Bříza ala Houmr

Postupy, návody a dotazy k výrobě doplňků - stromy, porosty, stavby, no prostě vešketé příslušenství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod win111 » sob 14 lis, 2009 9:29 pm

Břízka je super. Fakt pěkná práce. Já zkoušel své první stromy smrky. Z počátku se mě nedařilo, najít vhodný materiál a postup. Sice jich na netu jsou spousty ale.....Nakonec jsem v celku spokojen a výroba těchto smrků, je již oddychovka.
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod Leoš Vobořil » ned 15 lis, 2009 1:50 pm

win111 píše:Břízka je super. Fakt pěkná práce. Já zkoušel své první stromy smrky. Z počátku se mě nedařilo, najít vhodný materiál a postup. Sice jich na netu jsou spousty ale.....Nakonec jsem v celku spokojen a výroba těchto smrků, je již oddychovka.

Poděl se s ostatními o pár foteček :D :wink:
Leoš Vobořil
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 24 bře, 2008 10:39 am
Bydliště: Brno a Kutná Hora

Re: Bříza ala Houmr

Příspěvekod win111 » ned 15 lis, 2009 3:12 pm

Leoš Vobořil píše:
win111 píše:Břízka je super. Fakt pěkná práce. Já zkoušel své první stromy smrky. Z počátku se mě nedařilo, najít vhodný materiál a postup. Sice jich na netu jsou spousty ale.....Nakonec jsem v celku spokojen a výroba těchto smrků, je již oddychovka.

Poděl se s ostatními o pár foteček :D :wink:

V mém profilu je odkaz na www stránky. Jinak www.vlaky-ho.cz
Uživatelský avatar
win111
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 07 úno, 2008 4:35 pm
Bydliště: Moravany u Brna

Příspěvekod norbert » pát 02 dub, 2010 10:32 pm

Zdravím vás

Tak jsem byl chvíli doma po operaci kolene, a neodolal jsem tomu, zkusit vytvořit mé první stromy.
Možností je psáno na internetu hodně, nakonec jsem si zvolil svou cestu po různých experimentech.
Posuďte sami, budu rád za váš názor.

http://norbert1.rajce.idnes.cz/stromy/
:D
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Příspěvekod Radek » sob 03 dub, 2010 4:19 am

Stromy sice neumím, ale zato je umím celkem slušně zkritizovat. Ty tvoje jsou dost dobré! :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 03 dub, 2010 7:04 am

Velmi pěkná práce, na některé fotce nelze při prvním pohledu poznat že jde o model! Opravdu pěkné! Kdyby jsi je chtěl dělat na zakázku, máš ve mě prvního zájemce!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod norbert » sob 03 dub, 2010 8:33 am

Vše je foceno mobilním telefonem , tak fotky nejsou ostré.

Zkoušel jsem nejdříve pomlet kůru, přemýšlel jsem i nad způsobem Houmr.
První strom je z pomleté kůry, pak mě napadlo co použít logr z kávy.
Je už pomletý, suší se dobře a dobře drží na kmenu. Kmen jsem potíral herkulesem na který jsem pomoci štětečku přilepoval postupně kousky toaletního papíru.
Jde to velice dobře a papír se dobře formuje.
Vše Nechal trošku proschnout a pak napatlal na kmen herkules, na který jsem pocukroval logr z kávy.
Když jsem snižoval kmen břízy, a to už natřen barvou, musel jsem použít nůž, abych se dostal na dráty, bylo to dosti pevné!
Pak už záleží na hustotě barvy, jaká pak bude výsledná struktura kůry stromu, samozřejmě i na odstínech, správném vystínovaní.
Jedná otázka: Když jsem fixoval foliáž lakem, na barvě se mi udělal lesklý povrch, který pak působí uměle na kmeni, to se mi nelíbí. Je nějaký způsob jak toho zamezit a patina zůstala zachovaná? Po nastříkání patina zmizela, sloučila se do jednotné barvy, barva použitá na stromy vodovky!
Borovice nás s manželkou hodně potrápila. Manželka namíchala jeden odstín barvy a já druhý, oba nevyhovovaly. Nakonec po sloučeni obou barev to bylo ono.
Foliáž je od Polák, zatím jsem neměl možnost jiné porovnávat, myslím si že výsledek je slušný.
Mám rozpracovaný ořech, ale to asi bude jediný na mém plánovaném kolejišti.Větvení je příliš složité u ořechu.

Péťo mohl bych nějaké vyrobit na zakázku, času není sice moc, jaká by byla představa?
:?: :D :P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Příspěvekod radula63 » sob 03 dub, 2010 8:30 pm

to norbert
Klobouk dolů :!: klaním se, pokud by jsi dělal na "kšeft" , tak se mnou taky počítej. Pár bříz nebo jiných stromů bych také bral.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1316
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod Pája » sob 03 dub, 2010 9:47 pm

Norbíku,jsou super.Jaký jsi použil lak na fixaci té foliáže ,že se ti to zdá lesklý?
Já na svoje pokusný Akáty použil lak na vlasy s mechanickým postřikovačem Lybar hard.Je to vlastně lepidlo,je extra tužící a není moc lesklý (skoro vůbec).
PS : má UV filtr a je s vitamín-komplexem :lol:
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod norbert » sob 03 dub, 2010 11:38 pm

Pája píše:Norbíku,jsou super.Jaký jsi použil lak na fixaci té foliáže ,že se ti to zdá lesklý?
Já na svoje pokusný Akáty použil lak na vlasy s mechanickým postřikovačem Lybar hard.Je to vlastně lepidlo,je extra tužící a není moc lesklý (skoro vůbec).
PS : má UV filtr a je s vitamín-komplexem :lol:


Páji ….díky za pochvalu, ta vždy potěší :P
Lesklý to je, vrchní větve jsou jak z umělé hmoty! Nepřirozené! …navíc se patina slila v jeden odstín! spodní kmen jsem znovu přetřel, ale k vrchní větvení už nelze přetřít, foliáž překáží.
Pokusím se vložit výřez fotky na rajče.
Použil jsem silně tužící lak na vlasy TAFT ...mimochodem drží za každého počasí!!!! Na stromy ideál ne...dělám si srandu. :P
Koupil jsem si v barvách matný lak ve spreji, tak budu experimentovat.
:?: :D
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Příspěvekod Houmr » ned 04 dub, 2010 8:40 am

Norberte, opravdu super práce a nápad s logrem je jak se říká k nezaplacení :idea: :lol: Stromky jsou opravdu jako živé :!:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod norbert » ned 04 dub, 2010 8:59 am

Díky Honzo za pochvalu,vždy potěší :P
Nechal jsem se inspirovat tvým postupem, akorát jsem nechtěl rozpouštět hmotu v acetonu, tak jsem zvolil jiný postup.
Kůru jsem zkoušel pomlít při prvním stromu, přemýšlel jsem co by bylo lepší a při kávě mě to napadlo.
Když se logr usuší, má fajn hnědou půdní barvu, dal by se i použít na imitaci půdy. :?: :!: :P :D
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Příspěvekod boy.rough » ned 04 dub, 2010 12:13 pm

norbert píše:Díky Honzo za pochvalu,vždy potěší :P
Nechal jsem se inspirovat tvým postupem, akorát jsem nechtěl rozpouštět hmotu v acetonu, tak jsem zvolil jiný postup.
Kůru jsem zkoušel pomlít při prvním stromu, přemýšlel jsem co by bylo lepší a při kávě mě to napadlo.
Když se logr usuší, má fajn hnědou půdní barvu, dal by se i použít na imitaci půdy. :?: :!: :P :D


No a proč ne :?: :!: :D . Vždyť R.Wimmer ze Žďáru má koleje zasypané místo štěrku čajem. A jak to pěkně vypadá.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Houmr » ned 04 dub, 2010 12:26 pm

Jasně hlavní je ten nápad :lol:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod norbert » ned 04 dub, 2010 12:31 pm

A také se o nápaditost podělit s ostatními....vzájemně si pomoct.
Je fajn že je tady takové diskuzní fórum.
:P
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

PředchozíDalší

Zpět na Výroba doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník