Antelope Junction, aneb wild, wild west

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » úte 11 čer, 2024 6:42 pm

Dnešní stav. Skála je z namnožené skalní tapety od Nocha na polystyrénovém podkladu, konifery jsou ze stavebnice od Woodland scenic, křoví je islandskej mech. Na kopci neupravenej (barva dobrá), v údolí poněkud zatravněnej aby tak neřval (podle vody hráškově zelenej, na svahu žlutej).
Přílohy
DSCN0352.JPG
DSCN0355.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod rawen » stř 12 čer, 2024 4:45 am

Ahoj,
jakou máš zkušenost s tou skalní tapetou; na jaký podklad ji aplikuješ?

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1760
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » stř 12 čer, 2024 5:11 am

Nemám důvod ke stížnostem. Koupil jsem jeden kus (stojí přes tři stovky za necelou A3), namnožil jsem ho na barevný kopírce (je důležitý zamaskovat logo výrobce, "užírá" významnej kus plochy). Lepim to přímo na podklad (u mě polystyrén) Duvilaxem. Na kopce namuchlaný, na bočnice hladký.Důležitý je to na podklad dobře přišpendlit, než lepidlo zaschne. Je nutný dávat pozor, aby spoje v terénu netvořily lajny jako podle pravítka, protože pak jsou patrné na první pohled. Jakmile jsou okraje nepravidelné, spoje celkem slušně opticky splývají. Zaschlé plochy je pak možno dál osazovat, případně upravit lehkým dobarvením. U Lokálky (tam jsem to použil poprvé) jsem tapetu na bocích kombinoval s korkovým pozadím do terárka, bylo nutné barevně upravit (sjednotit) jak korek, tak přechody do tapety. Občas lepím tapetu i na polystyrén potažený hajzlpapírem - vylepšuju tím (opticky) bočnice u starších šoupališť.
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod rawen » stř 12 čer, 2024 6:17 am

Dík. Radek
rawen
 
Příspěvky: 1760
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Zlámalík » stř 12 čer, 2024 7:19 am

Střelec píše:Koupil jsem jeden kus (stojí přes tři stovky za necelou A3), namnožil jsem ho na barevný kopírce...

V téhle zemi je radost podnikat :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 2215
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Dovi » stř 12 čer, 2024 8:45 am

Zlámalík píše:
Střelec píše:Koupil jsem jeden kus (stojí přes tři stovky za necelou A3), namnožil jsem ho na barevný kopírce...

V téhle zemi je radost podnikat :lol:


Ale no tak.

NOCH si je dobře vědom, že to každý modelář může použít "pro svoji skálu" vícekrát.
A výrobce ani obchodník na tom neprodělá, o to bych se nebál.
I ta na(d)sazená cena tomu nasvědčuje.

P. S.
Vydělá na tom i OSA a podobné spolky - mj. i za každou tiskárnu, toner apod. platí občan tohoto státu povinně výpalné.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e, H0f a N, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Zlámalík » stř 12 čer, 2024 11:55 am

No dobře. Beru zpět.
Jen by mě zajímalo, jestli je ten originální papír aspoň matný - protože z kopírky vyleze pololesk a bude se muset zamatovat.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 2215
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Jirkátor » stř 12 čer, 2024 6:24 pm

rawen píše:Ahoj,
jakou máš zkušenost s tou skalní tapetou; na jaký podklad ji aplikuješ?
Díky, Radek

Nerad plevelím cizí vlákno, ale třeba to pomůže. Taky jsem tu tapetu použil a dělá se s tím opravdu dobře, jen se nebát to zmačkat. Noch na to má na YT video. Tady jsou odkazy, jak to mám viewtopic.php?f=1&t=12586&start=270#p325706 a viewtopic.php?f=1&t=12586&start=315#p335334 . V komentářích k tomu prvnímu příspěvku je sice pár komentářů, které s podobným způsobem ztvárnění skály nesouhlasí, ale dle mne to vypadá uvěřitelně. Že jde o papír poznáš až z bezprostřední blízkosti.
Naposledy upravil Jirkátor dne čtv 13 čer, 2024 6:46 pm, celkově upraveno 1
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1143
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod petr2023 » čtv 13 čer, 2024 10:43 am

Za sebe, jako za amatéra a návštěvníka musím uznat, že ty papírové skály vypadají parádně. Sám jsem tomu nemohl uvěřit a myslel jsem si, že to nebude pěkné. Opravdu velmi milé bylo překvapení při mé zatím poslední návštěvě M.P.K. letos v Plzni, kde jsem takto udělanou skálu poprvé mohl vidět na vlastní oči. Opravdu až po hodně blízkém pohledu se ukáže, že to je rovné a jen potištěný papír. Opravdu to vypadá až neskutečně dobře :shock:
Přílohy
Skala-02.jpg
Skala-01.jpg
Láska z dětství je silnější než jsem si myslel a tak po 20 letech znovu začínám.
Uživatelský avatar
petr2023
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 16 kvě, 2023 1:40 pm
Bydliště: PRAHA 13

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » čtv 13 čer, 2024 12:05 pm

Instantní skála na placato, stačí jen zmuchlat a přilepit!
Včera jsem trochu dozeleňoval křovíčka u řeky a nalepil městskou zástavbu. Plastové baráky mají styk s podkladem tvarovaný jako trámy, styčná plocha je tudíž minimální. Bude se to muset napravit pomocí travního obrostu a povrchové úpravy (dosypání) terénu. Dneska to přeluxuju, nabarvím si díly ohrad, přečistím koleje a možná si předpřipravím (dozelením) nějaký islandský mech, tentokrát ale před instalací. Možná ještě zjistím parametry pro nakládací rampu na dobytek.
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » čtv 13 čer, 2024 5:03 pm

Takže dnešní stav. V zásadě hrubej základ, chybí ohrady, zapojení elektriky, nějaký rostlinstvo a veškerý drobný detaily.
Přílohy
DSCN0359.JPG
DSCN0360.JPG
DSCN0357.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » úte 18 čer, 2024 3:17 pm

Postupně přidávám křovíčka a ohrady. Bude to chtít vzhledově poněkud upravit střechy kůlen, dodělat nakládací rampu na dobytek a vyřešit "vodu" v řece, přesněji - zatěsnění konců koryta, aby imitace vody nebyla úplně všude, jen ne v korytě. Taky čekám na kaktusy...
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod Střelec » pon 08 črc, 2024 4:21 pm

Postupně se doplňuje zeleň, před dovolenou jsem ještě instaloval nějaké ohrady a porosty a vyrobil nakládací rampu na dobytek. Taky jsem dolepi dřevěná zpevnění manipulačních ploch - z imitace prkenných ohrad od Auhagenu. Na štěrk jsem to lepil silikonem. Po návratu z dovolené jsem konečně "zavodnil" říční koryto "vodou" od Nocha. Konce koryta jsem měl za mosty zatěsněné transparentním silikonem a kombinovaným s krycí fólií nastříhanou z krabic foliáží MSC. V části koryta je voda průhledná, na některých místech ale zbělala (podél vodní žoužele z islandského mechu) a je pořád výrazně gumová. Tak jsem ji trochu provětral skalpelem a uvidíme, co to udělá. V nejhorším se to přemázne transparentně lazurovacím fixem na dřevo a nalije se další vrstva. Taky jsem natřel a přilepil výše zmíněnou nakládací rampu a barevně upravi zpevnění manipulačních ploch.
Přepočítal jsem zásoby figurek - celkem je to skoro dvacet sad, které se ale vytěží jen částečně - trampi, železniční personál, údržba tratí a kopáči, řemeslnící, několik málo kovbojů, koně a krávy a pár nejrůznějších civilů. Za úspěšný úlovek považuji set sedících cestujících z pravěku železnic (cca druhá třetina 19. století), většinou jsou to ženské. Ještě čekám pár indiánů. Kombojska je bohužel akutní nedostatek a ještě horší je to se stojícími ženskými.
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod kapmor » pon 08 črc, 2024 5:38 pm

kolega na jenom modulu použil vodu od nocha na rybníček. Lil to postupně po vrstvách, jen ta první byla trochu větší a spodek zbělel. trvalo asi čtvrt roku než to ztransparentnělo
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Antelope Junction, aneb wild, wild west

Příspěvekod rawen » pon 08 črc, 2024 7:47 pm

kapmor píše:kolega na jenom modulu použil vodu od nocha na rybníček. Lil to postupně po vrstvách, jen ta první byla trochu větší a spodek zbělel. trvalo asi čtvrt roku než to ztransparentnělo

Jo, to jsem byl já. Nevím, jestli to nechytlo nějakou zbytkovou vlhkost z disperzí obsažených v podkladu.

Takže to chce trpělivost a nezačít likvidovat bílou vodu hned, ale vyčkávat a pozorovat změny.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1760
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník