Doprovodné obrázky

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod radekkrupka » čtv 01 pro, 2011 6:56 am

Souhlasím s klukama... je to dost neuměle obtažený obrázek... zvlášť ty stromy to zabíjí.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod fruafru » čtv 01 pro, 2011 4:43 pm

Ty stromy jsou vážně nějaké divné. Pokud to je nějaký vzorek dá se přimhouřit oko :wink: nebo spíš obě. Na podobných obrázcích ať z malé železnice nebo BTTB jsem vyrostl, takže si to moje fantazie přebere po svém. Jinak mi to připadá vcelku přesné a pro jakousi iluzi to je dobré. Fotka skutečného kolejiště, by určitě byla lepší. Jak se to má s tráinzem je každému jasné. Takže pokud zdejší komunita trainzáků nevytvoří a nedá do placu věci pro trs které by se daly pro vizualizace použít (free bez jakýchkoliv omezení, nebo případně pouze pro knížků plánků od Milana, něco jako MODELÁŘI SOBĚ ) je pánové zbytečné čekat na zázrak. :|Takže pokud bych si měl vybrat jestli bez náhledů nebo S TAKOVÝMI (PROPRACOVANĚJŠÍMI !!!! ) bral bych s náhledy. Podle mě to pomůže i začínajícím modelářům získat částečnou představu budoucího kolejiště. Za sebe podmíněné ano.
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod miky.riha » čtv 01 pro, 2011 5:33 pm

Dobrý den co vyzkoušet nakreslit něco ručně? :)
Tady je jeden obrázek:http://mikyriha.rajce.idnes.cz/Plocha#Obrazek.jpg
Je to nedodělané a nejpřesnější to také není, ale určitě se tu najde někdo kdo umí lépe kreslit. :)

Ty stromy jsou trochu divné, ale jinak je obrázek pěkný.
miky.riha
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 kvě, 2011 7:46 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod pekl024 » čtv 01 pro, 2011 7:28 pm

A kdo je autor obrázku co vložil Milan.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod Vladamir » pát 02 pro, 2011 12:05 pm

Obrázek
Zkouška přes photoshop nic moc.
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod vmucha » pát 02 pro, 2011 12:16 pm

neřekl bych že nic moc. Mě se líbí víc než ten obrázek tužkou.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod vojtas » pát 02 pro, 2011 1:41 pm

Sem se pokusil,aby se to hodilo mezi milanovy plánky,vzniklo to ůpravou původního(barevného) obrázku v gimpu...
Přílohy
namet_1_fruafru.JPG
namet_1_fruafru.JPG (93.71 KiB) Zobrazeno 5496 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod miky.riha » pát 02 pro, 2011 3:38 pm

Tužkou jsem to kreslil jen tak narychlo :) , uznávám že to od Vojtase je mnohel lepší :D
miky.riha
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04 kvě, 2011 7:46 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod Netáhlo » pát 02 pro, 2011 5:01 pm

fruafru píše:... Jak se to má s tráinzem je každému jasné. Takže pokud zdejší komunita trainzáků nevytvoří a nedá do placu věci pro trs které by se daly pro vizualizace použít (free bez jakýchkoliv omezení, nebo případně pouze pro knížků plánků od Milana, něco jako MODELÁŘI SOBĚ ) je pánové zbytečné čekat na zázrak. ....

To by mě teda zajímalo, jak se to má s Trainzem????

Trošku jsem prostudoval licenci k Trainzu a nikde jsem nenarazil na žádný zákaz zveřejňování výstupů ze hry a už vůbec žádné omezení, co se týče screenshotů.
To je stejné, jako by sis koupil Photoshop, Autocad, Office atd. a nemohl veřejně použít výstupy či screeny vlastních projektů z těchto programů :roll: . Do těchto programů, stejně jako do Trainzu vytváří doplňky mnoho jiných subjektů, jen distribuce je oproti Trainzu prováděna vždy mateřskou firmou pod jednotnými licenčními ujednáními.
Nicméně licence k Trainzu hovoří takto, vytvořením jakékoliv vlastní součástí a poskytnutí ke stažení ať již zadarmo, či za úplatu, přijímáte veškeré licenční ujednání společnosti Auran..........blá , blá, je toho hodně a ne moc srozumitelně napsáno :mrgreen:
Prostě a jednoduše, napsat si ke své součásti může kdo chce, co chce, ale jakmile to jednou nainstaluješ do Trainzu, tak se to stává součásti softwaru, který ma jasně daná licenční ujednání a tyto ujednání se vztahují i na součást, kterou sis tam dal.

Čiže nevidím jediný jeden rozpor, ať už právní či nějaký jiný v tom, aby se v knize objevily screeny upravené v Gimpu ze hry TRS :!:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod Jeňa Sova » pát 02 pro, 2011 5:05 pm

Netáhlo, s Trainzem se to má tak, že ty kolejiště někdo musí nejdřív vytvořit, pak udělat snímek a nakonec upravit. Popřípadě vytvořit objekty a importovat do hry. A to je něco práce. ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod Netáhlo » pát 02 pro, 2011 5:08 pm

O tom samozřejmě vím, ale tohle se tu neřeší, řeší se tu, že by se mohl někdo ozvat, kvůli tomu že udělal do hry součást a ta se objevila na screenu ze hry v knize MF.

Jinak co se týče těch vizualizací, tak rád pomohu s tvorbou, jen bych to potom musel přeposlat kolegovi fruafru aby to v Gimpu předělal, neb tohle neumím :oops:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod fruafru » pát 02 pro, 2011 5:43 pm

Netáhlo píše:Trošku jsem prostudoval licenci k Trainzu a nikde jsem nenarazil na žádný zákaz zveřejňování výstupů ze hry a ....

O hru se vůbec nejedná, jde pouze o používané věci. Aby se obrázky tvářily co nejvíc "česky" používám modely co se dájí najít na netu a každý model má svého autora, většina má v licenčním ujednání zákaz komerčního užití, sposta z autorů nechce ani zveřejnění modelů (byť zdarma) na jiných stránkách. Za sebe, osobně to klidně nakreslím, vyretušuju... Co ovšem řekne Milan až mu začnou chodit emajly od rozezlených autorů, kteří poznají svoje modely v jeho knížce, ta není zdarma, tudiž může to být vyloženo jako komerční užiti. A jak ty obrázky vznikají je každému jasné.
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod Netáhlo » pát 02 pro, 2011 6:13 pm

Opakuji ještě jednou:
Tvůrce součásti, který k ní napíše nějaké své požadavky, při instalaci hry TRS a všech nástrojů, pomocí kterých objekt vytvořil, odsouhlasil Licenční smlouvu :!: a tou se musí řídit i ten jeho objekt, který uvolnil ke stažení a povolil jeho implementaci do této hry.
Jeho požadavky se můžou týkat pouze objektu samotného (použití součástí obsažených v objektu, jako je konstrukce, či textury), ale pokud jej jednou nainstaluji do hry, jejíž Licence je nadřazená komukoliv, kdo do ní přispívá a s níž před tím, než něco začal tvořit, MUSEL!!! souhlasit, tak nevidím jedinou překážku v tom, že někde zveřejním screen ze mnou vytvořené mapy s použitím takovéhoto objektu.

Tzn., nemůžu dále s objektem pracovat, pokud si to tvůrce nepřeje, nemůžu jej předělávat, upravovat, či jakoukoliv část použít pro tvorbu svého objektu ale nemůže mi ten tvůrce zakázat použít jeho objekt ve mnou vytvořené mapě a zveřejnění screenu z takovéto mapy ať již zadarmo, či za úplatu. Pokud tento objekt nechtěl zveřejňovat, tak si ho měl nechat jen pro sebe, v opačném případě se bohužel musí řídit všeobecnými Licenčními podmínkami uvedenými ve hře, které podotýkám dobrovolně odsouhlasil a musí se jimi řídit, a ty nezakazují uveřejňovat výstupy ze hry.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 úno, 2012 7:04 pm

Jak jistě víte,rád bych obohatil ilustracemi své publikace.Jelikož nevím na kolik je mistr Zdeněk Šindlauer zaneprázdněn,sháním dál a mám zde první vlaštovku pro III.díl Začátečnící.U prostředního obrázku,omluvte onu šíři pražců.Malířka je křehká dívenka a zatím si ponechám její jméno inkognito,z důvodů vašich všetečných a zvědavých otázek :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Doprovodné obrázky

Příspěvekod greenery » ned 05 úno, 2012 8:39 pm

fruafru píše:
Netáhlo píše:Trošku jsem prostudoval licenci k Trainzu a nikde jsem nenarazil na žádný zákaz zveřejňování výstupů ze hry a ....

O hru se vůbec nejedná, jde pouze o používané věci. Aby se obrázky tvářily co nejvíc "česky" používám modely co se dájí najít na netu a každý model má svého autora, většina má v licenčním ujednání zákaz komerčního užití, sposta z autorů nechce ani zveřejnění modelů (byť zdarma) na jiných stránkách. Za sebe, osobně to klidně nakreslím, vyretušuju... Co ovšem řekne Milan až mu začnou chodit emajly od rozezlených autorů, kteří poznají svoje modely v jeho knížce, ta není zdarma, tudiž může to být vyloženo jako komerční užiti. A jak ty obrázky vznikají je každému jasné.


..... za mě klidně zveřejňuj. Koukal jsem, že používáš stromy, co jsem kdysi do hry dělal.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků