Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod radeksindy » čtv 27 říj, 2011 12:38 pm

ad Ferda, ale i ostatní:

Vývoj Zababova je dlážděň spoustou omylů a má slepých uliček víc než všechny mystické knihy o středověkém židovském městě v Praze :-) Kdysi opravdu byly standardizovány (to neznamená normovány!) některé rozměry modulů, ale čas ukázal, že jsou jiná, důležitější kritéria. Úhel obloukového modulu je v zásadě nezajímavý, hlavní je, že to dáš do auta a doma uskladníš.

Ani jednotnost beden není pro přepravu podstatná. Důležitá je dobrá konstrukce bedny (např. blbě koukající šroub dokáže vyfrézovat po 700km do sousedního modulu slušnou díru) a pevná bedna kryjící krajinu. Modul musí jít položit na cokoliv a cokoliv musí jít postavit na něj. A když hraješ "přívěsový tetris" 3 až 5 krát do roka, parkrát si urveš stromek z modulu nebo kabely od kolejí, tak člověk rychle pochopí co je důležité :-)

Také samozřejmě sekáme přihromadné výrobě jeden jako druhý, hezky standardní díly. Ale na druhou stranu dneska už víme, že nejdůležitější je zaplnit a správně využít desku na řezání. Takže pokud v klubu letí zpráva, že jde někdo nechat vyřezat díly, tak jsou dvě možnosti. Buď využiju nakreslených stavebnic nebo si nakreslím svoje 735,9mm dlouhé.

Mimochodem mi přijde vtipné, že se tady psaly různé délky modulů, ale nějak se vytratila skutečnost, že v Zababově (H0) je 90% modulů s délkou 1000mm :lol:
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Ferda » čtv 27 říj, 2011 1:09 pm

radeksindy píše:Mimochodem mi přijde vtipné, že se tady psaly různé délky modulů, ale nějak se vytratila skutečnost, že v Zababově (H0) je 90% modulů s délkou 1000mm :lol:

Že bych něco přehlédl?
http://www.zababov.cz/vs/Moduly/H0.htm
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » čtv 27 říj, 2011 5:48 pm

Zatím dík všem za názory.
Myslim,že podstatné věci které sem ke stavbě svého prvého modulu potřeboval zjistit již mám vysvětleny,čela sem sehnal od Ferdy čímž mu za to dík a v co nejkratší době mohu začít se stavbou stanice.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod radeksindy » čtv 27 říj, 2011 8:23 pm

Že bych něco přehlédl?

Nepřehlédl si vůbec nic. Jenomže tato stránka je platná opravdu tak ke konci roku 2003. Ale část modulů tam uvedených nikdy nevznikla, část už zase neexistuje. Vlastně by vůbec neměla být dohledatelná, akorát to mate okolí :-)
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » sob 29 říj, 2011 3:04 pm

V roce 1951 to podle plánu byla stanice, nevím jak je to nyní podle nových parametrů...


Zřejmě to bude v názvosloví..., co byla v roce 1951 stanice?


Drátovody skutečně byly k ovládání výměn.


No nevím..., v plánku je na koleji 2 a 3 výkolejka, z toho soudím, že Uhřice na tomto plánku nebyly "stanicí".
A k čemu v "nestanici" drátovody k výhybkám?
Navíc, odkud byly výměny přestavovány?
Kde bylo stavědlo?
Dálkově přestavované výhybky bez vjezdových návěstidel? Tedy na D3... to nějak nehraje!

Historie bude zřejmě bohatší než se zdá. Podle mě stanice kdysi bývala obsazena dopravními zaměstnanci (výpravčí, výhybkář). Drátovody budou pozůstatkem ovládání vjezdových návěstidel, která byla zřejmě ovládána z kozlíku v dopravní kanceláři nebo nvě kanceláře na verandě např. http://pacifikem.cz/foto/212_nadrazi/21 ... -09_00.jpg

Stálo by za to zapátrat po betonových základech případných vjezdových návěstidel a zbytcích kozlíku.

Vše jsou jen mé doměnky. V každém případě dálkově ovládané výměny v nákladišti bez dopravních zaměstananců je nesmysl.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » sob 29 říj, 2011 3:18 pm

http://mirektt.rajce.idnes.cz/Vylety%2C ... C00987.jpg

Kam to vede? Vždyť je to už mimo výhybky.
Nebyly na přejezdu mechanické závory?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » sob 29 říj, 2011 4:13 pm

mnitka píše:http://mirektt.rajce.idnes.cz/Vylety%2C_postrehy%2C_zajimavosti_III/#DSC00987.jpg

Kam to vede? Vždyť je to už mimo výhybky.
Nebyly na přejezdu mechanické závory?

Sice sem v té stanici nikdy nebyl,ale myslim si že fotograf má za zády ještě výměnu podle poloháku..Fotograf mirektt to bude vědět líp než já.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » sob 29 říj, 2011 4:21 pm

počítám, že Mirek stál v místě oranžové tečky.
Přílohy
UHICE%~2.JPG
UHICE%~2.JPG (219.3 KiB) Zobrazeno 5765 krát
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod Tomas_C. » sob 29 říj, 2011 4:50 pm

Trať sice měla zjednodušený způsob řízení dopravy (lichoběžníky...)
,,,ale od 16. 5 1953 do grafikonu roku 1970-71 byl na trati zaveden normální provoz dle předpisu D2 nikoliv D3.
Tak proč by to nemohly být drátovody k vjezdovému návěstidlu...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » sob 29 říj, 2011 4:59 pm

Koukal jsem na fotky co mam různě postahované z vebu a musim ti dát zapravdu,že stál asi v těch místech.
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » sob 29 říj, 2011 5:02 pm

Tomášův příspěvek hovoří za vše
Vjezdová návěstidla byla, důkaz je např i zde http://www.k-report.net/diskuse/archiv2 ... hiv-4.html
Drátovody jsou k bývalým vj. návěstidlům a předvěstem (pokud byly instalovány).
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » sob 29 říj, 2011 6:57 pm

Ano, stál jsem při focení u "tečky". Ale odkud kam drátovody vedly..... Je třeba vzít v úvahu, že lichoběžníky se mohly dostavět až po zrušení mechanik při modernizaci 255. Ale je to jen moje úvaha. Jako děcko jsem tudy jezdil na kámošovu chatu na prázdniny a závory si tu nepamatuju. I k výkolejce z vlečky by to nevedlo, protože ta byla mnohem blíž, nežli drátovodný tunel. Bohužel si to moc nevybavím, to focení probíhalo v rychlé dvacetiminutovce. Navíc nebyl čas a před tím jsem na tom nádraží nikdy nebyl, jen projížděl kolem.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod mnitka » sob 29 říj, 2011 7:07 pm

Tady jsem našel fotky ze Ždánic. Tam návěstidla byly, takže v Uherčicích na 99% taky. Drátovody o tom vypovídají.
Výhybky byly vždycky zabezpečeny klíčema a přestavoval je ručně výhybkář.
http://badber.blog.cz/1005/zdanice-smutne-jaro-2010
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod saman55 » ned 25 pro, 2011 5:21 pm

Starý rok končí, nový začíná Vlakodrom končí a moduly začínají. Zde pár obrázků jak sem začal v Uhřicích.
http://saman55.rajce.idnes.cz/Moje_moduly
saman55
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 07 říj, 2010 1:35 pm
Bydliště: Žihle - Plzeň sever

Re: Moduly saman55 Uhřice u Kyjova H0

Příspěvekod MirekTT » ned 25 pro, 2011 5:37 pm

Vlakodrom je zajímavý, nechal bych ho na hraní a Uhřice na něj někde napíchl. První dvě výhybky na zhlaví mají veliký poloměr odbočení, něco jako EW3 v téčku koukám, to vypadá hodně dobře. K těm ta trojcestná symetrička moc slušet nebude. Není to moc velká stanice, aby sis trojcestnou výhybku nestříhnul jako vlastní stavbu. Já bych se do toho pustil určitě, v hánule obzvlášť. Ulehčenou práci máš se záchodky, Třmínek je začal leptat.
Jinak držím palce, jedeš podle poloháku, což předurčuje k perfektnímu výsledku. :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků