil každý, kdo přihodil, v tomto případě dva zájemci.

ale 14. a 15. 5. to musel být hic :-)
http://aukro.cz/elektrostaticky-zatravn ... 52010.html
on je vlastně ten prodejce dobračisko, že to teď prodává za pevnou cenu. Ale plácačky by mohl kupovat levněji než tady... http://aukro.cz/elektricka-placacka-na- ... 03135.html
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 855
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » pát 22 črc, 2011 9:41 pm

Zdravím

chtěl bych si také udělat zatravňovač. Plácačku už mám doma, ale nějak nevím jaké sítko koupit. Všichni píšou čajové sítko, ale myslím že to je relativní pojem. Proto se chci zeptat jaká hustota je sítka ? Myslím tím rozměry ok sítka. Myslíte, že hustota ok by splňovalo 1mm ? Možná to je blbý dotaz.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod rexel » sob 23 črc, 2011 8:45 pm

K předchozímu dotazu bych chtěl taky jeden podobný připojit. Zatravňovač s plácačky za 75 Kč jsem teď taky postavil, ale protože do modeláře mám poněkud daleko, tak nakupuji přes net. Doporučte mi pro začátek čtyři až pět základních typů travin, (velikost, barva a výrobce), se kterými je nejlépe začít (pro TT). Dík
TT, Ep. III.-V., Digital
Uživatelský avatar
rexel
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 17 čer, 2010 8:19 pm
Bydliště: Klenčí p Č.

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod mizl » ned 24 črc, 2011 8:02 pm

rexel píše:K předchozímu dotazu bych chtěl taky jeden podobný připojit. Zatravňovač s plácačky za 75 Kč jsem teď taky postavil, ale protože do modeláře mám poněkud daleko, tak nakupuji přes net. Doporučte mi pro začátek čtyři až pět základních typů travin, (velikost, barva a výrobce), se kterými je nejlépe začít (pro TT). Dík


Ahoj já osobně se zatravňovačem taky zkušenosti nemám, ale podle toho co jsem zde přečetl tak to není tak jednoduché. Hodně modelářů používá Poláka pro jeho barevnou škálu. Řekl bych, že volba bude pravděpodobně na tobě a zkoušet jaká metoda nebo barva ti bude vyhovovat. Asi bych ti doporučil přečíst toto vlákno http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=10&t=214&hilit=statick%C3%A1+tr%C3%A1va a udělat si závěry sám.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod diego.dan » pon 25 črc, 2011 6:19 am

Někdo "plácačku" zavrhuje někdo si ji chválí.Moje zkušenosti jsem popsal tady.
Co se týká trávy,tak mám Poláka a Nocha.Polák je lepší,vlákna jsou rovná a dobře probarvená a hlavně se nelesknou.Noch má některá vlákna zakroucená a mají lesk.Na samostatné plochy to není dobré ale v mixu se to ztratí.
Já jsem postupoval následně:základ Polák 2 mm a posléze do toho flokovat 4,5.Střídám barvy trávy.Pozor na přechody mezi odstíny aby nebyly ostré.Flokovanou plochu si nejprve "připravím" nalepením různých drnů,trsů kytek,kamenů atd.Posléze flokuji.Několik obrázků na ukázku.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Kopec je pomocí foliáží ale okolo silnice a u trati je vše pomocí plácačky.


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Celá stráň pod pilou až ke kolejím je pomocí statiky
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Elektrostatický zatravňovač

Příspěvekod habaděj » pon 25 črc, 2011 1:28 pm

mizl píše:Zdravím

chtěl bych si také udělat zatravňovač. Plácačku už mám doma, ale nějak nevím jaké sítko koupit. Všichni píšou čajové sítko, ale myslím že to je relativní pojem. Proto se chci zeptat jaká hustota je sítka ? Myslím tím rozměry ok sítka. Myslíte, že hustota ok by splňovalo 1mm ? Možná to je blbý dotaz.


velikost ok záleží mimo jiné na délce stébel... obecně se dá říct, čím delší, tím "větší" oka. Chce to trošku experimentovat.

rexel píše: předchozímu dotazu bych chtěl taky jeden podobný připojit. Zatravňovač s plácačky za 75 Kč jsem teď taky postavil, ale protože do modeláře mám poněkud daleko, tak nakupuji přes net. Doporučte mi pro začátek čtyři až pět základních typů travin, (velikost, barva a výrobce), se kterými je nejlépe začít (pro TT). Dík


oběma doporučuji přečíst si, co je na dané téma napsáno tady:

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=10&t=214

http://mnitka.webnode.cz/vegetace/staticka-trava/
Nápady jsou zdarma, umění je vymodelovat je

www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
habaděj
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte 21 čer, 2011 7:05 am

PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky a nářadí ke stavbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník