Moduly Olomouc TT

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » čtv 24 dub, 2014 4:53 pm

Aby to nevypadalo, že zde píše jen Radek, tak taky ode mne pár řádek, jak pokračuji. Oba moduly jsou sjízdné. Ne jenom, že je položeno kolejivo, ale je to odzkoušeno s pozitivním výsledkem po stránce elektrické. Co se ovšem nepovedlo :| to je pokus s přírodním materiálem - hlínou. Při tenké vrstvě OK, ale pokud je toho jen o trochu víc, tak to není jak má být. Takže se bude kapánek opravovat. Kdy, to záleží na přírodě. Pokud bude lít, tak jsou podmínky ideální :D Pokud bude hezky, tak zahrada volá ( no spíše křičí ) a to času moc nezbude :|
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Barbucha » čtv 24 dub, 2014 4:57 pm

Dopročuju vzít si to na zahradu. Při rýpání v hlíně se nějaká lopata přihodí na modul a zaleje se lepidlem. Říká se tomu tři mouchy jednou ranou.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » čtv 24 dub, 2014 5:15 pm

Ahoj Pavle,
já asi hlínu do budoucna vypustím a budu používat ten bzenecký píseček přibarvený dohněda.
Nevím, jestli to dělá jen Duvilax, ale cokoliv jemnějšího chci poprášit na modul, tak to prosákne a po zaschnutí zůstane tmavé, nepěkné. Světlou cestu na prvním modulu jsem třikrát předělával různými materiály, než byla koukatelná.

Radek

P.S.: O zahradě mi ani nemluv...
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Mcx » čtv 24 dub, 2014 6:15 pm

To dělá Duvilax, po použití ředěného Sportakrylu MAT to nenastane. To už jsem psal několikrát, proto ředěný Duvilax jen na statiku.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2628
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pát 25 dub, 2014 11:19 am

Ahoj,
mám další přírůstek: http://tt-moduly-ol.rajce.idnes.cz/Stav ... flok11.jpg

A finišování na prvním modulu
Obrázek

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » ned 04 kvě, 2014 7:25 am

No Radek je oproti mně docela dosti vpředu, ale taky něco malého dělám . Kraje nejsou ještě ořezány, papír trčí kde se dá, ale vše se napraví. Nyní příjde na řadu zaštěrkování a pak statika. Obojí bude docela mazec, protože zaštěrkování nemám rád a statiku jsem ještě nedělal. Možná se na poslední chvíli rozhodnu pro foliáže, ale ta cena není zrovna nej :roll:

P5210171.JPG


P5210172.JPG
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod mnitka » ned 04 kvě, 2014 8:01 am

Doporučuji nejprve nazkoušet a poladit techniku. Nejlepší je zkusit si postavit diorama s velkými plochami vegetace, které bude dělat radost třeba ve vitríně jako posdstavec lokomotivy.
Pak je třeba aby jste si v rámci spolku ujasnili jaké materiály budete používat. Přejdete tak vzhledové nesourodosti moduliště. Věřte kolik párů očí a kolik párů rukou jednotlivých stavitelů tolik pojetí stanovených technik. Když dva dělají totéž není to totéž :!: :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod cipisekmp » ned 04 kvě, 2014 1:45 pm

Ahoj, ja bych se statiky rozhodne nebal. Kdo nevyzkousi, ten se toho bude bat porad. At se dilo dari Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1586
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » ned 04 kvě, 2014 7:19 pm

'Šak jsem Pavlovi dnes na slezině strčil pod nos dva naflokované moduly a pravil, aby se demokraticky rozhodnul... :evil:

Ale taky jsem donesl dvě dioramata udělaná čistě z foliáží. Je na každém, jak se k tomu postaví a co se mu líbí. Cílem našeho klubu není jedna trať anebo jednotný vzhled. Ostatně to by bylo v rozporu se základním principem modulovky...

Za velmi pozitivní událost považuji, že mezi nás zavítal Jarda, který umí digitál. První takový člověk mezi námi!! Zapili jsme tu radost mnoha litry Kofoly. :D :lol:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 kvě, 2014 7:29 pm

rawen píše: jednotný vzhled.Radek

No jedno to není,jestli pojedete na statice nebo foliáži. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod _pavel_ » ned 04 kvě, 2014 7:33 pm

No těma moduly jsi dnes vyděsil více z nás. Ne že jsou škaredé, jsou pěkné. Kdo tě má v kvalitě dohánět...... :D Demokraticky jsem se rozhodl, přesně tak jak napsal Mnitka. Pak uvidím, kterou cestou se budu ubírat. Jarda zapadl mezi nás v pohodě, rozrůstáme se :P Ad kofola - byla dobrá.... ale před Studénkou jsem již křížil nohy :lol:
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 04 kvě, 2014 8:26 pm

milan ferdián píše:No jedno to není,jestli pojedete na statice nebo foliáži. :wink:
NO jedno to je, důležitá je především výsledná kvalita zpracování, nikoliv technologie.
A především jedna důležitá poznámka: obě technologie jdou velmi dobře kombinovat, takže není třeba to stavět proti sobě!
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod rawen » pon 05 kvě, 2014 4:26 am

Včera jsem právě ukazoval jeden modul čistě naflokovaný a druhý s foliáží (Model-scene) na náspu a v příkopě. A rozebírali jsme technologie...
Stručně shrnuto - bor.el typický v příkopech a okolí lokálních tratí se flokuje zdlouhavě, vhodná foliáž to vyřeší mnohem rychleji.

Samozřejmostí jsou keře a vyšší byliny, které doplníme bez ohledu na druh podkladu - ať žije Filigran busch :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 kvě, 2014 5:59 am

Dan Buchtela píše:
milan ferdián píše:No jedno to není,jestli pojedete na statice nebo foliáži. :wink:
NO jedno to je, důležitá je především výsledná kvalita zpracování, nikoliv technologie.
A především jedna důležitá poznámka: obě technologie jdou velmi dobře kombinovat, takže není třeba to stavět proti sobě!

Tak proč se u nás nepoužívá statika ? :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Olomouc TT

Příspěvekod dnovy » pon 05 kvě, 2014 1:24 pm

rawen píše:Včera jsem právě ukazoval jeden modul čistě naflokovaný a druhý s foliáží (Model-scene) na náspu a v příkopě. A rozebírali jsme technologie...
Stručně shrnuto - bor.el typický v příkopech a okolí lokálních tratí se flokuje zdlouhavě, vhodná foliáž to vyřeší mnohem rychleji.

Samozřejmostí jsou keře a vyšší byliny, které doplníme bez ohledu na druh podkladu - ať žije Filigran busch :)

Radek


Ahojte,

já jsem za zapomněl že je první neděle v měsíci...:-( Sakrblé, byli jste tam jen Tčkaři, neměl Vám kdo dělat osvětu... Příště je to 8-6.? Kde? Tedy pokud mezi vás bezvěrce TT může pravověrný z H0:-)

David
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků