Přechod z analogu na digitál

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 07 dub, 2016 8:54 am

... ty zkrátka, po včerejšku, ty čmoudící efekty stále vidíš. ...
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » čtv 07 dub, 2016 7:36 pm

Ahoj,děkuji všem za rady. Koupil jsem dekoder Lenz Standart +V2,nainstaloval a vše funguje,světla svítí dle směru. Akorát je možno měnit parametry motoru a nevím co tam dát nejlépe pro starý motorek BTTB,nebo jestli nechat jak je to nastaveno od výroby. V dalším kroku chci vyměnit žárovky za LED a pak zkusit funkci ABC.
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod JendaTT » čtv 07 dub, 2016 8:28 pm

karhu píše:Akorát je možno měnit parametry motoru a nevím co tam dát nejlépe pro starý motorek BTTB,nebo jestli nechat jak je to nastaveno od výroby.

Parametry motoru jsou v CV50, defaultní hodnota je 0.
Kód: Vybrat vše
CV50
Bit Motor configuration , default=0 (dec) 
1-4 (0-3) Select motor type 0-5, enter as decimal number   
6 (5) 0 EMF switch inactive
       1 EMF switch active
7 (6) 0 Control switched on
       1 Control switched off
8 (7) 0 High-frequency motor control (approx. 23 kHz)
       1 Low-frequency motor control (approx. 19 Hz)
Hodnota 0 až 3 jsou přednastavené parametry pro různé motorky, hodnota 4 nebo 5 jsou pak pro motorky, kde lze ještě pomocí CV 113 a CV 114 měnit jemné nastavení.
Kód: Vybrat vše
CV 113 0-255 Minimum PWM value, control for motor types 4 or 5, default = 40
CV 114 0-255 Change duty cycle for motor type 4 or 5, default = 10
Doporučený postup je měnit hodnotu v CV50 od 0 do 5 a vyzkoušet chování motorku. Vybrat pak to, kde se to chová nejlíp. Tohle chce prostě jen zkoušet a zkoušet.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 5:49 pm

Chtěl bych se ještě zeptat,vyrobil jsem modul ABC,lokomotiva zastaví ale pouze když svítí,když jsou vypnutá světla,tak sice zpomalí,ale projede a pak se mi ještě nedaří změnit délku úseku kde má zastavit. Asi někde dělám chybu jak se v tom štourám.
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod rawen » sob 09 dub, 2016 7:46 pm

karhu píše:Chtěl bych se ještě zeptat,vyrobil jsem modul ABC,lokomotiva zastaví ale pouze když svítí,když jsou vypnutá světla,tak sice zpomalí,ale projede a pak se mi ještě nedaří změnit délku úseku kde má zastavit. Asi někde dělám chybu jak se v tom štourám.

Pravděpodobně tradiční problém v rozdílně nastaveném počtu jízdních stupňů v locodekodéru a na centrále resp. ovladači.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 7:57 pm

rawen píše:
karhu píše:Chtěl bych se ještě zeptat,vyrobil jsem modul ABC,lokomotiva zastaví ale pouze když svítí,když jsou vypnutá světla,tak sice zpomalí,ale projede a pak se mi ještě nedaří změnit délku úseku kde má zastavit. Asi někde dělám chybu jak se v tom štourám.

Pravděpodobně tradiční problém v rozdílně nastaveném počtu jízdních stupňů v locodekodéru a na centrále resp. ovladači.

Radek

A mužu se zeptat,jak bych to měl nastavit stejně? Mám dekoder Lenz Standart V2
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod JendaTT » sob 09 dub, 2016 9:13 pm

Ahoj,
nastavení jízdních stupňů je v dekodéru v CV29 v bitu 1. LENZ má defaultně CV29=6, tzn. že má zapnut režim 28/128 jízdních stupňů (bit 1=1) a povolen provoz na analogu (bit 2=1). Pokud jsi CV 29 neměnil, tak na něj nešahej, pokud ano, zkus do něj zapsat hodnotu 6.
Nastavení jízdních stupňů v červené multiMouse se provádí při zadávaní nové lokomotivy, hned po položce adresa lokomotivy ("L") se zadává počet jízdních stupňů - hodnota v "R". Defaultně je nabízená hodnota 28, doporučuji nastavit R=128. LENZ dekodér to zvládne, stejně jako dekodéry ZIMO. Zkuntroluj si tedy nastavení v MM, případně u lokomotivy v MM změň hodnotu rychlostního stupně v "R" na 128.

Tím je odstraněn problém s jízdními stupni.
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod mpinta » sob 09 dub, 2016 9:17 pm

karhu píše:Chtěl bych se ještě zeptat,vyrobil jsem modul ABC,lokomotiva zastaví ale pouze když svítí,když jsou vypnutá světla,tak sice zpomalí,ale projede a pak se mi ještě nedaří změnit délku úseku kde má zastavit. Asi někde dělám chybu jak se v tom štourám.

Ještě než budeš měnit ty stupně, tedy napřed zkontrolovat, přidal bych u modulu ABC jednu diodu do té větve, kde je jich víc za sebou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 9:24 pm

JendaTT píše:Ahoj,
nastavení jízdních stupňů je v dekodéru v CV29 v bitu 1. LENZ má defaultně CV29=6, tzn. že má zapnut režim 28/128 jízdních stupňů (bit 1=1) a povolen provoz na analogu (bit 2=1). Pokud jsi CV 29 neměnil, tak na něj nešahej, pokud ano, zkus do něj zapsat hodnotu 6.
Nastavení jízdních stupňů v červené multiMouse se provádí při zadávaní nové lokomotivy, hned po položce adresa lokomotivy ("L") se zadává počet jízdních stupňů - hodnota v "R". Defaultně je nabízená hodnota 28, doporučuji nastavit R=128. LENZ dekodér to zvládne, stejně jako dekodéry ZIMO. Zkuntroluj si tedy nastavení v MM, případně u lokomotivy v MM změň hodnotu rychlostního stupně v "R" na 128.

Tím je odstraněn problém s jízdními stupni.


Děkuji za rady,na CV29 jsem nešahal,tudíž by tam mělo být nastaveno 6. Rychlostní stupně jsem nastavil na 128,ale chová se to stále stejně. Při zhasnutých světlech jen zpomalí a projede. Když rozsvítím světla loko zastaví,když stojí a zhasnu světla tak se rozjede. Nějak jsem z toho jelenová.
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod JendaTT » sob 09 dub, 2016 9:30 pm

K tomu ABC:
a) kolik diod máš v ABC modulu?
b) jak máš nastavené na dekodéru CV51, CV52, CV53 a CV54? Tahle CV májí vliv na chování při použití ABC...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 9:37 pm

JendaTT píše:K tomu ABC:
a) kolik diod máš v ABC modulu?
b) jak máš nastavené na dekodéru CV51, CV52, CV53 a CV54? Tahle CV májí vliv na chování při použití ABC...


Diody mám 3+1 jak je ve schematu,CV 51 = 6 ,CV 52 jsem zadával ruzné možnosti,ale loko zastaví vždy naprosto stejně, na CV 53,54 jsem nešahal
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod mpinta » sob 09 dub, 2016 9:41 pm

karhu píše:
JendaTT píše:K tomu ABC:
a) kolik diod máš v ABC modulu?
b) jak máš nastavené na dekodéru CV51, CV52, CV53 a CV54? Tahle CV májí vliv na chování při použití ABC...


Diody mám 3+1 jak je ve schematu,CV 51 = 6 ,CV 52 jsem zadával ruzné možnosti,ale loko zastaví vždy naprosto stejně, na CV 53,54 jsem nešahal

PŘIDEJ JEDNU DIODU !!! Aby to bylo 4 + 1. To je otázka pár vteřin. Jestli nemáš stejnou, dej jinou, aspoň trochu podobnou.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 9:47 pm

mpinta píše:
karhu píše:
JendaTT píše:K tomu ABC:
a) kolik diod máš v ABC modulu?
b) jak máš nastavené na dekodéru CV51, CV52, CV53 a CV54? Tahle CV májí vliv na chování při použití ABC...


Diody mám 3+1 jak je ve schematu,CV 51 = 6 ,CV 52 jsem zadával ruzné možnosti,ale loko zastaví vždy naprosto stejně, na CV 53,54 jsem nešahal

PŘIDEJ JEDNU DIODU !!! Aby to bylo 4 + 1. To je otázka pár vteřin. Jestli nemáš stejnou, dej jinou, aspoň trochu podobnou.


Diod mám dostatek,zkusím jednu přidat
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod karhu » sob 09 dub, 2016 9:54 pm

mpinta píše:
karhu píše:
JendaTT píše:K tomu ABC:
a) kolik diod máš v ABC modulu?
b) jak máš nastavené na dekodéru CV51, CV52, CV53 a CV54? Tahle CV májí vliv na chování při použití ABC...


Diody mám 3+1 jak je ve schematu,CV 51 = 6 ,CV 52 jsem zadával ruzné možnosti,ale loko zastaví vždy naprosto stejně, na CV 53,54 jsem nešahal

PŘIDEJ JEDNU DIODU !!! Aby to bylo 4 + 1. To je otázka pár vteřin. Jestli nemáš stejnou, dej jinou, aspoň trochu podobnou.


Tak didu jsem přidal a chová se pořád stejně,loko svítí a zastaví,jak stojí,zhasnu světla,loko se rozjede.
TT,panel 200x80,DCC,TCS,
karhu
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 02 bře, 2016 8:42 pm
Bydliště: Praha - západ

Re: Přechod z analogu na digitál

Příspěvekod mpinta » sob 09 dub, 2016 9:57 pm

karhu píše:Tak didu jsem přidal a chová se pořád stejně,loko svítí a zastaví,jak stojí,zhasnu světla,loko se rozjede.

Hledej dál. V zapojení dekodéru v mašině, v jeho nastavení... Tu diodu tam nech.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků