DCC pro tutany

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod fulda » úte 01 led, 2013 2:27 pm

carodej píše:Házet to na bedra obchodníku považuju za neseriozní přístup.

Ono i tohle je otázka. Celá řada věcí tady ani nemá zastoupení a to co tu prodávají obchodníci je takzvaný šedý dovoz, nebo spoléhání se na to, že když je něco pro EU, tak už je všechno jedno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4939
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 01 led, 2013 5:19 pm

Není nic jednoduššího,než na stránkách výrobce najít obchodní zastoupení pro patřičnou zemi. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod carodej » stř 02 led, 2013 6:21 am

miroslav lengyel píše:Není nic jednoduššího,než na stránkách výrobce najít obchodní zastoupení pro patřičnou zemi. :D

No tak pro skoušku ... skus mi najít zastoupení Arnolda pro Slovensko ... :)
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod carodej » stř 02 led, 2013 6:32 am

fulda píše:... Ono i tohle je otázka. Celá řada věcí tady ani nemá zastoupení a to co tu prodávají obchodníci je takzvaný šedý dovoz, nebo spoléhání se na to, že když je něco pro EU, tak už je všechno jedno.

Nejde jenom o to že nemá zastoupení ... ale hromada e_shopu prodává produkty výrobcu systémem just-in-time ... t.j. nemá produkt na skladě ale objednává jej až na dopyt zákazníka. Většina sice má bezva cenu ... ale nějakého návodu v ČR/SR mluvě se od nich těžko dočkáš.
A ono vlastně bez souhlasu výrobce ani nesmíš puvodní text opsat(přeložit) z duvodu aut. práv. A napsat smysluplně vlastní návod ... to by tomu prodejce musel hodně rozumět - což se o mnoha obchodnících nedá bohužel říct.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 02 led, 2013 6:38 am

carodej píše:
miroslav lengyel píše:Není nic jednoduššího,než na stránkách výrobce najít obchodní zastoupení pro patřičnou zemi. :D

No tak pro skoušku ... skus mi najít zastoupení Arnolda pro Slovensko ... :)


Nemá zastoupení?Tak prostě nanakupuji,tečka.Koupím u obchodníka,který to zastoupení má,třeba za hranicemi. :D
Ale ono stačí trošku pohledat a i na Slovensku se najde :lol:
http://www.hornbyinternational.com/en/19-dealers
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod carodej » stř 02 led, 2013 6:46 am

Ale za hranicema určitě ČR nebo SR návod nenajdeš ... a jsme na začátku .... :)
Tak jak jsem psal ... zustává jenom dobrovolnická činnost vuči komunitě ....

Jinak u toho SR zastoupení ,cos dal odkaz jsem na e-shopu ani jednoho Arnolda nenašel. A pochybuju že by kvuli jedné objednávce nechal dělat překlad návodu - officiálně by to vyšlo dráž než ten model.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 02 led, 2013 7:08 am

carodej píše:Ale za hranicema určitě ČR nebo SR návod nenajdeš ... a jsme na začátku .... :)
Tak jak jsem psal ... zustává jenom dobrovolnická činnost vuči komunitě ....

Jinak u toho SR zastoupení ,cos dal odkaz jsem na e-shopu ani jednoho Arnolda nenašel. A pochybuju že by kvuli jedné objednávce nechal dělat překlad návodu - officiálně by to vyšlo dráž než ten model.


Já Ti pouze uvádím,že to zastoupení výrobce na Slovensku má.Jestli prodejce má nebo nemá určité zboží je druhá věc,ale na druhou stranu by mě zajímalo na co potřebuješ slovenský návod k mašině nebo vagónu,protože jestli jsem se dobře koukal,tak Arnold nic jiného nevyrábí.Tedy dekodéry určitě ne a tam dovedu ten návod pochopit. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod carodej » stř 02 led, 2013 4:30 pm

Toho Arnolda jsem trefil náhodou , protože jsem měl otevřeny N_kové stránky. Jo, jak píšeš návody jsou zajímavé spíše u elektroniky než u mašinek, i když rozborka a sborka páry je někdy taky kumšt. Spíše sem měl na mysli, že na webu málokdy najdeš dealera (čest výnimkám), kteří mají svuj návod v ČR/SR pokud ho origo výrobce nedodal.
Docela je někdy chápu, protože pokud si někdy někdo nechal překládat delší technický text (nemyslím 3-4 stránky) oficiálním překladatelem, tak ví co jsou to za šílené peníze a ví že by toho musel prodat stovky kusu aby se mu to vrátilo.
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod jirkan » stř 02 led, 2013 6:41 pm

Já to s těmi českými návody vidím bohužel trochu jinak. Jejich kvalita bývá obvykle taková, že většinou nepochopím, co tím autor myslí :mrgreen: . Takže v zoufalství vyhledám německou nebo anglickou verzi, a obvykle je vše srozumitelné. Takže pokud český návod, tak ale opravdu od někoho, kdo té věci hoví. Z toho pohledu jsou myslím daleko užitečnější různé aktivity "amatérských" překladatelů, kteří své české návody věnují "veřejnému blahu", protože tam alespoň nejsou věcné nesmysly - važme si těchto lidí!!!!!!!!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 02 led, 2013 7:31 pm

Po zkušenostech už kupuji pouze Uhlenbrock,perfektní český návod a pokud náhodou nechápu,tak je konzultant na telefonu. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod carodej » čtv 03 led, 2013 3:14 am

jirkan píše:Já to s těmi českými návody vidím bohužel trochu jinak. Jejich kvalita bývá obvykle taková, že většinou nepochopím, co tím autor myslí :mrgreen: . Takže v zoufalství vyhledám německou nebo anglickou verzi, a obvykle je vše srozumitelné. Takže pokud český návod, tak ale opravdu od někoho, kdo té věci hoví. Z toho pohledu jsou myslím daleko užitečnější různé aktivity "amatérských" překladatelů, kteří své české návody věnují "veřejnému blahu", protože tam alespoň nejsou věcné nesmysly - važme si těchto lidí!!!!!!!!


... ano, podobná skušenost ... amatérské překlady znalých nadšencu jsou obvykle nejméně o 2 třídy lepší než oficiální překlady neznalých profi překladatelu. Na rozdíl od nich však tihle dobrovolníci obvykle nic kromě vlastního uspokojení nedostanou. ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod aspekt » ned 06 led, 2013 1:21 pm

Pánové nechtěl jsem zde rozpoutat debatu kdo za co může ale o tom, že jakýkoliv výrobek uvedený na náš trh by měl mít návod v českém jazyce. Neberte to jako šikanu ale i já se musím hlavně spoléhat na přítele na telefonu....podstata je v tom že tímto způsobem prodávané výrobky bez manuálu opravdu odrazují od nákupu. Opravdu se dovedu vžít do pozice mladého začínajícího modeláře a chce získat nějaké podklady a něco si o tom přečíst....nezávidím mu, je pravda že zde jsem zatím nikdy nenarazil na kamaráda který by neporadit....zase to má určitý zádrhe....poradí ale v tom co sám dělá a někdy i ostatní systémy zatratí....a zase jsem v neznalkách a v obavách do čeho jít a co koupit....podívejte se občas na stránky některých prodejců, ani po šesti letech nezmění základní pravidla DCC ovládání a májí tam pořad staré výrobky které ( a upozorňuji ) nejsou už na trhu....konec výroby. Vím, je to těžké ale giganti výrobci to chrlí ale je jim tato podstata fuk.....oni dělají pro zisk...kdyby to stálo desetikorunu tak ten manuál oželím ale když koupíte něco co stojí tisíc a více tak to potom sakra zabolí když to je doma v šuplíku pro nic a to je dobrá varianta, ta horší je když to spálíte....a to není problém....vážím si toho že tu jsou modeláři kteří poradí ale rád si o tom něco přečtu a hloubám v podstatě o systému ovládání a tady je ten problém manuálu. Jak jednoduché by to bylo, kdyby výrobce na svých stránkách měl manuály i v češtině.....přeci to v objemu výroby a zisků nestojí nic....ale jsou tam pouze v angličtině a němčině....
Tak že, modelařině zdar a hlavně zdraví je nadevše......mladým modelářům hodně zdaru.....
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Tomáš » ned 06 led, 2013 5:00 pm

No s tou češtinou by mě zajímala jedna drobnost.:
Poslední dobou se stále víc setkávám s inzercí " Nahraji češtinu do Vašeho Mulimausu Roco"
To fakt jde? Jako, že kompletní menu v myši bude CZ ?
Tohle by se mě fakt líbilo. Můžu si to tam nahrát sám? Nebo lépe co to má za podmínky ?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod Radek Strnad » ned 06 led, 2013 5:10 pm

To víš,že to jde.V OSTT jsme už asi před pěti lety měli svolávání myší za účelem jejich počeštění.Prostě se milé myšky vysbíraly a hromadně se do nich nahrál český softík.Nabízí to za mírný poplatek i někteří obchodníci.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: DCC pro tutany

Příspěvekod BohousP » ned 06 led, 2013 5:13 pm

Radek Strnad píše:To víš,že to jde.V OSTT jsme už asi před pěti lety měli svolávání myší za účelem jejich počeštění.Prostě se milé myšky vysbíraly a hromadně se do nich nahrál český softík.Nabízí to za mírný poplatek i někteří obchodníci.

Nedavno to nekdo nabizel na Aukru za 1 Kc + postovne.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron