Dekodéry do kolejiva s podložím

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Boros » pon 01 čer, 2015 7:07 am

Dakujem za typy. Aj na upozornenie o fazi. Ale až taky somar nie som. :D
Boros
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 14 zář, 2014 11:32 am

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 01 čer, 2015 3:22 pm

Něco podobného řeším také,protože bych rád,aby se návěstidlo po projetí vlaku přestavilo do polohy Stůj.Protože patřičného vzdělání nemaje,zaúkoloval jsem zeťáka,kterého nesmírně baví vynalézat různá elektronická udělátka a navíc chtějí v létě ohlídat vnoučka. :D Takže až bude vše hotovo,do koleje bude zabudován optický senzor,něco na tento způsob http://www.navestidla.cz/news/opticky-senzor-/ ,který přestaví přestavník příslušného návěstidla nebo přehodí výhybku do požadovaného směru.Ten optický senzor výše uvedený je dobrý,ovšem pro ovládání elektromagnetického přestavníku je potřeba další serepetičky a musí se napájet 12V=.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod workous » pon 01 čer, 2015 4:30 pm

Ahoj Míro pokud by jsi měl detektor obsazení od Fuldy(malý obvod + tranzistor který spíná relé 5V) pak to máš vyřešené - ovládám, takto světlo před výtopnou vlak vjede do bloku a sepne nebo rozepne relé přes, které můžeš ovládat co chceš.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 01 čer, 2015 4:37 pm

workous píše:Ahoj Míro pokud by jsi měl detektor obsazení od Fuldy(malý obvod + tranzistor který spíná relé 5V) pak to máš vyřešené - ovládám, takto světlo před výtopnou vlak vjede do bloku a sepne nebo rozepne relé přes, které můžeš ovládat co chceš.

No a to jsou přesně ty různé serepetičky,které jsem nechtěl. :D A ty asi nepotřebuje k rozsvícení světla proud 0.7 A jako já k přestavení toho návěstidla. :idea: Já chci prostě kolejový kontakt,jako v minulosti,který při přejezdu vlaku vyšle impulz k přestavníku.Což je dnes při trakci DCC klasickým kolejovým kontaktem nemožné. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » pon 01 čer, 2015 5:15 pm

miroslav lengyel píše:...Což je dnes při trakci DCC klasickým kolejovým kontaktem nemožné. :wink:

Míro, pokud by jsi to řešil ve vlákně k tomu určeném, tak bych ti napsal jak na to, ale takhle ti napíšu jen to, že v digitálu se to tak nedělá a v digitálu to prostě lidem funguje.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4934
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 01 čer, 2015 5:35 pm

Jindro už jsme to řešili,takže pohoda.Jinak já už vyřešeno mám jak jsem napsal. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod workous » pon 01 čer, 2015 8:37 pm

Míro ty nečteš s detektorem co má výstup na relé můžeš "spínat" co potřebuješ i návěstidlo.....a je to na 100% každý kolejový kontakt má své ale, jde o proudový snímač nechci tu tlachat neb tomu, tak nerozumím, abych nedostal čočku od místních DCC guru :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 02 čer, 2015 2:44 am

Já vím o čem je řeč,neboj. :D Můj požadavek je však poněkud jiný,takže jdu vlastní cestou.Celé to má svou historii,kdysi jsem potřeboval detekovat přítomnost vlaku v určitém úseku a v té době byly nějaké alternativy,jak tohle řešit.Protože mi žádná z nich nevyhovovala,přišel zeťák s tím,že mi vyrobí fotobrány neboli hlídače jak říkám. :D Protože jsme tehdy řešili i způsob napájení,tak já je mám řešené tak,že nepotřebují žádný externí zdroj,ale jsou napájeny rovnou z kolejí.Nu a protože se mě už tehdy výrobce :lol: ptal zda mají něco spínat,tak jsem si nyní objednal výkonovou verzi,která bude schopna bez dalšího dodat proud dostatečný k přestavení návěstidla a bude napájena ze stejného zdroje jako ostatní příslušenství.Bude tedy fungovat stejně,jako kdysi kolejový kontakt,který ovšem nelze v tomto případě použít.Můžu ho i dodatečně zabudovat i do míst stávajících bez dalších zásahů do kolejiště a nepotřebuji k tomu nic dalšího.Já od toho také nic jiného než že mi přehodí nějaký přestavník nepotřebuji. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod Pavel-HP » úte 02 čer, 2015 4:25 am

Na bezchybnou funkci opto.snímačů a závor, může mít vliv světlo umělého osvětlení. Proudový snímač obsazení úseku je přecejenom jistější.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 02 čer, 2015 7:25 am

Moje optočleny jsou vůči dennímu světlu inertní. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod workous » úte 02 čer, 2015 7:55 am

Je vidět, že to máš zmáklý Míro a máš svůj systém už tě nebudeme hlodat :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 02 čer, 2015 4:16 pm

workous píše:Je vidět, že to máš zmáklý Míro a máš svůj systém už tě nebudeme hlodat :D

Mě můžete hlodat jak chcete,já jsem s kamene. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod fulda » úte 02 čer, 2015 5:06 pm

miroslav lengyel píše:Mě můžete hlodat jak chcete,já jsem s kamene. :lol:

Já vím, nedá se to přehlédnout. Například, ačkoli ti několikrát říkám, že se v diskuzních fórech považuje za neslušné, když někdo píše do vlákna něco, co je mimo téma toho vlákna, tak to s tebou nehne.
Míro, není nutné psát úplně všude, pokud se tě nějaké vlákno netýká, tak do něj nemusíš psát.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4934
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 02 čer, 2015 7:47 pm

fulda píše:
miroslav lengyel píše:Mě můžete hlodat jak chcete,já jsem s kamene. :lol:

Já vím, nedá se to přehlédnout. Například, ačkoli ti několikrát říkám, že se v diskuzních fórech považuje za neslušné, když někdo píše do vlákna něco, co je mimo téma toho vlákna, tak to s tebou nehne.
Míro, není nutné psát úplně všude, pokud se tě nějaké vlákno netýká, tak do něj nemusíš psát.

Jindro,přestaň mě laskavě komadovat,buď té dobroty,prosím :wink: Já reagoval pouze na kolegu Borose,který se zcela zjevně ptal na udělátko,pracující na stejném principu,jako kdysi starý kolejový kontakt.A nech na mně,zda k přestavení návěstidla návěstidla do polohy stůj použiji výrobky,které se zde propagují nebo něco jiného,co je mi ochoten někdo vyrobit a bude to fungovat pro mé účely dostatečně a korektně.Tohle je veřejná diskuze o DCC,já řeším nebo jsem spíše řešil automatické přestavení návěstidla na kolejišti s DCC trakcí,takže žádný problém nevidím. :idea:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dekodéry do kolejiva s podložím

Příspěvekod vvitty » úte 02 čer, 2015 8:35 pm

ze Vam do toho tak zasahuji, tohle konkretni vlakno je zamereno na dekodery urcene do Geo Line kolejiva... debatujte o cem chcete a jezdete na resenich jaka se Vam libi, ale pokud nejsou urcene do kolejiva s podlozim, tak prosim v JINEM vlakne.
Pak se tu v tom lidi ztraci...

Dekuji!
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2639
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků