Lenz a Digitrax

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod Rudolf » ned 09 čer, 2013 5:19 pm

Pánové nepřenášejte diskuzi do osobní roviny...

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod mizl » ned 09 čer, 2013 5:22 pm

:::: OfTopic ::::

Ahoj

Již to nemohu vydržet a musím zde reagovat. Veškeré témata zabývající se LokoNetem již delší čas sleduji od začátku. Nechápu jak na sebe můžete být tak arogantní a povrchní. Snažíte se ve všech vláknech osvětlit LokoNet, ale pokud to shrnu ze všech vláken, tak informací je s jedné třetiny informací a z dvou třetin urážky, povyšování se nad druhými a arogance. Jak se má budoucí zájemce rozhodnout mezi těmito bláboly ?? To musíte na každou pitomost reagovat takto povíšeně ??? Když se Vám odborníkům nelíbí některé reakce, není lepší nereagovat na ně ??? nežli blábolit jednu stránku hádkami ???

Chlapy nedělejte z toho takovou vědu. Vždyť jsme snad stejně postižení "mašinami". Nebo jsou zde někteří uživatelé víc nežli jiní ?? já myslím, že né ...

Michal

Ps: Pokud se někoho dotkla má troufalá reakce, ať si proboha nejdřív sáhne do svědomí a zdrží se nesmyslných komentářů.

Edit : Rudolf byl rychlejší. Tak nejsem aspoň sám komu se takové diskutování nelíbí.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 09 čer, 2013 5:50 pm

Ja bych tuhle diskuzi celou smazal a zacal uplne od zacatku. Mne jako zacatecniku nedala vubec nic. A omezil bych se jenom na fakta :roll: :twisted: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 čer, 2013 5:52 pm

Smazat těžko,jsou to čtyři stránky,jedině že bych toto téma uzamkl.Uvidíme co na to admin.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod radeksindy » ned 09 čer, 2013 7:06 pm

Klidně to můžete smazat, tady stejně užitečné informace nikdo nenajde :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 čer, 2013 7:11 pm

radeksindy píše:Klidně to můžete smazat, tady stejně užitečné informace nikdo nenajde :lol:

Radku,to lepší zamknu :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod zdeno » ned 09 čer, 2013 7:13 pm

souhlasim, pokud da Fulda pokoj, ja to otevirat nebudem.
---
Pisat o Loconetu je dost tezke. Z meho hlediska je tak blbuvzdorny a jednoduchy, ze nakoupenim nebo postavenim par veci je provozuschopny kdykoliv.
Problem je sehnat a VYBRAT si komponenty k obrazu svemu, Nekomu staci Minibox a par Fredu a kolejiste ovlada prepinaci a druhyby chtel mit vsechno digitalizovane. A to je ten problem, podle toho treba vybrat centralu, ovladace a prislusenstvi. Nelze pomoci Miniboxu chtit maximum, to se proste neda.
---
Asi bude lepsi pracovat pomoci otazek a odpovedi.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3050
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 10 čer, 2013 7:20 am

Tedy takhle dlouho už jsem se dlouho nepobavil,opravdu. :D Celá tahle debata mi přijde jako otázka co bylo dřív,jestli vejce nebo slepice. :lol: Svého času probíhala podobná diskuze na téma který systém je lepší ve videotechnice,zda Beta či VHS.On byl samozřejmě mnohem lepší ten systém Beta,jenže masívní a cenově dostupnější systém ji prostě převálcoval,takže zůstala pouze v profi technice.K něčemu podobnému došlo dle mého skromného názoru i zde.Prostě výrobci Loconetu hrubě zaspali a dnes již je skoro pozdě bycha honit.Ono je to totiž také o tom,že ne každý chce pro ovládání příslušenství domácího kolejiště digitál.Občas mi to přijde,jako kdybych potřeboval v baráku k ovládání kotle velín,jako v městské teplárně.Debat na téma DCC/Analog nebo ExpresNet/Lokonet zde bylo nespočet a výsledek je NULA :!: On totiž celý problém je v tom,že ne každý má peněz na rozdávání nebo ho baví trávit večery u kompu,když si chce zajezdit z vláčky.A kdo tvrdí,že digitál vyjde levněji než analog,tak prostě kecá,tečka.On totiž nikdo neuvede velmi podstatnou skutečnost a tou je,co všechno chci,aby kolejiště umělo.Myslím si,že kdo skutečně má zájem se něco dovědět,tak si informace dohledá,případně se domluví s někým,kdo mu vše ochotně vysvětlí.Jinak tyhle debaty co se tu vedou bych z moci úřední zakázal. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod BohousP » pon 10 čer, 2013 7:30 am

miroslav lengyel píše:Jinak tyhle debaty co se tu vedou bych z moci úřední zakázal. :mrgreen:


Absolutní souhlas, i se zbytkem příspěvku. Toto forum má jeho čtenářům pomáhat, ne je znechucovat. :mrgreen:

Obsah fóra class="icon-unsubscribe"> Ukončit sledování tohoto tématu :D
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod zdeno » pon 10 čer, 2013 7:40 am

nejlepsi system na video byl Grundig Video 2000, ale to uz si tezko nekdo pamatuje ;-)
jinak se dost divim, ze se videa neprodavaji na USB klicech. Udelat jednorazovku FLASH 2GB a nahrat jeden film by nemelo byt drazsi nez DVD nebo Blueray. Ja mam televizor, ktery umi prehravat AVI soubory z USB klice.
---
celkem jsi to vystihnul, jeste bych cosi napisal, ale je to fakt o nicem. Koho to zajima, ten si to vyhleda nebo se zepta. Pokud se nikdo nepta, tak asi o to zajem neni.
Zas na druhou stranu se velmi tezko prechazi na jiny system, kdyz uz mam neco vybudovane. To si muze dovolit klub, ale jednotlivec na to proste nema cas a finance.
---
Mne by ale uplne stacilo, kdyby se naslo par jednotlivcu, kteri maji zajem neco vyvijet a rozumi tomu. Vyvoj jde dal a urcite se nezastavi. Je spousta veci, ktere se daji udelat jinak nebo spojit jinak. Taky soucastkova zakladna se meni a to co bylo pred 10-roky, uz ted neni idealni. Treba diody BAT46 ve Fredovi by chtelo vymenit za rychlejsi a odolnejsi. Dost casto odchazeji a jsou proste slabe. Ja osobne je nahrazuji BYV27, ktere jsou stejne velike a jsou rychlejsi a mnohem odolnejsi.
---
Dalsi vec, ktera mi vadi, je parove rizeni, ktere by chtelo nahradit necim lepsim. Aspon moznost volby by byla dobra vec.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3050
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 10 čer, 2013 10:38 am

zdeno píše:nejlepsi system na video byl Grundig Video 2000, ale to uz si tezko nekdo pamatuje ;-)
jinak se dost divim, ze se videa neprodavaji na USB klicech. Udelat jednorazovku FLASH 2GB a nahrat jeden film by nemelo byt drazsi nez DVD nebo Blueray. Ja mam televizor, ktery umi prehravat AVI soubory z USB klice.


No tak to jsme sice úplně odbočili,nicméně jsem už také pán v letech a něco pamatuji,takže si pochopitelně o Grundigu,protože v Chebu byl poměrně rozšířen.Jeho výhoda a asi jediná byla v tom,že se páska byla oboustranná podobně jako kazety do MGF,ale tím jeho výhody v té době končily.Co se kvality zpracování obrazu a také zvuku týče tak skutečně špička byl systém Beta.No ono je pravda,že když se podařilo mouchy u Grundiga a Philipse vychytat,tak byl pochopitelně lepší,ale to už bylo z křížkem po funuse,protože JVC a Panasonicem ovládly zejména americký trh a zejména distribuci filmů na videokazetách VHS a bylo vymalováno.
Co se týče těch flashek,tak za prvé se 2GB moc parády nenaděláš. :D Film ve formátu Blueray obnáší také třeba 20GB dat,ale to by nebyl ten problém.Mně přehraje televize formáty jaké si jen vzpomeneš,ale výrobce chce také prodávat Blueray přehrávače a další čučory okolo a to by se jim moc nehodilo.že?No zaplať pánbůh,že se aspoň domluvili na jednom formátu a ne že dřív jich bylo jako máku. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod HonzaM » pon 10 čer, 2013 11:58 am

Prosím diskutující, aby se drželi tématu a nezaváděli diskusi zcela mimo něj. Nešlo a nejde mi o diskusi zda jsou lepší výrobky Lenz používající kombinaci DCC/Xpressnet/RS nebo výrobky Digitrax používající LocoNet, ale o prostou informaci včetně informace o cenách. Ceny, které jsem uvedl u Digitraxu, mohu doložit fakturami a výměrem z celnice, samořejmě se zahrnutím DPH při dovozu, nakupoval jsem přes internet stejně jako to může udělat kdokoli. Ceny komponent Lenz jsou převzaty z webu Ben - Zerba Model a Marathon Model. Každý z těchto systémů má proti druhému technické přednosti, v něčem je lepší jeden, v něčem druhý. Dohadování o tom který je lepší nemá smysl, stejně jako nemá smysl se dohadovat zda je lepší Mercedes, Audi nebo BMW. Každý se musí rozhodnout, čemu dá přednost a na základě jakých kritérií se rozhodne (cena, dostupnost, technické vlastnosti). A najít si pro to objektivní informace, který by měly pocházet jen od toho, kdo má dostatek vlastních praktických zkušeností, kdo měl možnost si systém o němž informuje osahat v praktickém provozu. Kolejiště založené kompletně na prvcích Digitraxu mohu komukoli na požádání prakticky předvést a sdělit své zkušenosti, mám ho v provozu několik let. Se systémem Lenz jsem se seznámil u několika kamarádů, nikdy jsem ale neměl možnost ho dlouhodobě provozovat.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4142
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod Jojo » pon 10 čer, 2013 4:04 pm

miroslav lengyel píše:Tedy takhle dlouho už jsem se dlouho nepobavil,opravdu. :D Celá tahle debata mi přijde jako otázka co bylo dřív,jestli vejce nebo slepice. :lol: Svého času probíhala podobná diskuze na téma který systém je lepší ve videotechnice,zda Beta či VHS.On byl samozřejmě mnohem lepší ten systém Beta,jenže masívní a cenově dostupnější systém ji prostě převálcoval,takže zůstala pouze v profi technice.K něčemu podobnému došlo dle mého skromného názoru i zde.Prostě výrobci Loconetu hrubě zaspali a dnes již je skoro pozdě bycha honit.Ono je to totiž také o tom,že ne každý chce pro ovládání příslušenství domácího kolejiště digitál.Občas mi to přijde,jako kdybych potřeboval v baráku k ovládání kotle velín,jako v městské teplárně.Debat na téma DCC/Analog nebo ExpresNet/Lokonet zde bylo nespočet a výsledek je NULA :!: On totiž celý problém je v tom,že ne každý má peněz na rozdávání nebo ho baví trávit večery u kompu,když si chce zajezdit z vláčky.A kdo tvrdí,že digitál vyjde levněji než analog,tak prostě kecá,tečka.On totiž nikdo neuvede velmi podstatnou skutečnost a tou je,co všechno chci,aby kolejiště umělo.Myslím si,že kdo skutečně má zájem se něco dovědět,tak si informace dohledá,případně se domluví s někým,kdo mu vše ochotně vysvětlí.Jinak tyhle debaty co se tu vedou bych z moci úřední zakázal. :mrgreen:


Ono už sa k niečomu tu vyjadrovat straca zmysel. :D :D :D /Beta system sa stale použiva a je ok. Kde bude DVD a Blueray disk za 100 rokov. U mna doma . magnetický zaznam bude./ To som opat aj ja odbočil. :!: :!: Takže ono sa o tom bavit je ok. Ale pre koho :roll:
Naposledy upravil Jojo dne úte 11 čer, 2013 5:21 pm, celkově upraveno 1
H0 ,bez epochy,Traincontroler 7 Silver originál,len digitál.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod HonzaM » pon 10 čer, 2013 4:29 pm

pro jojo a další - takovéto "příspěvky" si prosím odpusťte, pište jen máte-li co říci k tématu! Děkuji.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4142
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Lenz a Digitrax

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 10 čer, 2013 4:38 pm

HonzaM píše:pro jojo a další - takovéto "příspěvky" si prosím odpusťte, pište jen máte-li co říci k tématu! Děkuji.


Neboj se,už sem nepolezu. :wink: Jsem jeden z těch,co velín k atomové elektrárně na ovládání domácího kolejiště nepotřebuji. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků