jak na vodu od nocha

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

jak na vodu od nocha

Příspěvekod Martin Justiz » pon 07 zář, 2009 11:26 am

Prosím o radu koupil jsem si granule imitace vody od nocha rozehřál jsem je v kastrulku a vylil jsem je na místo bohužel na cca 60% plochy rybníka se my udělaly male bublinky ktere vypadají jak pěna. kde jsem udělal chybu?
p.s. v balení byl kromě granulí ještě nějakej gel v tubě vubec nevím na co je?
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Příspěvekod Danny » pon 07 zář, 2009 11:56 am

co takhle precist navod? :D
Amatérské patrové kolejiště TT , DCC / reléovka, epocha IV,V
Danny
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon 27 říj, 2008 4:37 pm
Bydliště: Brno venkov - Zastávka

Příspěvekod Martin Justiz » pon 07 zář, 2009 1:24 pm

bezva napad jenže v češtině navod chybí a bohužel jinak neumím
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Příspěvekod Danny » pon 07 zář, 2009 1:52 pm

Nu tak to ti neporadím :)
Amatérské patrové kolejiště TT , DCC / reléovka, epocha IV,V
Danny
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon 27 říj, 2008 4:37 pm
Bydliště: Brno venkov - Zastávka

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 07 zář, 2009 1:55 pm

Pošli mi ten návod jestli je v germánštině přeložím...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod Vladimír » pon 07 zář, 2009 5:42 pm

rybizek píše:Prosím o radu koupil jsem si granule imitace vody od nocha rozehřál jsem je v kastrulku a vylil jsem je na místo bohužel na cca 60% plochy rybníka se my udělaly male bublinky ktere vypadají jak pěna. kde jsem udělal chybu?
p.s. v balení byl kromě granulí ještě nějakej gel v tubě vubec nevím na co je?


Ahoj,
zkus se podívat sem http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php ... ght=#31136, snad ti to pomůže.
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod Pitrs69 » pon 05 zář, 2011 6:20 am

Ahoj, vcera jsem zkousel vodu od nocha, bohuzel na muj rybnicek ji bylo trochu mene :( nemate nekdo zkusenosti, kdyz dokoupim a doleju, jestli se dobre spoji?? potrebuju jeste dodelat pritok rybnicka, tak o to mi hlavne jde, jinak rybnicek mohu nechat upusteny.
Uživatelský avatar
Pitrs69
 
Příspěvky: 59
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:41 pm
Bydliště: Dlouho nic, pak je konec světa a pak bydlím já :) Plzeň - jih

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod saman55 » pon 05 zář, 2011 11:42 am

Mužeš dopustit i rybník a dělat s tím co chceš.Stačí ti k tomu horkovzdušná pistole,možná i fen.Zde máš český návod,měli ti ho dát v obchodě.
http://saman55.rajce.idnes.cz/voda#img103.jpg
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod Radek Strnad » pon 05 zář, 2011 2:36 pm

No,já s tím moc dobrou zkušenost nemám.Mám na kolejišti několik rybníčků a každý jsem lil zvlášť.Byly problémy s bublinkami a hlavně s tuhnutím.Různě jsem experimentoval s množstvím tvrdidla a tedy i výsledky byly různé.Malé toky se mi tím dělaly bídně,protože v tenkém licím praménku to moc rychle tuhne a nezateče,kam má.U jednoho z rybníčků je i po dvou letech povrch malinko lepkavý a stále to pracuje.Položil jsem na hladinu jednou vagón,zapoměl na něj a do rána se cca o 3mm propadl.Vyrval jsem ho,pravda,ale v místech kol vznikly krátery,které ale po cca roce úplně zmizely.Také jsem zkoušel dělat vlnky pomocí foukajícího fénu a šroubováku.Výsledek nebyl špatný,ale po roce už na některém z rybníčků,je hladina jako zrcadlo.Tak nevím-v zimě, až bude čas,zase něco vyzkouším.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod saman55 » pon 05 zář, 2011 3:00 pm

Radek Strnad píše:No,já s tím moc dobrou zkušenost nemám.Mám na kolejišti několik rybníčků a každý jsem lil zvlášť.Byly problémy s bublinkami a hlavně s tuhnutím.Různě jsem experimentoval s množstvím tvrdidla a tedy i výsledky byly různé.Malé toky se mi tím dělaly bídně,protože v tenkém licím praménku to moc rychle tuhne a nezateče,kam má.U jednoho z rybníčků je i po dvou letech povrch malinko lepkavý a stále to pracuje.Položil jsem na hladinu jednou vagón,zapoměl na něj a do rána se cca o 3mm propadl.Vyrval jsem ho,pravda,ale v místech kol vznikly krátery,které ale po cca roce úplně zmizely.Také jsem zkoušel dělat vlnky pomocí foukajícího fénu a šroubováku.Výsledek nebyl špatný,ale po roce už na některém z rybníčků,je hladina jako zrcadlo.Tak nevím-v zimě, až bude čas,zase něco vyzkouším.

Asi si špatně madávkoval tužidlo.Já mam rybník i s rybáři a ještě se mi nikdo neutopil.Postupoval sem podle návodu co sem dal k použití pro toho kdo jej nemá v češtině.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod Tomáš » pon 24 říj, 2011 9:19 am

Granulky Noch jsou v této době minulostí. :lol: ne dají se pochopitelně použít ale není to ono.
Přečti si poznatky MirekaTT o vodě.Pan profesor dlouhodobým bádáním a výskumem :D došel k závěru,že nejlepším "materiálem pro vodní toky" je čirá křišťálová pryskyřice.viz.zde
http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyII/#
mohu jen potvrdit
příklad:
http://www.vltava2000.cz/vytvarne-potre ... 00-ml.html
v provnání s Nochem "nebe a dudy"..Nocha lze použít na znázornení žumpy.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: jak na vodu od nocha

Příspěvekod pavelvon » stř 28 pro, 2011 7:35 am

Na menší plochy to můžeš použít i bez změkčovadla, ale je to dost křehké.Ovšem vzniklé praskliny potřeš změkčovadlem, ono navzlíná do praskliny a zneviditelní ji.Výhoda tvrdý plochy je v tom, že snadno napodobíš pěnu pod splavem-ťukáním ostrým šroubovákem vytvoříš bílou vrstvičku, která vypadá dost dobře.
pavelvon
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 25 bře, 2011 9:28 am


Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron