Proč nemám rád LocoNet

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 11:14 am

BohousP píše:
Jirka_US píše:...
Ma to jen malou chybicku, ze XpressNet (mys), jak se muze kazdy ctenar presvedcit, zadny dotaz na stav vyhybky ani neposila ...

Má to ale velkou chybu. XpressNet není myš. XpressNet řídí centrála. MM je jen ovladač (s výjimkou použití MM a kostky)

Presne o teto konfiguraci je rec....A fuldova spiklenecka teorie, ze jsem snad neco odstranil patri spise do rise snu....
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » pát 08 čer, 2018 11:43 am

Jirka_US píše:
BohousP píše:
Jirka_US píše:...
Ma to jen malou chybicku, ze XpressNet (mys), jak se muze kazdy ctenar presvedcit, zadny dotaz na stav vyhybky ani neposila ...

Má to ale velkou chybu. XpressNet není myš. XpressNet řídí centrála. MM je jen ovladač (s výjimkou použití MM a kostky)

Presne o teto konfiguraci je rec....A fuldova spiklenecka teorie, ze jsem snad neco odstranil patri spise do rise snu....

Ne, ty jsi to neodebral, ty jsi to jen nezahrnul. Ty totiž ani nevíš, jak XpressNet funguje (ostatně jak jsi předvedl, tak to nevíš ani o LocoNetu). Copak ti není divné, že tam nikde nemáš adresu zařízení, kterou jsi zajisté do toho interface zadával?

Mimochodem - i v případě MM + černá kostka jsou ty procesy "ovladač" a "centrála" oddělené a komunikují spolu prostřednictvím XpressNetu.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4939
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 11:57 am

fulda píše:Tady napíšu klasické: Cože? o čem to mluvíš? Zatím jsme vzájemnou komunikací zjistili, že jsi si nepřečetl specifikaci a že jsi nesprávně předpokládal, že se ke všemu dostaneš sniffingem. Tak tak to v normálním organizovaném světě není. Navíc jsi ani nepochopil, jaká je funkce rozhraní, které jsi použil.

Takže já doufám, že než začneš někoho poučovat o fungování XpressNetu, tak si minimálně přečteš specifikaci a nebo budeš mlčet.

No vidis,ze zatim jsme mlcel.Ja jsem zverejnil jen prislusne pakety a na rozdil od tebe jsem nic nepredpokladal, protoze jak jsme se nekolikrat presvedcili, pak delas chybne zavery na zaklade chybnych prepokladu. Jses snad presvedcen, ze kdyz si prectu specifikaci, tak ze to tu mys presvedci, aby posilala pakety, tak jak se ty myslis ? Ja o tom moc presvedcen nejsem. A pak neni tedy na miste, aby jsi tedy napsal nebo jeste lepe zobrazil ty pakety jak by podle tebe mely chodit abychom se dobrali k nejaku zaveru , popr, zjistili kde jsi ve sve uvaze udelal chybu ? Zatim jsi psal neco o servisni komunikaci a ze to nepotrebuje znat atd., prave proto jsem nic ze servisni komunikace ani nezverejnoval, aby ten trivialni priklad jaky je rozdil mezi LocoNetem a XpressNetem byl naproto zrejmy i pro tebe.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 12:00 pm

fulda píše:Ne, ty jsi to neodebral, ty jsi to jen nezahrnul. Ty totiž ani nevíš, jak XpressNet funguje (ostatně jak jsi předvedl, tak to nevíš ani o LocoNetu). Copak ti není divné, že tam nikde nemáš adresu zařízení, kterou jsi zajisté do toho interface zadával?

Mimochodem - i v případě MM + černá kostka jsou ty procesy "ovladač" a "centrála" oddělené a komunikují spolu prostřednictvím XpressNetu.

No tak k tomu snad nema ani cenu se nejak vyjadrovat, pardon za vyraz, ale tady plati ja o voze ty koze..precti si nejdrive co jsem zverejnil a napsal....

fulda píše:A navíc si to člověk přečte ve specifikaci a nemusí to hledat podle snifferu.

Vyborna rada, jak "hledat chyby" na zarizeni... podle teto "rady nad zlato" to znamena, ze kdyz je to ve specifikaci, tak to musi byt i na skutecnem zarizeni....proc se vlastne vyrabi voltmetry, osciloskopy, logicke analyzery, sniffery atd...
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » pát 08 čer, 2018 12:41 pm

Jirka_US píše:No vidis,ze zatim jsme mlcel.Ja jsem zverejnil jen prislusne pakety
Nikoli, ty jsi zveřejnil "nějaké pakety" o kterých si myslíš, že to je kompletní komunikace. A já jsem jen napsal, že to není kompletní, že tam nejsou ani hlavičky ani komunikace, kterou vedl ovladač s centrálou a která neměla dopad na ostatní ovladače.

Jirka_US píše: a na rozdil od tebe jsem nic nepredpokladal,
Skutečně? Já bych tedy řekl, že jsi předpokládal. Konkrétně jsi předpokládal, že máš rozhraní nastavené tak, že ti posílá všechnu komunikaci, jak je tomu u neřízeného LocoNetu, ale u řízené sběrnice je to jinak.
Jirka_US píše: protoze jak jsme se nekolikrat presvedcili, pak delas chybne zavery na zaklade chybnych prepokladu.
Ano, to občas dělám, někdy jsem si myslel, že máš dost elementárního rozumu, aby jsi věděl, že není možné, aby ovladač zobrazoval správný symbol s polohou výhybky, když se na to předtím nezeptá. Ó jak jsem se mílil.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4939
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » pát 08 čer, 2018 12:47 pm

Jirka_US píše:
fulda píše:A navíc si to člověk přečte ve specifikaci a nemusí to hledat podle snifferu.

Vyborna rada, jak "hledat chyby" na zarizeni... podle teto "rady nad zlato" to znamena, ze kdyz je to ve specifikaci, tak to musi byt i na skutecnem zarizeni....proc se vlastne vyrabi voltmetry, osciloskopy, logicke analyzery, sniffery atd...
U slušných zařízení tomu tak je. A ty měřící přístroje se vyrábí pro vývojáře, nikoli pro uživatele.
Přece nechceš, aby si uživatel, který si koupí ovladač od jednoho výrobce k centrále od druhého výrobce běžel ještě koupit měřák? Tedy vlastně promiň, na LocoNetu to tak je, tam se nemohu spolehnout na to, jestli mi ovladač od jednoho výrobce bude na centrále od druhého výrobce správně fungovat. Tak na XpressNetu na to nejsme zvyklí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4939
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 12:50 pm

fulda píše:Nikoli, ty jsi zveřejnil "nějaké pakety" o kterých si myslíš, že to je kompletní komunikace. A já jsem jen napsal, že to není kompletní, že tam nejsou ani hlavičky ani komunikace, kterou vedl ovladač s centrálou a která neměla dopad na ostatní ovladače.

Kde jsem psal, ze jsem zverejnil kompletni komunikaci ?
fulda píše:Skutečně? Já bych tedy řekl, že jsi předpokládal. Konkrétně jsi předpokládal, že máš rozhraní nastavené tak, že ti posílá všechnu komunikaci, jak je tomu u neřízeného LocoNetu, ale u řízené sběrnice je to jinak.

Ja mohu jen predpokladat, ze to je jen nejaka tva fantazie, kterou radeji ani nemusis dale rozebirat...
fulda píše:
Jirka_US píše:
fulda píše:A navíc si to člověk přečte ve specifikaci a nemusí to hledat podle snifferu.

Vyborna rada, jak "hledat chyby" na zarizeni... podle teto "rady nad zlato" to znamena, ze kdyz je to ve specifikaci, tak to musi byt i na skutecnem zarizeni....proc se vlastne vyrabi voltmetry, osciloskopy, logicke analyzery, sniffery atd...
U slušných zařízení tomu tak je. A ty měřící přístroje se vyrábí pro vývojáře, nikoli pro uživatele.
Přece nechceš, aby si uživatel, který si koupí ovladač od jednoho výrobce k centrále od druhého výrobce běžel ještě koupit měřák? Tedy vlastně promiň, na LocoNetu to tak je, tam se nemohu spolehnout na to, jestli mi ovladač od jednoho výrobce bude na centrále od druhého výrobce správně fungovat. Tak na XpressNetu na to nejsme zvyklí.

Opravdu a co rozdil mezi adresovanim Roco a Lenz ??? A nato aby jsi to zjistil ani zadny merak nepotrebujes.
A s tim merakem, to jsi si opet popletl s jinym vyrobcem shodou okolnosti provozujici XpressNet neb se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporucje NMRA a zarucni podminky firmy Tillig u TT lokomotiv.
Ale hlavne ten merak bude clovek potrebovat u NanoX(DIY) pri kazde zmene zateze, protoze jak ti kolegove v simulaci ukazali, tak to vystupni napeti bude kolisat tak, ze bych se s tebou vyjimecne shodnul na tvem tvrzeni, ze na rozhrani s boosterem nejsou vyloucene proudove pretoky, ktere te masince jak ty rikas nebudou delat dobre.
fulda píše:
Jirka_US píše: protoze jak jsme se nekolikrat presvedcili, pak delas chybne zavery na zaklade chybnych prepokladu.
Ano, to občas dělám, někdy jsem si myslel, že máš dost elementárního rozumu, aby jsi věděl, že není možné, aby ovladač zobrazoval správný symbol s polohou výhybky, když se na to předtím nezeptá. Ó jak jsem se mílil.

No to je prave to podstata celeho meho vypisu komunikace, ze LocoNet se predtim zepta, aby mel jistotu,ze tomu tak skutecne je.....A jak pises vyse, tak se mohu domnivat, ze zde hovoris o XpressNetu respektive o mysi,(citace: že není možné, aby ovladač zobrazoval správný symbol s polohou výhybky, když se na to předtím nezeptá) takze kdo ze tady nema dostatek elementarniho rozumu ? Jak vidis u LocoNetu to mozne je....

Takze si opet bohuzel potvrdil, ze delas chybne zavery na zaklade chybnych informaci.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod hummus » pát 08 čer, 2018 1:24 pm

Jirka_US píše:[...A s tim merakem, to jsi si opet popletl s jinym vyrobcem shodou okolnosti provozujici XpressNet neb se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporucje NMRA a zarucni podminky firmy Tillig u TT lokomotiv...

No nekeke, Tillig má ve svých záručníh podmínkách jaké musí být DCC napětí? Můžeš sem dát odkaz? To by mě zajímalo.
A v zařízení kterého výrobce se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporučuje NMRA?
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 578
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod zdeno » pát 08 čer, 2018 1:33 pm

fulda píše: na LocoNetu to tak je, tam se nemohu spolehnout na to, jestli mi ovladač od jednoho výrobce bude na centrále od druhého výrobce správně fungovat. Tak na XpressNetu na to nejsme zvyklí.

Zas tam mate jine problemy, takze negeneralizuj !! Vsude je neco.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3050
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod fulda » pát 08 čer, 2018 1:43 pm

Jirka_US píše:
fulda píše:Nikoli, ty jsi zveřejnil "nějaké pakety" o kterých si myslíš, že to je kompletní komunikace. A já jsem jen napsal, že to není kompletní, že tam nejsou ani hlavičky ani komunikace, kterou vedl ovladač s centrálou a která neměla dopad na ostatní ovladače.

Kde jsem psal, ze jsem zverejnil kompletni komunikaci ?
TADY
Jirka_US píše:... Roco a Lenz ??? A nato aby jsi to zjistil ani zadny merak nepotrebujes.
No prosím, je to tak, na Roco a Lenz žádný měřák nepotřebuješ.
Jirka_US píše:A s tim merakem, to jsi si opet popletl s jinym vyrobcem shodou okolnosti provozujici XpressNet neb se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporucje NMRA a zarucni podminky firmy Tillig u TT lokomotiv.
A-ha, takhle je to tedy, takže ty mluvíš o Tilligu, to je jasné, ten prodává Daisy a to je LocoNet, to chápu, že ne pěknej krám.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4939
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 1:45 pm

hummus píše:
Jirka_US píše:[...A s tim merakem, to jsi si opet popletl s jinym vyrobcem shodou okolnosti provozujici XpressNet neb se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporucje NMRA a zarucni podminky firmy Tillig u TT lokomotiv...

No nekeke, Tillig má ve svých záručníh podmínkách jaké musí být DCC napětí? Můžeš sem dát odkaz? To by mě zajímalo.
A v zařízení kterého výrobce se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporučuje NMRA?

Podivej se napr. na navod k T334 cast Die Digitalisierung, 2.odstavec je u neho pro jistotu vykricnik a zacina slovickem Bitte....a venuj pozornost vete kde je napsano "Digitalspannung von max.14Volt....a pak nasledujicim 2 vetam.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod vvitty » pát 08 čer, 2018 1:48 pm

Jirka_US píše:Podivej se napr. na navod k T334 cast Die Digitalisierung, 2.odstavec je u neho pro jistotu vykricnik a zacina slovickem Bitte....a venuj pozornost vete kde je napsano "Digitalspannung von max.14Volt....a pak nasledujicim 2 vetam.


Co pisi nasledujici vety? Pro ty kdo nemaji T334 od Tilliga....
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 1:51 pm

vvitty píše:
Jirka_US píše:Podivej se napr. na navod k T334 cast Die Digitalisierung, 2.odstavec je u neho pro jistotu vykricnik a zacina slovickem Bitte....a venuj pozornost vete kde je napsano "Digitalspannung von max.14Volt....a pak nasledujicim 2 vetam.


Co pisi nasledujici vety? Pro ty kdo nemaji T334 od Tilliga....

Doporucuji se zeptat u vyrobce...A jen tak mimochodem, je mozne konecne zverejnit odpoved na dilema MA nebo NEMA, pokud ne verejne ocenim alespon SZ. Dekuji
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod Jirka_US » pát 08 čer, 2018 1:53 pm

hummus píše:
Jirka_US píše:[...A s tim merakem, to jsi si opet popletl s jinym vyrobcem shodou okolnosti provozujici XpressNet neb se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporucje NMRA a zarucni podminky firmy Tillig u TT lokomotiv...

No nekeke, Tillig má ve svých záručníh podmínkách jaké musí být DCC napětí? Můžeš sem dát odkaz? To by mě zajímalo.
A v zařízení kterého výrobce se jeho DCC napeti, az tak ne uplne shoduje s tim co doporučuje NMRA?

To preci tady meril fulda, on ti jiste rad poskytne vsechny detaily.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Proč nemám rád LocoNet

Příspěvekod vvitty » pát 08 čer, 2018 1:53 pm

Ze se vubec ptam...
Pro odpoved na dilema MA nebo NEMA se zeptejte primo u zdroje, to zaruci ze nedojde ke zkresleni informace.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků