Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » úte 19 čer, 2012 9:08 pm

Dlouho jsem se neozval, tak zde je pár pohledů na kus trati a stanici v nynějšim stavu.
http://saman55.rajce.idnes.cz/Moje_moduly#P1020455.jpg
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod cipisekmp » stř 20 čer, 2012 5:32 pm

Ahoj, mam dotaz? Budes delat i to cerpani ropy co tam stalo? Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1587
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » stř 20 čer, 2012 7:21 pm

cipisekmp píše:Ahoj, mam dotaz? Budes delat i to cerpani ropy co tam stalo? Cipisek

Už je ve výrobě, podesta už stojí,vyrábím vlnitý plech na boudu a snažim se vyřešit samotný potrubí s kohoutama.Nemam moc podkladů tak to snad nějak zvládnu
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 21 čer, 2012 11:24 am

Takto nějak vypadá zkouška výroby čerpání ropy v Uhřicích
http://saman55.rajce.idnes.cz/cerpani_ropy
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » čtv 21 čer, 2012 11:51 am

Ahoj, pěkná práce. Pěkně ti to přibývá.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 21 čer, 2012 1:41 pm

MirekTT píše:Ahoj, pěkná práce. Pěkně ti to přibývá.

Je to taky díky tobě. Kdybych neměl takového ochotného fotografa tak nevim podle čeho bych to stavěl. Jediný co nemam vyřešené je to čerpání nafty. Ta podesta je bez problemu tu člověk udělá z fotek co mam, ale to klikatý potrubí z toho nějak nemohu rozpoznat a s kolegou jsme se dohadovali na co je tam ta koza nad rampou když je určitě neotočná. Tak uvidíme jak to dopadne.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 21 čer, 2012 1:45 pm

Jestlipak by někdo uměl popsat toto zařízení , jak fungovalo potrubí a na co byla třeba ta šibenice nad lávkou?
Přílohy
komprese.jpg
komprese.jpg (44.68 KiB) Zobrazeno 5890 krát
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » čtv 21 čer, 2012 2:06 pm

Já myslím, že je to celkem jasný.

a.Vylezeš po lávce nahoru a otočnou šibenici s hadicí dáš do otevřeného poklopu kotlového vozu. Pak stačí otevřít ventil a už teče ropa do vagonu.

b.Nebo, na šibenici není hadice, ale je tam lano s navijákem, kterým se s přístupem po lávce pootevřel těžký horní poklop kotlového vozu. Plnící hadice se připojovala na spodní vývod kotle, ale horní poklop se přeci musí pootevřít kvůli odfuku vzduchu z kotle s přibývající ropu.

Dál mně nic nenapadá.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod cipisekmp » čtv 21 čer, 2012 2:10 pm

Ahoj, pekna prace. K otazce, http://cipisekmp.rajce.idnes.cz/Uhrice_ ... 0_7342.JPG podle teto fotky, me pripada ze na ni vysi rost, po kterem se obsluha dostala na vrch cisterny, otevrela dekl, strcila do vnitr ten modry bazmek (poskladane potrubi) a fertig. Nic jineho me nejak nenapada.
Ahoj Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1587
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 21 čer, 2012 2:19 pm

MirekTT píše:Já myslím, že je to celkem jasný.

a.Vylezeš po lávce nahoru a otočnou šibenici s hadicí dáš do otevřeného poklopu kotlového vozu. Pak stačí otevřít ventil a už teče ropa do vagonu.

b.Nebo, na šibenici není hadice, ale je tam lano s navijákem, kterým se s přístupem po lávce pootevřel těžký horní poklop kotlového vozu. Plnící hadice se připojovala na spodní vývod kotle, ale horní poklop se přeci musí pootevřít kvůli odfuku vzduchu z kotle s přibývající ropu.

Dál mně nic nenapadá.

Druhou variantu bych bral,sice mě nenapadla, ale dá se to předpokládat. Rameno neni otočné a lano je jen na oku, žádný vrátek takže by se otevřelo horní víko a zajistilo lanem proti zavření.
Přívodní potrubí se dá asi přopojit z boku vagonu, to by taky šlo, ale proč je to tam tak naohýbané to sem jako nepochopil. Chtělo by to fotku něčeho podobného, zatim sem žádnou nenašel a prolez sem kde co, aspoň si myslim. Mam pohledy na tu přečerpávačku i z druhé strany, ale se žádnou sem se nesatkal tak si to neumim ani odvodit.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » čtv 21 čer, 2012 2:48 pm

Já myslím, že "c"é je zprávně, tedy jak to popsal cipísek. Modré skládací kloubové potrubí se zavěsí na šibenici nad kotel a je to. Tím pádem máš vysvětlenu sklopnou lávku kvůli přístupu na vagon.

Natvrdo bych poslal maila s prosebným dotazem na popis zařízení do Moravských Naftových Dolů. maximálně ti neodpoví, nebo tě pošlou někam. Takže to máš pořád zadarmo. Já to tak chci udělat s povolením vstupu do drůbežáren v pavlovicích kvůli nafocení komínu, ale vyčkávám, až uplyne inkubační doba od té hádky s debilem na vrátnici.

Kdybys ses náhodou překonal a do MND psal, přihoď tam i žádost o výkres ropného kozlíkového čerpadla. Myslím, že by za to bylo vděčno spousta kluků tady.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod carodej » čtv 21 čer, 2012 4:06 pm

No ono to je asi trochu jinak ... tady máš to zařízení v rozložené podobě http://www.pos.cz/foto/hefa/reference/hodonin.jpg počas tankování.
Stavěla ho pravděpodobně tahle firma http://www.pos.cz/htm/reference_hefa.htm kde máš zobrazeno více tankovacích terminálu pro kotlové vozy.

Ten hřib co tam visí je samouzavírací plnicí trubice , která se spustí do vozu přes vrchní poklop a to lanko na koze je pravděpodobně zemnicí zařízení pro svod statické elektřiny při plnění ... a nic se na to nezavěšuje, proto je to tak subtilní.
Nebo je na tom zavěšena tenká odvzdušňovací hadice ... podívej se i na ty jiné plničky vagonu co jsou na obrázcích. Obrázky se při kliknutí zvětší :D
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Luděk » čtv 21 čer, 2012 4:56 pm

Pokud to stavěly Poličské strojírny, tak skusím sehnat výkresovou dokumentaci.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 201
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 21 čer, 2012 7:54 pm

carodej píše:No ono to je asi trochu jinak ... tady máš to zařízení v rozložené podobě http://www.pos.cz/foto/hefa/reference/hodonin.jpg počas tankování.

Tohle je přesně to co sem potřeboval vidět. Akorát mě nenapadlo schánět to jako stáčecí stanici.Dík za ochotu a snahu mi pomoc se stavbou té příšery která oživí provoz ve stanici o nakládku do cisteren.To samí čerpací zařízení bylo v Uhřicích.
Ještě jednou všem dík za rady
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod carodej » čtv 21 čer, 2012 9:24 pm

Není zač, když se dá pomoct - tak vždycky s radostí ...
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků