Re:M.D.L.III

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » pon 20 črc, 2015 8:53 am

Jindřichu sám tomu nevěříš...chi
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod Mcx » pon 20 črc, 2015 10:12 am

fulda píše:tahle nadrozměrná měřítka prostě evolučně vyhynou sama, jako mastodonti a dinosauři


To je omyl, modelářskou realitou je, že slábnoucí zrak, třesoucí se ruce :wink: znamenají úhyn podrozměrných měřítek a přechod k větším a ještě větším :D aby nakonec vyhynula všechna měřítka nejednou, protože strejda byl divný - hrál si s vláčky a my je dali do kontejneru - směsný odpad :o
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2649
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod Petr S. » úte 21 črc, 2015 9:45 am

N-kaři,braňte mneeeeee ..

N-kaři už došli .
Petr S.
 
Příspěvky: 541
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod HonzaM » úte 21 črc, 2015 10:15 am

radeksindy píše:Na to musí přijít sám. Nejdřív mu musí dojít, že měřítko se podřizuje modelářským cílům a nikoli naopak 8)

Záleží na tom jaký cíl si modelář vytkne, zda chce kolejiště, na němž bude mít možnost realizovat maximální provoz s více stanicemi s dostatečně dlouhými staničními kolejemi a dlouhými úseky volné trati mezi stanicemi, a oželí fakt, že je realizovalelných detailů méně, nebo zda dá přednost maximální věrnosti za cenu, že se mu do stanice vejde vlak s pár vozy a taková stanice je třeba jen jedna. Jako vždy v životě, je to otázka kompromisu. Něco za něco.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4142
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: M.D.L.

Příspěvekod radeksindy » úte 21 črc, 2015 1:14 pm

Souhlasím, to mám přesně namysli. Ale podívej se na to z pohledu této diskuze. Vezmu-li si zatím Milanova prohlášení a odmyslím-li si technickou stránku diskuze, tak by Milan chtěl modelovat provozy na pomezí městského provozu a lokálních tratí, zastoupený i elektrickou trakcí, resp. pi přímo tramvaje, líbilo by se mu setkávání různých rozchodů. K tomu kombinace osobního a nákladního provozu i v městských kulisách. Ostravsko. Celé by to mělo fungovat na modulech, protože modulový koncept nabízí lepší provozní možnosti, také umožňuje pracovat více lidem na stejném tématu. Sice není Milan žádný počítač nýtů a purista, ale rád by svá vozidla stavěl podle předloh a provozoval co nejvěrnější vlakové soupravy. Až potud do nění nic složitého, všechno má řešení.

Pokud si k tomu dá ještě striktní požadavek na měřítko 1:160, tak je teď namydlený, protože je na to sám. Z vlastní zkušenosti vím jak je to těžký dělat něco sám. Kdyby zrušil požadavek na měřítko, tak by najednou zjistil, že je kolem něj spousta lidí, modulů a setkání, kde se může realizovat. A co víc, jak se už mohl dočíst, lidé jsou ochotni mu pomoci. Nikdo mu něříká, přestaň dělat eNko. Nadále může fungovat s eNkem jak je zvyklý, ale část cílů změní měřítko. Stejně jezdí na hánulová setkání na Moravě a ve Slezsku (např. Vratimov, Hluk atd.), s klukama z místních klubů se vídává, takže to pro něj nebude nová žádná časová zátěž.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » úte 21 črc, 2015 4:10 pm

radeksindy píše:Souhlasím, to mám přesně namysli. Ale podívej se na to z pohledu této diskuze. Vezmu-li si zatím Milanova prohlášení a odmyslím-li si technickou stránku diskuze, tak by Milan chtěl modelovat provozy na pomezí městského provozu a lokálních tratí, zastoupený i elektrickou trakcí, resp. pi přímo tramvaje, líbilo by se mu setkávání různých rozchodů. K tomu kombinace osobního a nákladního provozu i v městských kulisách. Ostravsko. Celé by to mělo fungovat na modulech, protože modulový koncept nabízí lepší provozní možnosti, také umožňuje pracovat více lidem na stejném tématu. Sice není Milan žádný počítač nýtů a purista, ale rád by svá vozidla stavěl podle předloh a provozoval co nejvěrnější vlakové soupravy. Až potud do nění nic složitého, všechno má řešení.

Pokud si k tomu dá ještě striktní požadavek na měřítko 1:160, tak je teď namydlený, protože je na to sám. Z vlastní zkušenosti vím jak je to těžký dělat něco sám. Kdyby zrušil požadavek na měřítko, tak by najednou zjistil, že je kolem něj spousta lidí, modulů a setkání, kde se může realizovat. A co víc, jak se už mohl dočíst, lidé jsou ochotni mu pomoci. Nikdo mu něříká, přestaň dělat eNko. Nadále může fungovat s eNkem jak je zvyklý, ale část cílů změní měřítko. Stejně jezdí na hánulová setkání na Moravě a ve Slezsku (např. Vratimov, Hluk atd.), s klukama z místních klubů se vídává, takže to pro něj nebude nová žádná časová zátěž.

Velmi pěkné povídání... :wink:

Akorát stále nechápu,proč já.Vždyť je tu kuTTil,BaWis,koblovák,sikora,_pavel_,hekttor,mlha,norbert,fofros,Tomáš,
David,Ondráš...atd.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » úte 21 črc, 2015 6:03 pm

a pravdivé Milane....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod mlha » úte 21 črc, 2015 6:15 pm

už máš i hotový modul číslo 1
Přílohy
mf.jpg
mf.jpg (74.8 KiB) Zobrazeno 6303 krát
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » stř 22 črc, 2015 6:23 am

mlha píše:už máš i hotový modul číslo 1

Tento příspěvek je dezinformační.Jen zbožné přání některých ehm....Po určité době uvidíte i druhý obloukový modul,který se bude tvářit,že je můj .....
milan ferdián píše:Akorát stále nechápu,proč já.Vždyť je tu kuTTil,BaWis,koblovák,sikora,_pavel_,hekttor,norbert,fofros,Tomáš,
David,Ondráš a další
.

Jsou daleko modelářský lepší než jsem já.Mají ještě více zkušenosti a praxe z pořádaných setkáních.

Myslím,že by jste už konečně měli pochopit,že vaše přesvědčování mě vede pomalu a jistě k určitým krokům,že budu
modelařit i za tu cenu,že zůstanu úplně sám.Víte sami,že na dvou židlích (měřítkách) se nedá dlouhodobě sedět.
Tříští se tím úsilí,snaha,čas a finance.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod radeksindy » stř 22 črc, 2015 9:28 am

Akorát stále nechápu,proč já.Vždyť je tu kuTTil,BaWis,koblovák,sikora,_pavel_,hekttor,mlha,norbert,fofros,Tomáš,
David,Ondráš...atd.


Nikdo jiný tady nezakládá nová témata, neskuhrá a nesejčkuje, že s ním nikdo nechce dělat, že by rád něco jiného, že je na to sám, že .......
Seš na to sám, protože chceš být sám. Nikoli proto, že musíš.

Víte sami,že na dvou židlích (měřítkách) se nedá dlouhodobě sedět. Tříští se tím úsilí,snaha,čas a finance.

To je samozřejmě částečně pravda, mám vlastní zkušenost (normální H0 vs. FREMO:87). Ale dělat na tom sám je ještě horší. Větší problémy mi způsobuje fakt, že na FREMO:87 věci jsem sám a ne, že si je dělám paralelně k normální H0.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod JanoH0e » pon 27 črc, 2015 7:04 pm

Ahoj Milan. Dnes som bol v jr line Bratislava. Medzi je ho tovarom som nasiel Tramway od Kato aj s prkivesnym vozom - typ Duwag. Suprava nie je v ponuke Eshopu, takze ich bude treba kontaktovat cez spravy, pokial by si mal zaujem. Mozno by vedeli zohnat aj ostatne vyrobky od Kato.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » úte 28 črc, 2015 7:38 am

JanoH0e píše:Ahoj Milan. Dnes som bol v jr line Bratislava. Medzi je ho tovarom som nasiel Tramway od Kato aj s prkivesnym vozom - typ Duwag. Suprava nie je v ponuke Eshopu, takze ich bude treba kontaktovat cez spravy, pokial by si mal zaujem. Mozno by vedeli zohnat aj ostatne vyrobky od Kato.

Jano,díky za tip.Mám tři pojezdy KATO a probíhá jejich digitalizace.

edit:
Od 1.srpna ..... Z.V.. :shock:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod dino » stř 05 srp, 2015 6:58 am

Ahoj Milane,
koukám, jak roste projekt M.D.L. Už těch modulů vidím na schématech hodně. Rostou i ve dřevě?
Pokud ano, zafixoval si typ rozhraní včetně jeho reliéfu (mini náspu jako má fremo rovina)? Na stránce 8 dole tohoto vlákna je výkres čela (ale H0m). Na stránce 12 si naznačil elektronormu pro X. Ale zatím jsem neviděl CODE apod.
Na výkresech modulů si naznačil i poloměr oblouků. Budeš toto nějak fixovat? (Na straně 12 si uváděl ano.)

Určitě je vhodné všechny tyto myšlenky zaznamenat přehledně na www stránkách. Ve vlákně fóra se to špatně hledá a neví se, co je platná norma a co doporučení.
Třeba se najdou mladší ročníky, které to budou následovat.

Skoro bych řekl, že M.D.L. zkratka je výborný standard pro Malý Domací Layout, jak už tu někdo uvedl. :D
Dík
Dino
dino
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: M.D.L.

Příspěvekod milan ferdián » stř 05 srp, 2015 7:28 am

dino píše:Ahoj Milane,
koukám, jak roste projekt M.D.L. Už těch modulů vidím na schématech hodně. Rostou i ve dřevě?
Dino


Dino,zdravím z Z.V.Něco již vykrystalizovalo a upřesnilo,ale stále se ladí.A musí být splněny dvě základní podmínky,aby začalo období "dřevěné". :wink: .Trolejové vedení a hnací vozidla.

Poznámka:
Jistě si určitě TT-ečkaři všimli,že poloměr oblouku,délka výhybek sedí na jejich modelovou velikost.Cesta pro domácí moduly se pro ně otevřela s běžným parním nebo motorovým provozem.
Pro výšku modulů v domácích podmínkách se doporučuje 1000,0/900,0/750,0 v mm.

M.D.L. - Místní dráha "Lučina" - provoz tramvajový spojený s nákladní dopravou

Náhled
-Rozhraní rovina (doporučena)-
-Základní set varianty layoutu-
-Základní a doplňkový set varianty layoutu-

Poznámka:
Doplňkový set je ideován do budoucna.
Set tvoří přepravní bednu o rozměrech 1070 x 450 x 450.
MDL lze napojit jen na konec layoutu lokální trati.
Provoz mezi ČSD a MDL dle předpisu o vlečkách nebo dle D3 ???
Kolejivo PECO/CODE055
Výhybky PECO/CODE055/Dlouhé/Střední(základní set)
Traťový oblouk R310(49,6 m)

Základní set

modul....délka......funkce.....................poznámka....................
- no002 - 150 - přechodový rozhraní FREMO rovina 400 - MDL rovina 300
- no003 - 1050 - předávací kolejiště ČSD/MDL (u.d.k. 90,0 m) - přestupní terminál pro cestující - plus vlečka uhelné sklady
- no004 - 750 - obloukový s eskem - traťový
- no005 - 450 - přímý - skryťák (rybena,výroba nábytku,osobní,objízdná,odstavná)
- no006 - 150 - přímý - traťový
- no007 - 150 - přímý - traťový
- no008 - 150 - přímý - traťový/koncový

Doplňující set

modul.....délka......funkce......poznámka
- no001 - 750 - výhybna - plus vlečka pivovaru
- no009 - 450 - přímý – rušná ulice
- no010 - 450 - přímý - náměstí
- no011 - 750 - obloukový – traťový - vlečka octárny
- no012 - 150 - přímý - traťový
- no013 - 150 - přímý - traťový
- no014 - 150 - přímý - traťový
Přílohy
Rozhraní – N scale.jpg
Set základní varianty – N scale.jpg
Set zakl. a dopl. - N scale.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: M.D.L.

Příspěvekod workous » ned 06 zář, 2015 11:05 am

Vypadá to pěkně Milane jsem zvědal jak ti to půjde od ruky ty budovy budou asi oříšek pokud budeš modelovat dle pohledů a fotografií.... držím palce.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků