Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl bych ochoten zaplatit za návrh kolejiště od Milana Ferdiána a kolik?

Nejsem ochoten platit
18
8%
Ano 100 Kč za návrh
24
10%
Ano, max. 500 Kč za návrh
36
16%
Ano, max. 1000 Kč za návrh
22
10%
Ano, zaplatím tolik, kolik si Milan řekne
130
57%
 
Celkem hlasů : 230

Re: PZ

Příspěvekod Jarda H. » ned 01 úno, 2009 11:47 am

milan ferdián píše:Rok 2009 je definitivně plný a už je obsazen i leden 2010.......


Tak to je bomba :shock: , takový zájem ! Stihneš Milane chodit ještě do práce :lol: :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: PZ

Příspěvekod petrh » ned 01 úno, 2009 12:02 pm

Jarda H. píše:
milan ferdián píše:Rok 2009 je definitivně plný a už je obsazen i leden 2010.......


Tak to je bomba :shock: , takový zájem ! Stihneš Milane chodit ještě do práce :lol: :?:

treba se Milan vrhnul k nam podnikatelum a jiz to ma jako praci:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: PZ

Příspěvekod milan ferdián » ned 01 úno, 2009 12:36 pm

Jarda H. píše:
milan ferdián píše:Rok 2009 je definitivně plný a už je obsazen i leden 2010.......


Tak to je bomba :shock: , takový zájem ! Stihneš Milane chodit ještě do práce :lol: :?:


To už začíná být problém,protože někdy máme zakázky ,které mají montáže déle jak 8,o hodin pracovní doby,což mi potom ten čas chybí.Majitel firmy ,ví co dělám,akorát mám někdy pocit ,že neví co s tím. :D Druhý faktor je manželka......... :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PZ

Příspěvekod milan ferdián » ned 01 úno, 2009 12:39 pm

petrh píše:
Jarda H. píše:
milan ferdián píše:Rok 2009 je definitivně plný a už je obsazen i leden 2010.......


Tak to je bomba :shock: , takový zájem ! Stihneš Milane chodit ještě do práce :lol: :?:

treba se Milan vrhnul k nam podnikatelum a jiz to ma jako praci:)


Tam už jsem byl a při dnešních neustále měnících se zákonů ,to se dostat tak akorát do Opavy... :D :D :D V tomto směru máte můj obdiv,protože vím co podnikání přináší a odnáší..........
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavel » ned 01 úno, 2009 7:00 pm

Pro nezasvěcené : v Opavě je cvokhaus neboli blázinec :lol: :lol: :lol: :lol:
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 02 úno, 2009 11:04 am

A já myslel že basa pro dlužníky a podnikatele :D :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod petrh » pon 02 úno, 2009 11:53 am

Petr Zatrepalek píše:A já myslel že basa pro dlužníky a podnikatele :D :D

takova neni...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2009 10:23 am

Pro nával množství práce ,dočasně zastavuji objednávky na PZ i na NZ. :oops:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Publikace-plánky kolejišť

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 kvě, 2009 6:25 pm

Vážení železniční modeláři,bohužel,není to pro mne lehké Vám sdělit,že prozatím je pozastavena příprava publikace-Plánky kolejišť.Jako autor se Vám velice omlouvám a doufám,že řada z Vás ,i právem ,mě nezatratí.

Milan Ferdián
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace-plánky kolejišť

Příspěvekod Jarda H. » úte 19 kvě, 2009 7:06 pm

milan ferdián píše:[b] ..... prozatím je pozastavena příprava publikace-Plánky kolejišť.Jako autor se Vám velice omlouvám a doufám,že řada z Vás ,i právem ,mě nezatratí.

Milan Ferdián


Neboj, nezatratíme tě :lol: ! Jen se holt budeme na knížečku těšit déle :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Publikace-plánky kolejišť

Příspěvekod petrh » stř 20 kvě, 2009 12:10 pm

Milane jsme s tebou a kdyz ti budeme moc nejak byti napomocni, vis kam se obratit:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 srp, 2010 7:51 am

Prosím vás,stále máte zájem o plánky kolejiště ode mne.Mě to velmi těší,ale je to tu ale.Ikdyž mám v potaz vaši objednávku,tak to neznamená ,že v ten den nebo průběhu týdne,kdy se informujete,že již zpracovávam vaši zakázku.Takto nefunguje.
1)Hodně z vás ví ,že vše můžu zpracovávat po své pracovní době a jen ve svým volným čase,kterého je poslední dobou stále míň a míň.(Nároky v práci,atd.,však to všichni znáte)
2)Záleží o jakou objednávku jde,zda placenou nebo neplacenou.Přednost má vždy placená.
3)Nikdy jsem zatím nevybíral předběžné zálohy
4)Ikdyž už mám na stole vaše podněty-prostor,téma.epocha atd.,tak stále není vyhráno.Nápady,myšlenky ,políbení můzy, ty sami od sebe prostě nepřijdou.A vše se musí skloubit s vašími požadavky (a jsou někdy dost maximalistické).
5)Matematické zpracování (nepoužívám Wintrack a jiné programy),hromada skiců
6)Rozpočítat dle velikosti kolejiště,kolik archů papíru bude třeba použít (nejmenší dva kusy,u větších šest až deset kusů)
7)Rýsování návrhu na nečisto,ručně
8 )Konečná úprava a začištění
9)Teprve teď použiji i počítač,aby vy jste viděli celý svůj komplektní projekt kolejiště v celku
10)Potom se odesílají jednotlivé archy,které si objednavatel vytiskne a slepí dohromady
11)Teprve se bavíme o platbě (představy za kolik od vás,jsou též velmi zajímavé :mrgreen: )
12)Zapoměl jsem na pořadník
Když nepřijde bod 4 ,tak je to v háji a někdy velmi dlouho trvá než přijde další myšlenka.
Vše spolyká spoustu hodin ,takže když se objeví dle bodu 11 neplatič,tak ztracený čas mrzí dvojnásob a na elánu nepřidá.Začnou pochybnosti o těch ostatních,protože já nevidím za emailem ,jaký ten člověk je.
Je pravda,že mě se nedaří poslední dobou dodržet včas domluvené termíny,ale návrhy kolejišť nejsou sériová výroba.
Omluvou může být,že je teď ve finiši "Brožura kolejových plánků" .Například,až teprve teď se mi podařilo upravit návrh kolejiště "Drsná stěna" od Michala Šuhajdy ,do mých představ.Tímto ,ale nesnižuji Michalovou vysokou kvalitu.Má stejné nadání ,jako já v některých aspektech ,daleko vyšší.

Na případné dotazy,rád odpovím. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod brejsak » ned 29 srp, 2010 7:17 pm

Zdravím a svou troškou bych se rád zapojil do debaty,která mi nepřijde vůbec zbytečná.
Nejsem přihlášen dlouho,ale už dlouho modelařím,tedy pokud to jde nazvat modelařením,ale první panel za skříň jsem si vyrobil za pomoci táty už ve svých 12 letech,bylo to TT a potom mi děda v jedné celé místnosti udělal Merkura a potom už to šlo stále až do mých současných 55 let.Co já už udělal mašinek a panelů,některé jsem i prodal,jiné jen rozebral a některé i rozdal. Proto si myslím,že trochu chápu i tuto otevřenou debatu. Samozřejmě se přikláním k tomu,že by se mělo za zpracovaný návrh platit!
Samozřejmě stovka dnes v modelářství není nic,ta pětistovka už je lepší,ani ta tisícovka v některých případech nemůže být třeba hodně!
Jsem ze starší školy,a tak jsem také chtěl využít jeho služby,ale při jeho vytíženosti ho snad nikdy neoslovím.
To jen na okraj,abych nezabíral místo dalším a nechal jim trochu prostoru k vyjádření.
brejsak
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon 10 kvě, 2010 8:35 pm
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod štokr » úte 31 srp, 2010 6:23 pm

no nechci se do toho moc míchat, ale jak říká Houmr a bresjak, svou objednávku jsem stáhnul, když mi Milan řekl, kolik má práce. Ať radši pomůže těm mladším, ambiciosním. A na to svoje kolejište budu o to pyšnější. I když každá rada je dobrá. Jenom bych chtěl vědět, kolik projektů, který Milan vydřel bude dotažených do konce.... Po čase založíme oddělení na fóru.
A mimochodem, ta Milanova práce je bezvadná, tak proč si za ni nevzít patřičnou odměnu. Kdo z vás chodí do práce nebo na brigády po práci jenom tak pro legraci a nechce za ni peníze? Nikdo! Nebo je mezi námi takový soudruh?
No prostě, když chci kolejiště , který má 20 m2 a Milan si řekne 10 000,- kačáků, tak to bez keců vysolíte na dřevo, protože vzhledem k rozpočtu takového kolejiště je ten návrh zadara. A kdo nechce zaplatit, tak ať si načmárá kolejiště svoje, doprasí si to doma sám a neotravuje seriozní lidi svýma žvejkama jakej je modelář.
A pokud Milanovi někdo nezaplatil za návrh, byť kolejiště metr na metr, je u mě vymakovanej kretén, kerej patří do Opavy....... :lol:
Nebo vám v krámě dávají rohlíky taky zadara? Mě teda ne.
H0 DCC
II. - III. ep.
správa bez vyznání
www.stokr.cz
Uživatelský avatar
štokr
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:06 am

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod štokr » úte 31 srp, 2010 6:25 pm

omluva kolego brejsaku - domasti sem ti jméno..... :roll:
H0 DCC
II. - III. ep.
správa bez vyznání
www.stokr.cz
Uživatelský avatar
štokr
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:06 am

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků