Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.L.

Příspěvekod Vaclav86cz » pát 19 úno, 2016 5:46 am

Navíc při digitálním řízení ani není záhodno aby bylo pod napětím a nebo nedejbože pod proudem :-D
By mě totiž docela zajímalo jak by se s tím popraly dekodéry. Navíc jestli by se při poklesu napětí zastavili či by tento stav zvládly bez nutného přenastavování :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » pát 19 úno, 2016 6:36 am

Vaclav86cz píše:Navíc při digitálním řízení ani není záhodno aby bylo pod napětím a nebo nedejbože pod proudem :-D
By mě totiž docela zajímalo jak by se s tím popraly dekodéry. Navíc jestli by se při poklesu napětí zastavili či by tento stav zvládly bez nutného přenastavování :-D

Václave, on místní guru a majitel rozpracovaného layoutu něco vymyslí....věřím mu :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » pát 19 úno, 2016 8:30 am

mlha píše:V H0 je vrchní vedení po kterém se dá jezdit s pantografem, o tom, že není pod napětím se bavit nebudu. Až to dokážeš v enku tak šponuj Milane

Ale já nepsal,že bude trolejové vedení funkční,tedy že se z vedení bude brát proud.To je nesmysl.Vozidla jsou napájeny klasicky z kolejí a další část příspěvku nechápu,proč bych nemohl jezdit pantografem po vrchním vedením?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » pát 19 úno, 2016 9:12 am

milan ferdián píše:
mlha píše:V H0 je vrchní vedení po kterém se dá jezdit s pantografem, o tom, že není pod napětím se bavit nebudu. Až to dokážeš v enku tak šponuj Milane

Ale já nepsal,že bude trolejové vedení funkční,tedy že se z vedení bude brát proud.To je nesmysl.Vozidla jsou napájeny klasicky z kolejí a další část příspěvku nechápu,proč bych nemohl jezdit pantografem po vrchním vedením?

Nikde jsem nepsal, že bys nemohl jezdit s pantografem po drátech
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 úno, 2016 6:03 pm

Ikdyž jsem dvakrát prezentoval projekt u své sekce N scale,žádnou reakci tento projekt nevyvolal.Čekal jsem i negativní ohlasy a nic.Z jedné strany se klukům nedivím,protože jsem takových projektů již představil milión a z mé strany,kde nic,tu nic nebo následovaly prodeje rozestavěných modulů.Projekt jsem ze sekčních stránek stáhl a upravil do konečné podoby,tj. bez návaznosti a napojení na moduly N scale.Tím svoji sekci již nebudu zatěžovat.
Přílohy
Studie IV projekt DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod Vaclav86cz » úte 23 úno, 2016 1:23 pm

Milane a nechceš místo plánování konečně udělat nějákej základ ať máš na čem jezdit...
Víš moc dobře jak dopadly tvé předchozí, tak perfektně naplánované projekty...
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: M.D.L.

Příspěvekod PajaF » úte 23 úno, 2016 1:32 pm

Milan je typicky modelar teoretik :)
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » úte 23 úno, 2016 2:01 pm

Vaclav86cz píše:Milane a nechceš místo plánování konečně udělat nějákej základ ať máš na čem jezdit...
Víš moc dobře jak dopadly tvé předchozí, tak perfektně naplánované projekty...

Vím Václave,velmi dobře vím....Já mám ten problém v tom,že vždy na zlost mi něco velmi špatného,zlého,nepřejícného vletí do projektu.Tak to bylo u všech rozpracovaných a později prodaných modulů.Odbočka Odry (dar sekci),Lipová Lázně,
Luby a nakonec pivovar Lobeč :? .

PajaF píše:Milan je typicky modelar teoretik :)

Pajo od tebe to beru jako poklonu :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod PajaF » úte 23 úno, 2016 2:47 pm

O, to jsi me potesil i prekvapil, necekal jsem kladnou odpoved :D
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » čtv 25 úno, 2016 12:43 pm

Trochu se už podmínky umoudřili,tak opět mohu na chvíli k prknu.

M.D.L. II.epocha N/1:160/PECO/CODE055/10°

Místní nádraží "Lučina" 1050 x 300/450
Nadjezd nad dvojkolejnou tratí 450 x 300

Ústředním motivem celé místní dráhy bude stanice "Lučina".Jak vidíte je upravena pro tramvajový provoz.Když zrušíte osobní větev,máte najednou klasickou stanici s dvěma vlečkami.Buď ji použijete pro lokální trať nebo se hodí propor-
cionálně na "Bechyňku".Samozřejmě odstraníte přilehlé ulice.
Pravá strana je univerzální,tz. že lze napojit další modul dle potřeby.Moduly mají rozhraní MDL rovina 300.Velice se mi líbila poznámka od Mcx o svahových modulech.Zde si ale netroufnu na tyto moduly a to z důvodu výroby tohoto rozhraní.
Sice by šlo upravit rozhraní FREMO svah,ale to nemám vyzkoušené ani prakticky.Zatím je zde modul s nadjezdem nad dvojkolejnou tratí.
Přílohy
Moduly 00X.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod Dusan » čtv 25 úno, 2016 2:49 pm

Přál bych Ti Milane, aby jsi měl elán až do konce a zdárně se posunul do epochy budování. Moc zajímavý a sympatický projekt.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1287
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » čtv 25 úno, 2016 3:53 pm

Tak ti neviem, ten návrh je taký skôr "hračkoví - maxizmus" ako podľa nejakej predlohy. Aj keď možno niekde za veľmi zložitých podmienok možno ...... Prvá vec nadjazd nad 2 koľajkov - tam bude potreba mať aj pri značnom sklone stúpania - 30 prom. dosť dlhý stúpací úsek. Ak silou mocou chceš "kríženie", zvolil by som skôr "banskú dráhu" či už úzku alebo normál. Tam sa dá niečo "ošolichať" na prejazdnom profile, resp. vedení trate. Ale rieka Lúčiná by tam zapasovala skôr. Stanica Lučina sa mi zdá ako nezmyselná, pretože prvoradá z hľadiska bezpečnosti je osobná doprava, takže výhybňa, možnosť križovania by mala byť na osobnej vetve, pre nákladnú stačí vejárovité rozvetvenie, preto je aj križovanie v nákladnej doprave nezmysel. Jedine že by bola "supersilná" nákladná doprava, ale to by asi si postavili neverejnú vlečku.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » čtv 25 úno, 2016 7:28 pm

JanoH0e píše:Tak ti neviem, ten návrh je taký skôr "hračkoví - maxizmus" ako podľa nejakej predlohy.

Jiné možnosti nemám.Původně zde mělo stát originál nádraží,jenže to mám další finanční náklady a zůstanou mi výhybky,které nikde již nepoužiju.Ale zkusím se zamyslet ještě jednou nad tím originálem nádražím,protože mě se též líbí,jenže many,many :mrgreen:
JanoH0e píše: Prvá vec nadjazd nad 2 koľajkov - tam bude potreba mať aj pri značnom sklone stúpania - 30 prom. dosť dlhý stúpací úsek. Ak silou mocou chceš "kríženie", zvolil by som skôr "banskú dráhu" či už úzku alebo normál. Tam sa dá niečo "ošolichať" na prejazdnom profile, resp. vedení trate.

A na co stoupání?Já ho nepotřebují :wink: .
JanoH0e píše: Stanica Lučina sa mi zdá ako nezmyselná, pretože prvoradá z hľadiska bezpečnosti je osobná doprava, takže výhybňa, možnosť križovania by mala byť na osobnej vetve, pre nákladnú stačí vejárovité rozvetvenie, preto je aj križovanie v nákladnej doprave nezmysel. Jedine že by bola "supersilná" nákladná doprava, ale to by asi si postavili neverejnú vlečku.

Pro tu jednu tramvaj,která běží sólo sem a tam to bohatě stačí.Jinak nádraží je dle jednoho originálu,akorát jsem doplnil jen ty vlečky :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » čtv 25 úno, 2016 8:21 pm

Jano,můj úplně prvotní záměr bylo použít na vykřižování souprav jen jednu výhybku :D :wink:
Přílohy
Křižování náklad.vlaku Polanka.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » čtv 25 úno, 2016 8:51 pm

Takže namiesto lokálky do Lučiny bude trať SMMD. Žeby si konečne navštívil ich "muzéum"? :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků