TCO

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: TCO

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2012 5:07 pm

Ano, tyto metody jsou dobré, ale jsou vhodné pro dekodér a ne pro ovladač, kterej potřebuje dostat svojí adresu "bez ovladače".
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4933
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TCO

Příspěvekod Houmr » pon 07 kvě, 2012 5:20 pm

Aha já myslel, že nějaký ovladač budeš mít. No pak mě napadá jedno stisknutí přechod do programování adresy, pak navolit adresu, kolikrát zmačneš tlačítko taková bude adresa, pro uložení podržet tlačítko třeba 3sec. Jeli to možné tak udělat to nevím :D
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: TCO

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2012 6:32 pm

To nevím, ale touhle metodou zadávat adresu 31 by byl vážně zážitek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4933
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TCO

Příspěvekod michal.kubista » pon 07 kvě, 2012 6:39 pm

Ahoj Jindro.
Nejprve chvála na toto udělátko, co děláš. Přestávam zvažovat R-S, kde toto je již vyřešeno.

Tak jestli jde jnom o to, aby si měl více tlačítek, než jedno, tak bych jedno řešení měl. Využít část řízení matice pro LED i pro čtení tlačítek (spínačů) na jediném použitelném vstupu. Princip je stejnej, jako o maticové klávesnice viz příloha.
Schema.PNG
Schema.PNG (24.59 KiB) Zobrazeno 6999 krát

Ber to jako princip, ty si to upravíš přesně dle tvé potřeby :idea:

Michal
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: TCO

Příspěvekod fulda » pon 07 kvě, 2012 6:58 pm

Tlačítek je dost, spíš jak to zobrazit a tak nějak polidštit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4933
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TCO

Příspěvekod michal.kubista » pon 07 kvě, 2012 7:51 pm

Tak já se začnu vznášet myšlenky a otázky k zamyšlení.
1. Tento modul bude na X-pressnetu i něco "povídat" a nebo bude jen poslouchat? Moje úvaha směřuje k tomu, že pokud by jen poslouchal, asi by se dala nastavit pevná adresa, protože by se stejně s ničím nemohl hádat. Pokud i "povídá", je jasné, že svojí jedinečnou adresu potřebuje.

2. Nevím, jak velkou máš matici pro zobrazování stavů z S88, ale asi by šlo nastavovat násobek počtu bodů té matice. Také nevím, jak velký adresní prostor bude zapotřebí k zobrazování, jelikož jestli jsem doře viděl, je rozdíl v adresách S88 připojeného přímo do NanoX a do GenLi+S88 (tyto dva způsoby jsem doma testoval, proto je zmiňuji).

3. Netestoval jsem GenHSI dle Paco's, ale jestli to dobre chápu ten není na X-pressnetu. Ale myšlenka šla k tomu, co jestli bude zapotřebí dvojí adresní prostor z S88. V mojem případě jeden z NanoX a v druhém z GenLi+S88. Na druhou stranu, kdo použije dvě různé S88 sběrnice, asi může použít i dvojí zobrazovače.

Když to shrnu, asi bych vycházel z hesla v jednoduchosti je síla. Použil bych maximum vstupů, co půjde viz můj předchozí příspěvek, na ně bych dal DIP spínače, jako jsou na TCO ovladačích dle Paco's, a rozdělit je na adresu X-pressnetu a na násobek bodů matice. Tento načteš na začátku při spuštění a dále se o ně nestaráš.
Co na to ostatní?
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: TCO

Příspěvekod Beda » pon 07 kvě, 2012 9:33 pm

Něco jako jedine tlacitko u alarmu v aute:
Stisknu slouze a nejaky ledky mi zacnou bklikat, pak nastavuju neco počtem kratkych stisku tlacitka, dlouhym se posunu zase o jedno dal, blikaji jiny LEDky, zadam počet No 2, dlouhym další něco a napotreti a mam to zadarmo...
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: TCO

Příspěvekod male zvire » úte 08 kvě, 2012 3:53 pm

fulda píše:Tlačítek je dost, spíš jak to zobrazit a tak nějak polidštit.

Grafický displej...?!? 8)
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: TCO

Příspěvekod Houmr » úte 08 kvě, 2012 4:06 pm

fulda píše:To nevím, ale touhle metodou zadávat adresu 31 by byl vážně zážitek

Já bych to tak černě neviděl, kolikrát budeš adresu měnit? Nevidím v tom problém a proč zrovna tak vysoké číslo žejo? :)
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: TCO

Příspěvekod fulda » úte 08 kvě, 2012 7:13 pm

michal.kubista píše:Tak já se začnu vznášet myšlenky a otázky k zamyšlení.
1. Tento modul bude na X-pressnetu i něco "povídat" a nebo bude jen poslouchat? Moje úvaha směřuje k tomu, že pokud by jen poslouchal, asi by se dala nastavit pevná adresa, protože by se stejně s ničím nemohl hádat. Pokud i "povídá", je jasné, že svojí jedinečnou adresu potřebuje.

Jelikož XpressNet je sběrnice typu PmP, tak každé připojené zařízení musí být schopné komunikovat obousměrně, ačkoli nic samo nechce říkat.

michal.kubista píše:2. Nevím, jak velkou máš matici pro zobrazování stavů z S88, ale asi by šlo nastavovat násobek počtu bodů té matice. Také nevím, jak velký adresní prostor bude zapotřebí k zobrazování, jelikož jestli jsem doře viděl, je rozdíl v adresách S88 připojeného přímo do NanoX a do GenLi+S88 (tyto dva způsoby jsem doma testoval, proto je zmiňuji).

Matici mám 16x8 = 128 pozic, ale stejně jako u TCO se předpokládá, že bude obsazená velice řídce a hlavně hodně nespojitě.

michal.kubista píše:3. Netestoval jsem GenHSI dle Paco's, ale jestli to dobre chápu ten není na X-pressnetu. Ale myšlenka šla k tomu, co jestli bude zapotřebí dvojí adresní prostor z S88. V mojem případě jeden z NanoX a v druhém z GenLi+S88. Na druhou stranu, kdo použije dvě různé S88 sběrnice, asi může použít i dvojí zobrazovače.

Trochu se to plete, ale:
HSI je jinej protokol, kterej nemá s XpressNet nic společného.
LI-S88 stav zpětné vazby nepropaguje do XpressNet, ale jen do počítače.
Tak či tak, není na světě jenom NanoX a adresní prostor podle normy může bejt dost rozsáhlej, takže dávat tam natvrdo nějakou adresu a na tu se vázat je blbost.

michal.kubista píše:Když to shrnu, asi bych vycházel z hesla v jednoduchosti je síla. Použil bych maximum vstupů, co půjde viz můj předchozí příspěvek, na ně bych dal DIP spínače, jako jsou na TCO ovladačích dle Paco's, a rozdělit je na adresu X-pressnetu a na násobek bodů matice. Tento načteš na začátku při spuštění a dále se o ně nestaráš.
Co na to ostatní?

Já jen podotknu, že ze svojí podstaty to takhle udělat nepůjde, pokud se podíváš na schéma toho zařízení na mojí stránce, tak to pochopíš - nedokážu vymaskovat kdy je výstup použitej pro ledky a kdy je použitej jako vstup pro něco jiného, takže by jsi tím rozsvěcel ledky.

Beda píše:Něco jako jedine tlacitko u alarmu v aute:
Stisknu slouze a nejaky ledky mi zacnou bklikat, pak nastavuju neco počtem kratkych stisku tlacitka, dlouhym se posunu zase o jedno dal, blikaji jiny LEDky, zadam počet No 2, dlouhym další něco a napotreti a mam to zadarmo...

Tenhle postup je bezva, pokud pominu to, že XpressNet je k dispozici 31 a já teď defaultně pro tohle zařízení používám spíš horní část, protože dole mám ovladače, tak je tu ještě jedna věc - adresy feedback začínají tak kolem 60 a to je celkem dost cvaknutí na to, aby se z toho člověk zblbnul.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4933
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TCO

Příspěvekod Barbucha22 » čtv 10 led, 2013 10:00 am

Zdravím měl bych dotaz , mám hotové TCO v picu program od Fuldy ... 1C , ale pokud je přepínač 7 vypnutý tak vše chodí jak má , když ho zapnu tak při zapojení dle nové verze sice dioda u max blikne ale vyhybky nereagují (nebo možná ty nad 105 , nemám nic s tak vysokým číslem) , jinak 6 je 0ff , už jsem zkusil druhou picku , max i 4515 , kabel a pořád nic . Zkoušeno s Nano-x s verzí softu 3,6 i s roco ze setu od myši a pořád stejný stav . Určitě něco dělám blbě , ale co? :?:
Celkem by mi stačilo i to jak to chodí teď , ale pořád si říkám přece to musím rozchodit celé :!:
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: TCO

Příspěvekod jakubklouda » pát 29 bře, 2013 11:01 pm

Postavil jsem si TCO a nahral HEX od Fuldy, ale nedaří se mi ho přimět, aby centrála povel zpracovala. Stavová LED nesvítí a když se připojí tlačítko a stiskne, tak LED u MAX485 rozbliká, což podle popisu znamená, že odesílá povel na centrálu(u mě Roco MM). Nějaké tipy čím by to mohlo být? Díky
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: TCO

Příspěvekod michal.kubista » sob 30 bře, 2013 8:56 am

A jak detekuješ, že centrála nic nepřijímá? Nemáš jen problém s Roco / Lenz adresováním?

A jakou máš centrálu? Já měl problém s H-Centrálou a impednačním přispůsobením, a to když jsem s TCO připojil MM, tak to nefungovalo. Bylo nutné v centrále přidat odpory 4k7dle doporučení a pak bylo vše OK.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: TCO

Příspěvekod jakubklouda » sob 30 bře, 2013 9:57 am

Mám jako základ Roco MM + zesilovat 10764 ze setu. No pro jistotu jsem včera zkusil všechny možnosti, zda se výhybka(servo připojené přes dekodér) nehne a nic - Stisknutým přepínaček jsem jel postupne po hlavách sroubů na svorkovnici... a měnil začátek postupně ve všech 7 "sloupcích/řádkcích". Měl jsem to rozložené na stole. Těch kombinací není tolik. O tom zda to má brát systém Lenz/Roco rozhoduje SW6 a ten jsem pro jistotu taky zkoušel v obou polohách... Hrál jsem si s tím asi 2 hodiny a výsledek 0 :-(
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: TCO

Příspěvekod Ferda » sob 30 bře, 2013 10:58 am

A přes MM to pracuje? Před pár dny jsem řešil něco podobného. TCO se nechtělo spojit s centrálou. Nakonec jsem zjistil, že dioda na jednom z přidaných káblíků byla proražená a pouštěla oběma směry. TCO po zapojení nejdřív zmateně zablikalo a pak vyhlásilo červenou.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků