Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 črc, 2011 8:41 am

Jaké zlo :?: Nejhorší jsou prachy,teď už Tě čeká samá radost :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod marwin » pon 11 črc, 2011 10:57 am

Moc pekny namet. Drzim palce at se dilo podari, je to opravdu velke sousto.
Tesim se na fotky ze stavby.
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 črc, 2011 7:39 am

Ještě doplňující informace.Dle původního plánu kolejiště stanice koleje 6,4,2,1,3,5,7 a 9.Na frýdeckém zhlaví ležela trojcestná výhybka odsazená.Kolej 6 byla propojena výhybkou číslo 13,takže kusá nebyla.Bohužel ,chybí mi ten nejzajímavější kousek a to na freštántském zhlaví ,ta pasáž s lokomotivními remízami a napojení na trať na Bílou.Na frýdeckém zhlaví za trojcestnou výhybkou v odbočné větvy je tzv stromkové rozvětvení.,na výkrese dost špatně čitelné.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 črc, 2011 8:08 am

Rekonstrukce původního stavu zhlaví dle podkladů, před prodloužením staničních kolejí směrem na Pržno.
Přílohy
frýdlant.jpg
frýdlant.jpg (184.91 KiB) Zobrazeno 5531 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » pát 29 črc, 2011 12:14 pm

Ale zapomněl jsi Milánku sdělit, v kterém roce se tato rekonstrukce prováděla, protože již v roce 1955 byla stanice podle mého schématu (viz. http://kontaminace.cenia.cz ), chybí mi tam jen vlečka z manipulační skupiny směrem na Frýdek. Náznak zarostlé koleje tam budu dělat, v roce 1970 už se totiž nepoužívala.
A remíza byla ve stanici jen jedna a tu tam mám (fungovala pouze jako topírna bez jámy a zbrojení) a remíza o dvou stáních stojí až ve Frýdlantě zastávka, tam probíhalo zbrojení a údržba lokomotiv a motorových vozů, později, kdy byla i tato zrušena dojížděly motorové vozy z Frýdku Místku a dozbrojování naftou probíhalo z cisterny, přistavené na vlečkové části , vedle odbočky na Ostravici. Dokonce se mi s pomocí jedné místní stavědlářky podařilo zrekonstruovat kompletní kolejiště stanice i se zastávkou a přilehlou vlečkou, která se za zastávkou napojovala na trať směr Ostravice a dokonce mám i schéma osazení návěstidly. Budou to mechaniky, s čehož teda moc radost nemám, ale budou přesně podle skutečnosti z r. 1970.
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » úte 02 srp, 2011 7:03 pm

Stavba začala.
Všechny práce se teď točí okolo konstrukce modulů. Holé kostry modulů ,které mi sestrojil Ferda, je nyní potřeba opatřit kolejovým ložem (18mm laťovka a na ní ještě přijde 6mm styroduru určeného pod plovoucí podlahy). Jelikož v sokolovně nebyl čas vše upravit na míru, tak to teď musím dělat se svým předpotopním nářadím, ale i tak mi dnes šla práce celkem od ruky. Bylo třeba doupravit spodní čela, dále naformátovat laťovku, nalepit podkládky pod lože a nakonec přilepit lože. Pro lepší pevnost jsem toto vše ještě provrtal a protáhl vruty 4x60mm k rámu, drží to jako čert. Dále jsem chtěl lepit horní čela, ale to se nepovedlo, neboť se stal někde renonc a čela byla nařezána na špatnou výšku. Informoval jsem Ferdu a ten mi ještě dnes nechal nařezat čela nové a co víc, dokonce mi je i osobně dovezl. Tohleto je zlatý člověk a jeho pomoc, při stavbě této stanice, je neocenitelná. Děkuji.

A tady je výsledek dnešní práce. Už tam vidíte Frýdlant??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prvních pět modulů, neboli zhlaví směr Čeladná s odbočkou na Ostravici.( zatím to má jen 2,9m ) :lol:

Obrázek

Obrázek
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod mlha » stř 03 srp, 2011 6:27 am

A ještě Tě mají doma rádi? :D :D :D :D :D :D :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » stř 03 srp, 2011 7:19 pm

Ale jo, mají mě moc rádi, jenom mě nebudou mít rádi až s tím pojedu někde ven, ale snad si zvyknou. :mrgreen:

A tady je pokračování.

Zbytek stanice (i čela už tam jsou)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a tady celek

Obrázek

Obrázek
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 03 srp, 2011 7:23 pm

To vypadá,že chceš předhonit čas :lol: to už jsou ty weichen aus deutschland? :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » stř 03 srp, 2011 7:36 pm

Ja!!! :mrgreen:
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod fofros » pon 08 srp, 2011 9:22 pm

První koleje na modulech.
Tohle je pakárna, co mě vůbec nebaví :mrgreen:

Odbočka na Ostravici.



Obrázek

Obrázek
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod mnitka » pon 08 srp, 2011 9:27 pm

Jsem zvědavej jak dobrý tohle bude, rozhodně se mi tento projekt velmi zamlouvá.
Štíhlé výhybky, skutešná předloha...
Držím palce a sleduju.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 09 srp, 2011 4:22 am

No pěkný,ale začíná to trošku připomínat zahradní železnici :D vypadá to tak,že zatím co my ostatní stavíme kolejiště uvnitř baráku,ty jsi se vydal jinou cestou a kolejiště budeš mít kolem domu. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod Dašek » úte 09 srp, 2011 4:18 pm

Svérázný to region :lol: :lol:
Dašek
 
Příspěvky: 524
Registrován: sob 31 říj, 2009 6:46 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Frýdlant nad Ostravici - modul stanice

Příspěvekod mlha » úte 09 srp, 2011 4:53 pm

Takový megalomanský,ono když má někdo místo pokojíku sokolovnu tak mu na nějakém centimetru nesejde,jenom ten MF tam nějak nepasuje s tou svou velikostí...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků