TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » čtv 25 led, 2018 1:04 pm

Ahoj. Pořídil jsem 2x motorový přestavník VIESSMANN 4557 k výhybkám Tillig s podložím. Parádní řešení pro kobercové DCC ježdění, kdy je přestavník schován v podloží výhybky. Pro kobercovou vláčkodráhu to má jednu chybu, že se ta elektronika (dekodér a nevím co ještě to je) se nevejde do podloží též. Asi je to daň za to, že to není jen dekodér, ale je to univerzál, který umí jak analogové tak digitální ovládání výhybky. Nevím. Tak si říkám co s tím? Existuje dekodér, který by se vešel do podloží a fungoval tady?

Nejsem lenoch, tak jsem samozřejmě hledal a našel výhybkový dekodér od Jindry Fučíka http://www.fucik.name/masinky/GeoLine/ , který je i ve verzi pro TT a navržen tak, aby se tam prostě vešel. Paráda! Jenže tohle je pro elektronagnetický přestavník a max čas se dá nastavit maximálně na 2,5s? Nejsem si jistý, jestli to pro což myslím nebude stačit pro přestavník VIESSMANN 4557.

Prosím o pomoc. :)
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod fulda » čtv 25 led, 2018 2:56 pm

je tam magická hodnota 0 = nekonečno.

Odkud jsi a kolik těch přestavníků máš? Že bych se na ně podíval.

---
Mezi elektronikou a šedým motorem je jen dvoudrát? (moje dekodéry jsou pro třídrát instalace)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » čtv 25 led, 2018 7:34 pm

Určitě se stav. Kontakt jsem ti poslal zprávou.
Přestavníky mám dva a pracují hezky. Ikdyz pro kobercové kolejiště by asi stačily elektromagneticke přestavníky. Nemam s kobercovým kolejištěm velké ambice, ale rozšíření nádraží o vedlejší trať to chtít jeste bude. Teď pro mě nejrychlejší možnost si zajezdit. Vážnější pojetí panelů jsem z casovych důvodů uskladnil a snad zase někdy. 8)
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » čtv 25 led, 2018 7:40 pm

Ten VIESSMANN 4557 je pro dva dráty, takže z toho jejich dekodéru tam tedy jde patrně stejnosměrné napětí s polaritou dle směru pohybu prestavniku, jestli tomu dobře rozumím. Je to řešitelné s tvým dekodérem?
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod fulda » pát 26 led, 2018 8:50 am

RoberTT píše:Ten VIESSMANN 4557 je pro dva dráty, takže z toho jejich dekodéru tam tedy jde patrně stejnosměrné napětí s polaritou dle směru pohybu prestavniku, jestli tomu dobře rozumím. Je to řešitelné s tvým dekodérem?

Ne tak jak je v základu. V základu má společné plus a dva spínané mínusy. Dvoudrát je nativní třeba pro želvo dekodér.

Je škoda, že jich máš tak málo, dělat něco jen pro dva přestavníky je protivné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » pát 26 led, 2018 9:50 am

Aha. Napadlo me, ze kdyby na 3 drat vystupu bylo stridave napeti, tak stejnosmerne 2 drat ovladani by slo jednoduse pres dve diody. Ale je tam na vystupu rikas stejnosmerne, takze nic. Nevadi, smirim se s tim, ze to je vyvedene vne.

Jinak to jejich reseni je trosku na tezkopadne tim, ze pro nastaveni CV musis pouzit jine zapojeni dratku. Ale jinak asi o.k. Tedy smirim se s tim, ze to planda vedle vyhybky. Pro dalsi rozsireni zkusim elektrodynamicky prestavnik s tvym dekoderem. Az budu i PC, tak objednam.
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » pát 26 led, 2018 10:38 pm

řešení pro kombinaci s fuldovym dekoderem
https://www.itvlaky.cz/Adapter-motorick ... -d3274.htm
Tedy, jestli se to vezme do podloží...
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod RoberTT » čtv 08 úno, 2018 8:41 am

Nakonec to tedy dopadlo tak, že pro další výhybky jsem již aplikoval elektromagnetické přestavníky do podloží a Fuldův k tomu určený dekodér koupený z digi-cz.info. Motorové přestavníky v podloží jsou sice parádní, ale v momentě, kdy se do podloží nevešel i ten jejich dekodér, tak pro kobercové kolejiště to nemá nějak moc smysl. Pro stabilní kolejiště tak asi ano, ale to zase člověk asi nebude dělat z tohohle kolejiva.
RoberTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 04 bře, 2013 9:47 am

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod JendaTT » čtv 08 úno, 2018 12:33 pm

Taky mám na kobercové ježdění pro děti ve výhybkách s podložím elmag. přestavníky s Fuldovým dekodérem z Digi-cz a vše funguje bez problémů. Za mě tedy OK.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: TT s podložím a motorový přestavník VIESSMANN 4557

Příspěvekod BohousP » čtv 08 úno, 2018 2:06 pm

RoberTT píše:řešení pro kombinaci s fuldovym dekoderem
https://www.itvlaky.cz/Adapter-motorick ... -d3274.htm
Tedy, jestli se to vezme do podloží...

Nevejde.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků