Moduly Brno

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » stř 09 bře, 2011 11:54 am

airwar: No, já jen z hlediska kompatibility, že kdyby měli všichni stejný, tak by se lépe dělala sestava. Každý by poslal blok jen svých modulů a dalo by se to v cadu sestavovat.
PS: WinTrack nepovažuji za rysovací program. A v archicadu přece nebudeš rysovat kolejiště...

Mirek: OK, Doufám, že budu moci něčím také v budoucnu přispět.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 12:15 pm

Lubomír píše:z hlediska kompatibility, že kdyby měli všichni stejný, tak by se lépe dělala sestava. Každý by poslal blok jen svých modulů

Pokud jde o mě, umím jen corel. Měl jsem nainstalován i wintrack, ale pracovat jsem se s ním nenaučil.
Nad rozkreslením klubových modulů jsem už přemýšlel kvůli katalogizaci a snadnější práci při sestavování tratě pro setkání.
Modul v katalogu by měl mít v základu definovány rozměry, typy čel, jejich orientaci vzhledem k poloze červené a černé koleje a tedy i k banánkům. Pak by bylo dobré i nějak definovat povrch třeba jednoduchým rozkreslením objektů, respektive rozpracovanost, či dokončenost, dále kontakt na majitele a dostupnost.
S kreslením ale asi nepomůžu. To je nad mé schopnosti. :oops:

Katalog modulů by byl jedna věc, kresby modulů v programu pro sestavování tratě věc druhá.
Sakra, jak to dělají druzí. Chuapi od Hradišťa a z Ostrávy, vyjádřete se :D
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Lubomír » stř 09 bře, 2011 1:01 pm

Mirek: Pakliže by se katalog sestávál z výkresů modulů v měřítku 1:5 nebo 1:10, ve kterých by byly doplněny potřebné informace, zároveň bys ty výkresy mohl použít k sestavení kolejiště. Eventuelním zájemcům bych mohl moduly zakreslit. Domluvíme se v hospodě.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod depo201 » stř 09 bře, 2011 1:09 pm

chlapi,
už jen 289 dnů do Vánoc :!: :mrgreen:
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » stř 09 bře, 2011 4:17 pm

Lubomír píše:airwar: No, já jen z hlediska kompatibility, že kdyby měli všichni stejný, tak by se lépe dělala sestava. Každý by poslal blok jen svých modulů a dalo by se to v cadu sestavovat.
PS: WinTrack nepovažuji za rysovací program. A v archicadu přece nebudeš rysovat kolejiště...


Tak tahle logika mě nenapadla, na tohle by mě celkem nejjednodušší přišel Corel nebo Illustrator, namalovat obdélníčky i s položenýma kolejema, včetně rozměru a jména majitele a pak je sestavovat, ten autocad je nepochybně také použitelný.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mlha » stř 09 bře, 2011 5:50 pm

Asi tak,vždycky máš určitou velikost místnosti,máš určitý počet modulů a jejich tvary,na barvě kolejí nezáleží,vždycky dokážeš ten určitý modul otočit opačně a tím musíš i přepojit elektriku z červené do černé.Layout chystáme v autocadu,ale drobným změnám se nikdy nevyhneš.Podle p.Muphyho se vždycky posere to co se posrat má,takže trocha improvizace nutná.Musíte znát venkovní míry modulů,nádraží,zastávek a soumodulí,tyto celky maximálně otočíš,ale nerozebereš.Doporučuju tyto nerozebíratelné celky VŽDY ukončovat normovaným nejběžnějším čelem,tzn rovným,odpadá s tím spousta problémů.My jsme se tohoto pravidla nedrželi a teď nám čtyři moduly nejdou jinak složit než jako soumodulí,nejhorší je,že jde o šírou trať
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod sotous » stř 09 bře, 2011 6:37 pm

Mirek TT:
sice to nebude slavný s nějakým pravidelným spojováním / time.../, nicméně bych tuto možnost nevylučoval a tím bych chtěl objednat 3 ks normovaných čel / pokud jsou /
sotous
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06 kvě, 2010 3:16 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 7:11 pm

:arrow: Mlha: Díky za informace a cenné poznatky :wink:

:arrow: Sotous: Kdy přijedeš, tehdy budeš :D Jaký ty čela chceš? Nejnormálnější jsou RR, na druhém místě NZ, pak je občas ve světě k vidění NN a ZZ a velmi neobvyklé speciálky jsou RN RZ (u různopísmenných pak hraje roli např RZ nebo stejné, ale opačné ZR). Říkám to jen proto, aby jsi počítal s obvyklou napojitelností. Já ti radím RR a nemáš problém nikde.
Dále chceš tři kusy, což není obvyklé. Chceš tři rozhraní - tedy šest čel, nebo jen ty tři samotná čela?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod mlha » stř 09 bře, 2011 7:13 pm

zbytek poznatků v Hluku z oči v oči
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 8:16 pm

Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod sotous » stř 09 bře, 2011 8:18 pm

jojo ty RR / je to myšleno rovné - rovné?? /, stačí 3 ks samotná čela - sestava bude ve finále do tvaru Y
sotous
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06 kvě, 2010 3:16 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod MirekTT » stř 09 bře, 2011 8:23 pm

sotous píše: je to myšleno rovné - rovné??

Ano přesně tak.
Jen na vysvětlenou pro nezasvěcené čtenáře. R - rovinka, Z- zářez (trať utopena), N - násep (trať na kopci).
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Ferda » stř 09 bře, 2011 9:18 pm

MirekTT píše:Možná se bude hodit: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Ruzne/#DSC07366.jpg

Tvůj téměř vědecký přístup mě dostává téměř do deprese :mrgreen:

Ještě k tomu layoutu. Ostraváci to zatím neřeší, neboť našich 12 modulů lze sestavit akorát do šišky a stanice je zatím ještě v truhlárně:
http://ferda-ov.rajce.idnes.cz/Moduly_z ... 111680.jpg :oops:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod airwar » stř 09 bře, 2011 9:33 pm

sotous píše:jojo ty RR / je to myšleno rovné - rovné?? /, stačí 3 ks samotná čela - sestava bude ve finále do tvaru Y


Většinou bývá RR doporučováno jako nejlepší rozhraní, což ve mě trochu vyvolává úsměv. Totiž jde o to že zastánci modulovky vždy u modulovky vyzdvihují realistický vzhled trati, přitom rozhraní RR má kolej umístěnu v rovině s terénem, což je z hlediska reality s kterou se člověk setkáva u skutečné železnice naprostý nesmysl. :)
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: MODULY_TT_ BRNĚNSKO

Příspěvekod Ferda » stř 09 bře, 2011 9:56 pm

airwar píše:
sotous píše:jojo ty RR / je to myšleno rovné - rovné?? /, stačí 3 ks samotná čela - sestava bude ve finále do tvaru Y


Většinou bývá RR doporučováno jako nejlepší rozhraní, což ve mě trochu vyvolává úsměv. Totiž jde o to že zastánci modulovky vždy u modulovky vyzdvihují realistický vzhled trati, přitom rozhraní RR má kolej umístěnu v rovině s terénem, což je z hlediska reality s kterou se člověk setkáva u skutečné železnice naprostý nesmysl. :)

To bude tím nevhodným měřítkem :wink:
V H0 ten problém není.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků