Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Brno

Příspěvekod D » sob 09 bře, 2024 9:40 am

Článek pro nás tentokrát napsali návštěvníci klubového setkání.

Provozní setkání v listopadu 2023

Obrázek
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1358
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly Brno

Příspěvekod jafobe » stř 29 kvě, 2024 8:07 pm

Něco pro inspiraci i když často k nepoznání od modulů...

DSC04437.jpg

DSC04340.jpg

DSC04546.jpg
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 704
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod jafobe » stř 29 kvě, 2024 8:08 pm

DSC04494.jpg

DSC04607.jpg

DSC04779.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 704
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » čtv 30 kvě, 2024 8:02 pm

Díky za fotky Jaromíre. Škoda že byl pátek a my byli většinou, respektive bezvýhradně v práci a tudíž jsme účastí asi nepřispěli. Klukům jsem tvoji nabídku předložil, ale nikdo následně nehlásil účast.

Mám dotaz. Přes Klobouky se dá projet? Já jsem tam byl naposled na nádru snad před deseti lety a nohy se mi tehdy propadaly do shnilých pražců. Vono už je to opravený?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod jafobe » sob 01 čer, 2024 5:21 am

Není zač Mirku. Časem udělám album na rajčeti ať to máte pohromadě.
Vím že to bylo dost narychlo a v pracovní den, takže se určitě nebude nikdo zlobit. ;) Třeba někdy příště pokud od nás někdo na zážitkovou železnici Čejč Uhřice (názvu odpovídala fakt důkladně, byl to zážitek) bude chtít vést vlak... :lol: Krom krumpáče a lopaty co nám bylo řečeno že bude lepší si vzít kvůli přejezdům, by se hodila i kosa, mačeta (co mi zůstala u kolejiště) a možná i pilka nebo pákové nůžky...
Klobouky sme neprojeli ani neprošli celé, dojeli jsme jen kousek za nádražní budovu. Ono celkově je stav trati v dost zanedbaném stavu, o pražcích nemluvě. A přímo v kloboukách mě přijde že prošlo přes koleje i kus pole... sice jsou kolem stromy a roky z nich padá listí, ale to mezi kolejemi mi přišlo spíš na hlínu než zetlelé listí za desítky let... Myslím tím prostor uprostřed mezi kolejnicemi ne v místě možného sypaného nástupiště... tam by se jeden musel k pražcům prokopat protože nebyli často vidět ani vršky šroubů... na zhlaví byli pražce a uchycení kolejnice aspoň vidět. Ani ne kilometr předd Uhřicemi (od Klobouků v levotočivém polozářezu kde tam z prava z meze asi taky prošlo kus pole) to bylo obdobné, sotva byla v hlíně vidět hlava kolejnice... :( To bude asi ještě dost práce než se to zase uvede do stavu hodného traťového svršku, ale asi by s tím chtělo v kriických místech začít co nejdřív. Celkově mám pocit že na svrčku tam toho moc opraveného není, ale rozhodně by si to zaskloužil. A možná kdyby majitele skáza železnic nevypekla mohli na to být i prostředky.

DSC04833.jpg

DSC04663x.jpg


Tady je vidět mimo trávu i to, že je místy sotva vidět hlavu kolejnice
DSC04665.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 704
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod MirekTT » sob 01 čer, 2024 7:01 am

I tak byla odvaha na tu trať vjet s větším vozidlem. Nejsem znalec, laicky si představuju řadu shnilých pražců, ze kterých se do strany vytrhne zatížená kolejnice a vozidlo se propadne. Při jakékoli nehodě by tam kvůli váze nemohl EDK a i silniční jeřáb by měl problém, protože jak sám píšeš, je to vesměs bažina. Tam by se nikde nepodepřel. Ani hever by nebylo o co opřít.
Zajímalo by mě, jak se získává povolení k vjezdu na takovou trať a kdo o tom rozhoduje. Nebo jde-li o soukromou trať, jestli je to na riziku žadatele. Asi jo, když píšeš, že jste používali i mačetu.
Inu, zážitková jízda :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly Brno

Příspěvekod prcek » sob 01 čer, 2024 7:53 am

Kdyz to ctu, tak lituju, ze jsem se tam s vami nepodival. Pomalu, aby pred vlakem vzdy nekdo sel a odhaloval prekazky.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 521
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Moduly Brno

Příspěvekod jafobe » sob 01 čer, 2024 9:29 am

Tak na trať se dostali i větší vozidla než to naše... I když motorák má asi 20 tun (což není až tak moc) trochu risk to být může. Ne že by v našem depu byli některé pražce o tolik lepší, ale tam jeden aspoň ví co kde čekat. To na trati kde jsme poprvé v životě a kde pravidelný provoz roky už není je předvídání dost náročné, a sledvat stav svršku tam kde se kolejnice ztrácí v "porostu" takže pomalu ani nevíme jestli tam kolejnice ještě jsou je dobrá adrenalinová zábava pro všechny co to hlídali... :roll: :lol: Sice to majitel v dubnu projel ale ty dva měsíce, teplo a voda udělali své... Jet rychle se tam dost dobře nedalo... asi polovina přejezdů bylo potřeba prokopnput takže dojet blíž k nim vyčistit, pobavit se nechápavým výrazem některých přihlížejících že tam dojel vlak... :lol: a zase popojet o kousek dál... pár kilomertrů a zábava na hezkých pár hodin, když k tomu přičtu i nějaké to zastavení na focení... zpátky to bylo rychlejšé ale i proto že nás tlačil čas aby jsme neskončili na odbočce před Čejčí minimálně do dalšího dne... holt zajet si z pravedelně neobsluhované tratě na trať soukromou může být náročné i když má jeden vše objednáno předen...
Vjezd na trať z Čejče do Uhřic je o sjednání se soukromým majitelem, ale s ním nějakou spolupráci už máme takže to zas až takový problém nebyl. Pak se musí domluvit obsluha v Čejči (ta není stálá) aby se dalo z tratě SŽ vjet na trať soukromou. S těžkou technikou by tam asi na dost místech problém byl, kdyby došlo na nejhorší...
Uvidíme, třeba to nebylo naposled. Ale aspoň na záznamu se podívat budete moct... ;)

Hledej koleje...
DSC04812.jpg


Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 704
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Předchozí

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků