Modul řeka

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Modul řeka

Příspěvekod Kajinek11 » čtv 01 srp, 2019 5:24 pm

Jezisi, to je tak dokonale, az je to hnusne :D .. (myslim to dobre). To cloveku bere veskerou chut neco delat, kdyz to srovna se svym kolejistem.. Mate stesti ze je to H0. Byt to TT tak si to jdu rovnou hodit.. :lol:
Boze, kam to pujde dal...
Naposledy upravil Kajinek11 dne stř 27 lis, 2019 10:30 am, celkově upraveno 1
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Modul řeka

Příspěvekod milancsd » pon 12 srp, 2019 7:01 pm

Opravdu krásná práce.
milancsd
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 24 pro, 2009 2:53 pm
Bydliště: Beroun

Re: Modul řeka

Příspěvekod Tomas_C. » čtv 22 srp, 2019 4:52 pm

Tome...klobouk dolů...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Modul řeka

Příspěvekod TomBart » stř 21 úno, 2024 5:28 am

I když na setkání jezdíme se sestavou celkem čtyř modulů, tak jsem zjistil, že tady nejsou doplněné fotky. S hrůzou zjišťuji, že sestava včetně čtvrtého dílu, což je silniční přejezd ještě nebyla na sluníčku. To určitě přes léto napravíme. Doplním tak fotky z právě ukončené výstavy v chrudimském divadle Karla Pippicha.
Přílohy
TMB_2224.JPG
TMB_2310.JPG
TMB_2331.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Modul řeka

Příspěvekod TomBart » stř 21 úno, 2024 5:42 am

Moduly je možné mezi sebou prohazovat. Krajní jsou ukončené normovaným čelem F96, vnitřní jsou s řekou.
Přílohy
sestava 4 modulu.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Modul řeka

Příspěvekod TomBart » stř 21 úno, 2024 5:56 am

A jelikož mi to nestačí, tak jsem se pustil do dalších dílů. Jedná se o sestavu složenou z dalších čtyřech modulů, které půjdou vložit do rozhraní řeky, ale celkově budou tvořit celek. Inspirací je lom Zárubka nedaleko odsud. https://mapy.cz/zakladni?x=15.9554612&y=49.8429843&z=18 Jen je dopravně upraven a do vlečky jsem vložil jednu výhybku pro možnost objíždění souprav a lepší dopravní obslužnost. Ve skutečnosti se vozy na vlečku sunou ze stanice Žďárec u Skutče. Sunutí problém není, ale vlečka se v layoutu připojí k různým stanicím a tyto stanice musí být na toto uzpůsobeny což tak není. Taky jsem chtěl minimalizovat zásah "nešikovného" fíry a předejít tím tak k případnému poničení modulů nebo vozů. Zároveň je dispozičně upravena poloha vlečky vůči traťové koleji, aby se to celé vešlo na moduly a nezabíralo to tolik místa navíc. Inspirací byla dále výseč trati mezi Hanušovicemi a Lipkou, kde trať přejíždí dvojici ocelových mostů. Resp. mosty jsou převzaty přesně z títo scenérie, krajina s tratí uzpůsobena mojí představě tak, jak to mám v hlavě. https://mapy.cz/zakladni?x=16.8728840&y=50.0921791&z=18 Na plánku je tato sestava vložena do modulů řeky. Tím vznikne ucelený úsek trati délky cca 10 m.
Přílohy
sestava 8 modulu.jpg
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Modul řeka

Příspěvekod Zlámalík » stř 21 úno, 2024 10:11 am

Tome, už teď je to nádhera a jestli to ještě takto prodloužíte, to nebude mít konkurenci!
Jste mi obrovskou inspirací, tak držím palce ať se to povede a mám zas co obdivovat!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1818
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Modul řeka

Příspěvekod cipisekmp » stř 21 úno, 2024 5:29 pm

Ahoj. Mas ty moduly fakt paradni a hned tak se neco podobneho nevidi. Krasne na fotkach i zive.
At se vam dari.... Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Modul řeka

Příspěvekod Milan.D. » stř 21 úno, 2024 7:17 pm

Opravdu paráda, měl jsem čest vidět to na vlastní oči. Opravdu realistické ztvárnění vody. Těším se na pokračování. :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Modul řeka

Příspěvekod TomBart » sob 24 úno, 2024 4:38 pm

Rámy na moduly jsou vyřezány na laseru. Vše sedělo až na jedno čelo. Chybička se vloudila. Po opravě vše sestaveno a poskládáno. Nevydržel jsem a musel hned jsem přisadil krajní díly řeky, abych viděl, jak to bude vypadat. Pochopitelně jsem hned začal skládat kolejivo a nahrubo usazovat do pozic výhybky, kde co bude. Kolejivo je Weinert. Výhybky použity ty nejprudší. Je to přeci jen vlečka. Kříž bude složen. Každá kolej je samostatně napájená. Spojení bude přes letované imitace kovových spojek tak, že vždy na jedné straně kolejnice. Na druhé volně pro zachování dilatace. Největší problém bude s mosty. Po zkušenostech s jinými moduly vím, že roztažnost materiálu pracuje o sto šest a největší problém bude na mostech, kde bude kolejivo uchyceno ke konstrukci mostu, která bude z papíru a ten pochopitelně pnutí nevydrží.
Přílohy
IMG_20211130_172220.JPG
IMG_20211109_194909.JPG
IMG_20211109_194849.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Modul řeka

Příspěvekod TomBart » sob 24 úno, 2024 4:39 pm

Ho je krásné měřítko na detaily, ale je trochu větší. Celá sestava se mi sice do garáže vejde, ale už tam nenacpu krajní díly. A to v té garáži auto parkovalo asi jen jednou před mnoha lety... :D

čela modulů na krajích jsem ponechal s rezervou. I když asi mám představu o reliéfu terénu, nedokážu to trefit přesně. Přechodové díly jsou už dány tím, co máme, ale zbytek je nechán s rezervou a vše se ještě bude řezat podle toho, jak to asi půjde.

Moduly sice nabízejí velké možnosti, ale i tak je to dost limitující. Trochu se bojím, jak to celé bude vypadat dohromady z hlediska "trasy" řeky. Trať musí vždy působit, že je dodatečně dosazená do krajiny a nikoliv naopak. Troufnu si říct, že s tímhle problém nemám ani na modulech, ani na kolejišti co mám na půdě. Jenže kolejiště lomu jsem potřeboval oproti skutečnosti trochu narovnat hlavně z důvodů lepšího spojování a rozpojování vozů. Přeci jen to je hlavně dělané na hraní a ne jen na koukání. Nechtěl jsem úplně řeku od lomu odklonit a tak povede podél lomu. Zároveň jsem ale chtěl dva mosty, aby řeka obcházela skalní masiv a trať si to střihla přímo. Tak jak to je na spoustě míst. Mimochodem, vřele doporučuji procházku podél Teplé z Bečova po zastávku Louka u ML. Toto jsem si prošel dvakrát, nafotil a čerpám z toho co nejvíce to jde. Neuvěřitelně kouzelné místo a stavebně velice nádherně provedené. No, chtěl jsem tedy v místě kde si trať zkrátí cestu přes kopec zapustit do tunelu, ale tolik místa tam nakonec nemám. Bude to skalnatý zářez. Už se těším, až jednou celou sestavu poskládáme a bude vše stát pohromadě. Uvidíme, jak potom bude řeka působit přirozeně. Doufám, že to nebude moc násilné, ale když koukám do přírody, tak poloha řeky je zcela nevyzpytatelné. Hodně jsem poslední dobou fotil u Bransouzů, kde to mám moc rád a také podél Sázavy a to co příroda vymyslí, člověka ani ve snu nenapadne.
Přílohy
IMG_20211130_174247.JPG
IMG_20211130_174240.JPG
IMG_20211130_172233.JPG
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Modul řeka

Příspěvekod cipisekmp » sob 24 úno, 2024 5:16 pm

Ahoj Tomasi. Mas o zabavu postarano :).
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Modul řeka

Příspěvekod greenery » sob 24 úno, 2024 6:38 pm

Já myslím, že řeka bude v pohodě. Podle té skicy je to fajn.
Dva mosty a zkratka tratě přes meandr je tak výrazný motiv, že vůbec nevadí, že pak řeka chvíli poteče pod tratí.

Je to fakt impozantní :shock: , jsem zvědav, jak to bude postupovat. Vůbec nepochybuju, že výsledek bude parádní.
Tohle mě baví, s jakým citem je to vytvářené.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Modul řeka

Příspěvekod Mcx » ned 25 úno, 2024 8:11 am

A černá můra stavitelů modulišť se blíží :D jak se dívám na rozdíl od původní konstrukce není symetrická, takže už to nepůjde tak jednoduše otáčet. Pošli Tome výkres složeného celého.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2616
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Modul řeka

Příspěvekod cipisekmp » ned 25 úno, 2024 10:27 am

Ahoj. Otocit to muzes vzdy ale jako celek :) Najit 10m mista v nejakem malem sale bude kumst.....
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron