Plzeňské moduly

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod mlha » pon 09 črc, 2012 5:21 pm

To taky udává norma,mám dojem,že je to 59 mm
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » pon 09 črc, 2012 5:57 pm

Pro Lipovou jsem použil skutečnost - 4,5 metru - 52 mm, jsou tak postaveny všechny jesenické stanice.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2622
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 09 črc, 2012 5:59 pm

Dobře, budu to muset změřit v terénu. Každopádně děkuji za odpovědi.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » pon 09 črc, 2012 6:03 pm

Ještě je možnost u EW3 udělat úpravu, na srdcovce je 9 stupňů a to narovnat zbytek toho oblouku v odbočné větvi, který točí do 12 stupňů. Já to budu dělat poprvé na odbočce Morava (je to kousek nad Hanušovicemi). Potom to více odopovídá skutečnosti.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2622
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Mcx » pon 09 črc, 2012 6:20 pm

Ještě když jsem se díval na plánek dopravny Cebiv (zastávka s nákladištěm - jedna dopravní kolej) tak na vlečku - kolej 2 a 2a bych dal určitě taky výhybky EW3, tady bych nekombinoval dva typy, nebude to vypadat dobře. Je fakt že kolej č. 1 má 90 m a nástupiště 50 m. Vzhledem k tomu, že se nejedná o stanici, tak bych to nenatahoval a udělal rozměrově dle skutečnosti. Pokud tedy nebude odklon od skutečnosti - a budou tam třeba 2 dopravní koleje, pak bych se přikláněl k těm 1,5 metru pro nejkratší z nich.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2622
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 09 črc, 2012 6:42 pm

takto ... Cebiv má podle skutečnosti pouze 1 dopravní kolej a to je kolej číslo 1. Délka dopravní koleje číslo 1 (přes výhybku 2 a 4) je 128m od námezníku výhybky 1 až po námezník výhybky 5. Samozřejmě stejně dlouhá je i "manipulační" kolej číslo 3. Tady jsem na vážkách ... zda kolej číslo 3 udělat podle skutečnosti manipulační, tzn. včetně výkolejek. A nebo ji považovat za dopravní kolej za účelem křižování a výkolejky neosazovat. Problém je skladiště u koleje 3. Zkusím se pozeptat kdy bylo zbouráno, každopádně to je překážkou pro jmenování koleje číslo 3 kolejí dopravní.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » pon 09 črc, 2012 7:00 pm

Kečup: jé, bude sovět a békající VÚD. :D To by si tam mohl míti i kopii ovládací skříňky PZZ v km 12,588 :wink: a mohl by si tam postavit i to zbourané silo s vlečkou... No vidíš a já dělam jeden oblouk z téže trati v km 16,9. :D Nakonec bychom mohli moduly situovat do Bezdružické a Žatecké tratě... Už mám i vymyšleno, jak udělat most přes Hracholusky, aby to nemusel vozit kamion. :D Navíc by bylo možné měnit operativně délku mostu v rozsahu třetin. Na Bezdružické je spousta pěkných námětů: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/Moduly#DSCF3342bc.jpg třeba zářez, který by se vešel na 30°/R2000, začínal a končil by rovinou...
Máme pro každého něco! Třeba pro sigurda by byl zajímavý úsek u Hl. Valov (160), kde hned u trati dlouhá desetiletí probíhaly těžké tankové bitvy (cvičiště Kozinec)... :D

Na mě se nemusí řvát, mě to stačí říct desetkrát. :roll: Tak jsem se s webovkami popral a přidal první fotku. Je to úžasné, editor umožňuje několik možných cest k výsledku, jen ta jedna je správná. :roll:
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 09 črc, 2012 7:10 pm

Vláďo ... s tou deskou to bude horší ... jedině že bych si přivlastnil tu co tam je při rušení stávajícího přejezdu. Ale nesmím to nikde roztrubovat :-D Každopádně bych to viděl s funkcí podobně jako ve skutečnosti ... jak pro vlak tak i posun. Jen nebudu moci udělat přejezdník ... byl až z roku 1999 a to už není do přelomu 3/4 epocha.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 09 črc, 2012 7:11 pm

Jinak co se týče sila ... prý to nikdy vlečku nemělo ... stejně jako v Kokašicích.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » pon 09 črc, 2012 7:14 pm

kecu.p píše:Zkusím se pozeptat kdy bylo zbouráno, každopádně to je překážkou pro jmenování koleje číslo 3 kolejí dopravní.
1999
V roce 1955 byla rampa odbourána pro dosažení průjezdního profilu. Důvodem bylo zavedení dopravy podle předpisu D2. Znáš třeba tyhle stránky: http://www.bezdruzickalokalka.cz/ ?
Takže bych v tom nehledal zbytečné problémy :wink: Udělej to podle skutečnosti. Křižovat/předjíždět se bude prostě přestavením na manipulační kolej. Přesně podle skutečnosti. Žádné rozmazlování! Hezky vyfasovat 10kg svazek klíčů a jdi si to naházet :twisted: a hned potom mazej na druhý konec stanice dát druhému vlaku návěst povolující vjezd do dopravny D3 :D prostě D3 sado maso

A v čem vidíš v té desce problém? Vždyť je to jen půl kila elektroniky. :D To je problém? Místo reléové šranku, by se to prostě nacpalo na destičku, která by se dala ubytovat v modulu.

Ad. silo - to je divné, poloha by tomu silně napovídala. V Kok. je navíc to silo neprakticky vedle stanice... A na druhou stranu my tuhle vlečku vlastně už nepotřebujeme, v sousedních Trpistech je vlečka Agroservisu, který ji hravě nahradí a polkne denně stovky tun chémie (hnojiv), pro celý okres... 8)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » pon 09 črc, 2012 7:21 pm

Silo ... ano, poloha by tomu i napovídala ... ale ani na starých fotografiich Cebivi tam odbočná vlečka není. Co se týče stránky bezdružické lokálky ... vím o nich ... každopádně ji tolika studovat nemusím, Cebiv spadá pod moji pravomoc. Ty klíče ... no ... to by byla paráda :) Udělat to podobné jako byl nápad u Lokte - Zababov. Jak se tam vlastně klíčový průmysl osvědčil??
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod milan ferdián » úte 10 črc, 2012 10:34 am

kecu.p píše:Silo ... ano, poloha by tomu i napovídala ... ale ani na starých fotografiich Cebivi tam odbočná vlečka není. Co se týče stránky bezdružické lokálky ... vím o nich ... každopádně ji tolika studovat nemusím, Cebiv spadá pod moji pravomoc. Ty klíče ... no ... to by byla paráda :) Udělat to podobné jako byl nápad u Lokte - Zababov. Jak se tam vlastně klíčový průmysl osvědčil??


Byla,nebyla.Já jsem do staničky Cebiv kolej k silu vložil a má to i svoji logiku.Tobě se nelíbí stanička na kresbě :?:
Přílohy
kresba_cebiv.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11873
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » stř 11 črc, 2012 2:36 am

Milane, kresba je to krásná ... ale jen z 50% odpovídá skutečnosti. Pokud tam budu chtít dělat VÚD, tak prostě ta kolej tam být nemůže. Na místě kde by měla být kolej, je umístěno návěstidlo.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod Vladimír_B » stř 11 črc, 2012 7:37 pm

Není, z této fotky je to krásně vidět: http://www.bezdruzickalokalka.cz/popis_ ... biv/57.jpg :wink: Délkově by to mohlo vyjít na jednu dlouhou zetku. Oko pozorného pozorovatele si všimne původní reléové skříně u přejezdu, ze které dnes zbyly akurát betonové patky...

Neměl by někdo k zapůjčení metr delší než 5m? Potřeboval bych oměřit otvor vyplněný vzduchem a obalený lávovými kameny, 5m je kratky, diky.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňské moduly

Příspěvekod kecu.p » stř 11 črc, 2012 7:42 pm

Vláďo, mám pásmo 25m někde v práci.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků