Smrčky

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Smrčky

Příspěvekod jafobe » úte 12 dub, 2011 8:25 pm

posílám pro posouzení pár stroměčků z mé tvorby, většina listnatých je zatím bez olistění protože přijdou na diorama, jen zatím není definitivně rozhodnuto o ročním období, je tam i pár pokusů o smrčky, ale zatím to neni úplně podle mých představ

http://jafobe.rajce.idnes.cz/stromecky/
Naposledy upravil jafobe dne pon 08 led, 2018 8:30 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 699
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Smrčky

Příspěvekod Martin HO » stř 13 dub, 2011 3:00 am

Mně se to líbí moc !
Martin HO
 

Re: Smrčky

Příspěvekod win111 » stř 03 srp, 2011 7:28 pm

Tak po pokusu udělat z merlíku břízu, jsem vyzkoušel i smrk. Postup je na mých stránkách.
www.modelovazeleznice-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Smrčky

Příspěvekod Želva » pon 08 srp, 2011 12:45 pm

Ahoj, můžete se někdo podělit o své zkušenosti s tím, jak vypadají smrčky od Model Scene a jiných výrobců třeba 3-4 roky po jejich osazení do kolejiště? Já mám veškeré smrčky od JM modelové železnice, a na kolejišti je jich už minimálně 400ks a po určité době (cca 2 roky) mi začaly hodně řídnout jednotlivé větve - materiál neopadává, ale jaksi záhadně ztrácí objem, jakoby se jednotlivé větve slepovaly a "žmolkovaly" :( Smrčky jsem ještě před zasazením do kolejiště fixoval zlehka lakem na vlasy, ale nemyslím že by to bylo příčinou uvedeného problému. Zvláště stromky první generace od JM jsou na tom dost bledě, ty pozdější se jakž takž drží. Je to asi způsobeno předpokládám technologií, kterou výrobce fixuje "jehličí" na kostru stromu.
Můžete někdo potvrdit stejnou zkušenost nebo napsat, jak jsou na tom smrky od ModelScene? Myslím, že pro většinu modelářů to může být zajímavá a určitě i špatná zkušenost, když přihlédnu k tomu, že cena se v případě větších lesů šplhá závratně vzhůru :? Díky za vaše názory.
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 08 srp, 2011 1:15 pm

Já mám na svém kolejišti cca 2,5 roku asi tak 6-8 stromků od Modelscene(smrk+modřín)a nějaký úbytek na objemu nepozoruji.Nicméně s ohledem na cenu a množství jsem si zbývající stromky vyrobil sám.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Smrčky

Příspěvekod Pája » pon 12 zář, 2011 5:41 am

Nevím jak je to se změnou objemu smrčků od MS,ale na našem stavebním setkání ,viz. http://www.zababov.cz/index.php?id=1077 ,jsme skoro dokončili další modul a byli na něm použity smrky a modříny od MS z první série výroby zakoupené ještě na předváděčce u pana Daleckého (celou dobu byli jen tak naházené v igelitce) a stále vypadají jako ,,živé".
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Smrčky

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 12 zář, 2011 12:06 pm

Pokud se mohu vyjádřit za výrobce, pak mohu potvrdit, že smrky Model Scene jsou vyráběny z materiálů, které nepodléhají "zubu času". Použitá barva stejně jako surovina je UV stabilní. Nejstarší smrky z počátků výroby máme na modulech již skoro 10 let a jsou bez jakékoliv újmy!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » pát 30 zář, 2011 2:20 pm

Dobry den
Na tomto odkaze su foto ako som sa ja popasoval s vyrobou smrekov,a musim povedat ze to ide celkom lahko.Pripomeniem ,ze ako posyp je pouzita statika 1 mm od firmy Polak. http://alesoksa.rajce.idnes.cz/ihlicnan ... 010679.jpg
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod cernos » pát 30 zář, 2011 6:38 pm

Pěkné smrčky, pěkné, prozradíš postup výroby?
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Smrčky

Příspěvekod modeln » pát 30 zář, 2011 10:03 pm

cernos píše:Pěkné smrčky, pěkné, prozradíš postup výroby?
ahoj,postup je jednoduchy,medzi dva draty/aranzersky drot/rozmiestnim stetiny z metly a zafixujem lakom,a po miernom uschnuti laku zastrihnem do pozadovaneho tvaru,a potom jednoducho skrutim vo zveraku,a potom po streknuti lakom posypem bud statikou,alebo purexom.Eto vsjo. :lol:Zabudol som,na jednom konci dratu je ocko,sem prevleciem hruby drot alebo klinec,a druhu stranu upnem do zveraku,a krutim dovtedy,kym drot neutrhnem
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Smrčky

Příspěvekod Barbucha22 » sob 21 led, 2012 7:55 pm

ahoj , tady je pár obrázků z mojí výroby stromků , postup stejný jako u předchozího autora jen jen místo laku použita základní barva docela rychle schne a na některých smrcích je použita statika 2 mm , na kmeny použita drcená kůra , ještě pár obrázků borovic .

http://barbucha22.rajce.idnes.cz/Jehlicnate_stromy
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Smrčky

Příspěvekod akcilhej » úte 13 bře, 2012 9:27 am

Po děsně moc letech se vracím k modelařině a začal jsem stromkama. Píšu hlavně proto, abych zdůraznil jak moc mi pomohlo tohle forum. Objevil jsem v něm všechno, co jsem potřeboval. Díky všem, kteří mě inspirovali (Mnitka, Norbert, Houmr, Win111......)
http://akcilhej.rajce.idnes.cz/rajce_fotky#
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Smrčky

Příspěvekod Myšpulín » úte 13 bře, 2012 5:40 pm

Klobouk dolů. Nádhera.Jdu pro hadr, abych po sobě mohl utřít klávesnici.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Smrčky

Příspěvekod mnitka » úte 13 bře, 2012 10:56 pm

Po děsně moc letech se vracím k modelařině a začal jsem stromkama...



Listnáče moc pěkné :wink:

Nabízí se otázka pro všechny . :?: :?: :?: Čím lepíte foliáže :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Smrčky

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 14 bře, 2012 5:41 am

Já to lepil vždycky Herkulesem,po konečné úpravě jsem stromky ještě ofoukl lakem na vlasy.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník