jipol57 píše:...Při té příležitosti jsem rozpitval, jak to zapojili v MTB. Mají taky stabilizátor, ale lepší, v pouzdru SOT23, s pěti nožičkami. Na výstupu jsem naměřil 4,95V, za ním je dioda a na ní to klesne na 4,65V. Úbytek 0,3, tak to asi bude Schott.
A těmi 4,65V je to napájené celé, včetně ledek a nabíjení kapacity. Před stabilizátorem je odpor 680R, a ten samý taky před SCap. Mají tam 0,22F
A jak už jsem psal výše, při ztrátě napájení, ledky okamžitě mírně pohasnou, a dál se svícení snižuje. Až nakonec ve smrtelné křeči PICu, začnou poblikávat, až zhasnou úplně.
Ano, jedná se o schottkyho diodu BAT 54 JFILM v pouzdře SOD323. Stejně jako v usměrňovacím můstku.
A odpor má označení 680, ale to není 680R, ale 68R ! = tedy 68 krát deset na nultou. Nutno se asi naučit číselné značení , například u LEDek je 472, což je 47 krát deset na druhou = 4700 ohmů = 4k7.
