dcc a starsi loko

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Tams Elektronik OK

Příspěvekod BorgMcz » úte 09 úno, 2010 6:31 am

Ahoj, ja jsem predelaval stary model BR130 na digital, nejdrive jsem mel dekoder od Lenze, nejdrive Silver, pak i Standart+ z jine loko a oboji melo problemy. Jezdilo to pekne, ale stale se to nekde zastavilo a zase pomalu rozjizedelo a to i na rovnym useku. Zkousel jsem na napajeni na dekoderu hned za usmernovacem pridavat kondenzator 470uF, pak i na 5V napajeni, ale bylo to skoro stejne.
Pak jsem ze zoufalství koupil levnejsi dekoder Tams Elektronik a vse maka perfektne. Do dalsi loko jsem uz pak koupil dekoder s vetsim poctem vystupu. Mel jsem osvetleny i stanoviste a strojovnu (tedy jen mirne dosvetlenou, protoze interier nic moc.

Mohu ti tedy doporucit tyto dekodery od Tams Elektronik.
Dokonce vsechny i ty nejlevnejsi maji RailCom a drazsi i rozhrani SuSi kdyby nekdo chtel ozvucovat.
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Příspěvekod A2C » úte 09 úno, 2010 7:43 am

ja používam Kuen T125 a plná spokojnosť, síce som ešte neriešil osvetlenie lebo to mám zatiaľ len v skúšobných mašinách (TT) a pôjde to do HO-čiek tak tam sa naplno vyřádim s osvetlením. :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Příspěvekod Kocmik » sob 13 bře, 2010 7:11 am

Zkoušeli jste někdo digitalizovat "prasátko" (T211) od Pika nebo Gützoldu?
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Příspěvekod viktorpe » ned 11 dub, 2010 8:56 am

Zdravím pánové, měl bych prosbu. Vým, že se tady probíraly různé lokodekodéry, ale potřeboval bych poradit jaký použít na Hektora(TT) z produkce BTTB, aby uměl funkci ABC. Jde mi jenom o to abych mohl při stavbě SN odzkoušet zastavování loko.
Chtěl bych si zkusit postavit zastavovací modul podle LOKOPINA a v případě,že by se někde stala chyba tak se mi nechce investavat do nové loko z důvodu, abych jí zbytečně netrápil nebo hnedka neodrovnal :oops:
Předem díky za pomoc
velikost TT epocha IV-V, RC buggy 1:6
Uživatelský avatar
viktorpe
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 31 bře, 2009 12:02 pm
Bydliště: Slatina nad Zdobnicí

Dekodéry Lenz

Příspěvekod Radek Strnad » pát 16 dub, 2010 10:48 am

Chci se zeptat,zda existuje zařízení,které by se dalo připojit k dekodéru (Lenz-gold(silver)-mini a eliminovalo by případnou ztrátu napětí a tedy zastavení nebo cukání lokomotivy např na výhybkách.Slyšel jsem,že něco takového existuje,ale nemám představu,jak se to jmenuje a jak by to mohlo vypadat.Nějaký tišťák s kondenzátorem??? 8) Věděl by o tom někdo?
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Příspěvekod Lasoft » úte 20 dub, 2010 6:30 pm

Zdravím pánové, mám taky dotaz. Mám doma BR81 tak z roku 2000 a T679 asi podstatně starší a chtěl bych do toho dát decodery. Co do toho nejlíp narvat? A kde by se u nás dali sehnat eventuálně ty decodery KUEHN N025, KUEN T125 (tak KUEHN jsem už našel) nebo Tams Elektronik? NIkde jsem to nenašel. Všichni mají LENZ. A ještě jedna prosba, dá se někde najít plánek jak tyto starý lokomotivy propojit s těmito decodery? A mají tyto decodery funkci ABC?
Vše v TT.

Dík za pomoc začátečníkovi.
Naposledy upravil Lasoft dne čtv 29 dub, 2010 1:20 pm, celkově upraveno 2
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Příspěvekod Rudolf » úte 20 dub, 2010 6:50 pm

ABC mají Lenz a Zimo.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Lasoft » úte 20 dub, 2010 7:18 pm

Jenomže Lenz si se starými modely moc nerozumí.Teda aspoň podle toho co se tady psalo. KUEHN jak jsem dnes zjistil to má taky. Mě jde o to zda někdo nemá přímo zkušenost s těmito lokomotivami.
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Příspěvekod Houmr » stř 21 dub, 2010 4:51 am

Kocmik píše:Zkoušeli jste někdo digitalizovat "prasátko" (T211) od Pika nebo Gützoldu?

Ano, jezdí to celkem pěkně, chtělo by to dát dekodér který podporuje zástavbu kondenzátoru (Power 1), občas se stává, že dekodér ztratí napájení, takže použít třeba Lenz Gold.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

DCC v praxi

Příspěvekod Radek Strnad » stř 21 dub, 2010 7:43 am

Z Houmrovy odpovědi vyplývá,že zařízení na překlenutí ztráty napětí se jmenuje Power 1 a spolupracuje pouze s dekodéry Lenz Gold.Je to tak?Takže ke starším dekodérům a třeba Kuehn přidat nelze???Mám ještě pár LE520 a Silver,spolupracovalo by to s nimi?A jak je to velké?Vejde se to do TT mašiny???Díky za odpověď. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Příspěvekod Houmr » stř 21 dub, 2010 7:52 am

Něco málo jsem popsal zde.
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00145.htm
No ono dekodér by měl mít vývody, pro připojení tohot zařízení, takže to chce kounout do návodu k dekodéru jestli je možmé takové zařízení připojit, všeobecně by mělo jít připojit ke všem dekodérům, jen by bylo potřeba nalézt potřebná místa k připojení. Diskuze se k tomuto tématu vedla zde.
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?t=966&start=0
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

dekoder od Tams Elektronik

Příspěvekod Milanhb3 » čtv 22 dub, 2010 9:44 am

Kde se nechá u nás koupit lokodekoder od Tams Elektronik jak jste popisovali výše do digit.starších loko ?
Buď špatně hledám nebo neumím.
Mám od Pika BR 38 a BR 95 nové nejeté a chtěl bych to zkusit.
Milan
Milanhb3
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07 srp, 2009 3:56 pm

Příspěvekod BorgMcz » pát 23 dub, 2010 5:11 am

Ja je kupuji na ebay.de nebo se daji objednat primo u vyrobce.

http://www.tams-online.de/htmls/aktuell.html
BorgMcz
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned 06 zář, 2009 3:52 pm
Bydliště: Karlovarský Kraj

Příspěvekod Lasoft » čtv 29 dub, 2010 1:20 pm

Lidičky už jste někdo dával decoder do staré T679 (dost stará) a BR81 (rok 2000) vše v TT? Zajímalo by mě co tam narvat. S čím Vám to chodí.
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Příspěvekod A2C » čtv 29 dub, 2010 5:06 pm

v T679.2 od BTTB som mal Kuehn T125 samozrejmosť bola ale vymeniť motor + vymeniť dvojkolia = neoplatí sa ti to pokiaľ k tomu nemáš citovú väzbu!
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků