Ovládání modulovky

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod fulda » úte 21 kvě, 2024 7:03 am

a-ha, takže pokud to čtu správně, tak existuje možnost nákupu v Brně a v Praze. Čili platí co už jsem naznačoval TADY. Fredů je k dispozici kolik kdo chce.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4934
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod Pavel-HP » úte 21 kvě, 2024 7:22 am

Tak to co píšeš platí. Jen ten nákup a výroba není aktuální.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod rawen » úte 21 kvě, 2024 8:47 am

Zkusím to napsat ještě jinak.
FRED(I) není ovladač pro typického domácího uživatele. Je používán především v (modulářských) klubech. Jejich členové se mezi sebou znají ze setkání a vědí, na koho se obrátit. Případně i naopak - výrobce je informuje o tom, že postaví nebo doveze další sérii a zjišťuje zájem.

Není to pultové zboží s průběžnou dostupností a pevnou cenou. Takže je ZCELA BEZPŘEDMĚTNÉ o něm takto uvažovat a srovnávat ho s komerčními ovladači.

Radek

P.S.: Pro úplnost, komerční čtyřfunkční FRED nabízený Uhlenbrockem zmizel z katalogů někdy před deseti roky.
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod fulda » úte 21 kvě, 2024 9:12 am

Ano, tomu rozumím. Nejsou to rohlíky v sámošce, které dovezou každé ráno. Ale pořád platí, že existují dva zdroje, které jsou schopné vyrobit/dovézt vhodné množství, když zájem dosáhne efektivní hodnoty.
Neboli, kdo CHCE, ten se k ovladači v přiměřené době dostane. Setkání nejsou každý týden že.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4934
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod HonzaM » sob 25 kvě, 2024 7:47 am

Mám zajímavou zkušenost s wifi ovladačem ESU. Na setkání v Hanau jsem ho měl připojen k síti LocoNetu z centrály Uhlenbrock Intellibox prostřednictvím interface Digitrax LNWI a ESU se choval prakticky stejně jako FRED, s jediným rozdílem jak už jsem tady popsal, s možností ukradení, k tomu ale nemůže dojít omylem ani náhodou, ale jen úmyslně. A ani pak se nemůže stát, že by tutéž lokomotivu mohli ovládat dva strojvůdci, aniž by o tom nevěděli. S centrálou, která disponuje oběma protokoly (Z21 a WiThrottle, třeba YD7001 nebo Daisy II WLAN) je chování jiné. Jakmile je u těchto centrál lokomotiva ovládána FREDem, nemá na ni jakýkoli wifi ovladač možnost působit, jen na displeji zobrazí nastavenou adresu a rychlost a u ESU také nastaví do odpovídající polohy ovládací kolečko. Rychlost jím ale ovládat nemůže.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod HonzaM » pon 27 kvě, 2024 3:07 pm

vvitty píše:Kolik ze takovy FRED v soucasnosti stoji ?

Právě jsem dostal od dodavatele z FREMO potvrzení dodávky aktuálního provedení FREDi se spirálovým kabelem za 62 €
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod rawen » pon 27 kvě, 2024 6:08 pm

Что такое "aktuální provedení"?
Kolik Funkcí? Poťák nebo encodér?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1718
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod fulda » čtv 30 kvě, 2024 11:31 am

a není to jedno? Můžeš dostat ovladač ve známém stavu za 800 až 1100 tady, tak proč by jsi si kupoval cizí za 1500?
Aktuální verze FREDa je ta, co má tlačítka ve dvou řadách pod potenciometrem. Jmenuje se 1.8. Předchozí byla 1.7 a měla tlačítka ve sloupečku.
Potenciometr a enkodér jsou u obou zaměnitelné.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4934
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod adix » pát 31 kvě, 2024 6:07 am

fulda píše:a není to jedno? Můžeš dostat ovladač ve známém stavu za 800 až 1100 tady, tak proč by jsi si kupoval cizí za 1500?
Aktuální verze FREDa je ta, co má tlačítka ve dvou řadách pod potenciometrem. Jmenuje se 1.8. Předchozí byla 1.7 a měla tlačítka ve sloupečku.
Potenciometr a enkodér jsou u obou zaměnitelné.

A ty víš, kde s Fredem plně srovnatelný ovladač včetně krouceného kabelu za ty peníze co píšeš mají?
adix
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 01 dub, 2019 11:30 am

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod zdeno » pát 31 kvě, 2024 6:40 am

adix píše:A ty víš, kde s Fredem plně srovnatelný ovladač včetně krouceného kabelu za ty peníze co píšeš mají?

stale vyrabim OTO-MD asi tak 2 kusy mesicne za cenu 35 Eur aj s kabelom, (cena 1000Kc, prevod Kc/Eur je drahy).
Jedine co Oto neumi je prechod pres GATEWAY, neni totiz pristup ku zdrojovemu kodu Gateway.
---
Ak ked se HonzaM snazi jak muze, Oto se stale prodava. :D :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3046
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod HonzaM » pát 31 kvě, 2024 10:18 am

zdeno píše:
adix píše:A ty víš, kde s Fredem plně srovnatelný ovladač včetně krouceného kabelu za ty peníze co píšeš mají?

stale vyrabim OTO-MD asi tak 2 kusy mesicne za cenu 35 Eur aj s kabelom, (cena 1000Kc, prevod Kc/Eur je drahy).
Jedine co Oto neumi je prechod pres GATEWAY, neni totiz pristup ku zdrojovemu kodu Gateway.
---
Ak ked se HonzaM snazi jak muze, Oto se stale prodava. :D :D

Zdeno, prosím přestaň se svými výpady na mou adresu. Nikdy jsem nevyvinul žádnou iniciativu proti prodeji OTO. Pokud tvá paměť sahá tak daleko, kdysi jsem koupil asi 8 kusů a přesvědčoval jsem kolegy aby si je koupili. To se stalo, jenže moc jim nevyhovovaly a další už nechtěli, protože mají kromě jiného odlišný způsob vkládání a mazání adresy. Pokud si na to někdo u OTO zvykne, tak je třeba kupuje dál, jenže když přijedeš na setkání do Německa nebo do Dánska, tak se jakékoli odlišnosti nelíbi. Ty máš snahu přicházet s něčím novým a podle tebe lepším, jenže uživatelé dávají přednost setrvání na zvyklostech. Proto jim například vyhovuje že je ovládání wiFRED velmi podobné. Na prodeji FREDů nejsem zainteresován a nemám důvod je prosazovat. Teď jsem jejich nákup realizoval na přání kolegy, protože to může realizovat jen člen FREMO. Můžeš se přesvědčit jsem na té transakci neměl ani korunu zisk. Mně osobně se tvůj OTO MD líbí a doma ho používám, ale kolegům na setkání pro jeho odlišnost nevyhovuje Nikdy jsem ale nikoho nepřesvědčoval aby si OTO nekupoval.
Naposledy upravil HonzaM dne pát 31 kvě, 2024 10:36 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod zdeno » pát 31 kvě, 2024 10:29 am

HonzaM píše:
zdeno píše:
adix píše:A ty víš, kde s Fredem plně srovnatelný ovladač včetně krouceného kabelu za ty peníze co píšeš mají?

stale vyrabim OTO-MD asi tak 2 kusy mesicne za cenu 35 Eur aj s kabelom, (cena 1000Kc, prevod Kc/Eur je drahy).
Jedine co Oto neumi je prechod pres GATEWAY, neni totiz pristup ku zdrojovemu kodu Gateway.
---
Ak ked se HonzaM snazi jak muze, Oto se stale prodava. :D :D

Zdeno, prosím přestaň se svými výpady na mou adresu. Nikdy jsem nevyvinul žádnou iniciativu proti prodeji OTO. Pokud tvá paměť sahá tak daleko, kdysi jsem koupil asi 8 kusů a přesvědčoval jsem kolegy aby si je koupili. To se stalo, jenže moc jim nevyhovovaly a další už nechtěli, protože mají kromě jiného odlišný způsob vkládání a mazání adresy. Pokud si na to někdo na OTO zvykne a tak je kupuje dál, jenže když přijedeš na setkání do Německa nebo do Dánska, tak se jakekoli odlišnosti nelíbi. Ty máš snahu přicházet s něčím novým a podle tebe lepším, jenže uživatelé dávají přednost setrvání na zvyklostech. Proto jim například vyhovuje že je ovládání wiFRED velmi podobné. Na prodeji FREDů nejsem zainteresován a nemám důvod je prosazovat. Mně osobně se tvůj OTO MD líbí a doma ho používám, ale kolegům na setkání nevyhovuje. Nikdy jsem ale nikoho nepřesvědčoval aby si OTO nekupoval.

proc potom OTO negativne vzpominas skoro v kazdem tvem prispevku !!
Pis iba za sebe a ne za druhe !! Myslim, ze by se mi ozvali.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3046
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod HonzaM » pát 31 kvě, 2024 11:13 am

rawen píše:Что такое "aktuální provedení"?
Kolik Funkcí? Poťák nebo encodér?

Radek

Podle dnešního sdělení dodavatele může nyní dodávaný FREDi ovládat 16 funkcí a je osazen potenciometrem. Také uvádí, že i starší FREDi mohou ovládat 16 funkcí po update software.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod zdeno » pát 31 kvě, 2024 11:34 am

HonzaM píše:
rawen píše:Что такое "aktuální provedení"?
Kolik Funkcí? Poťák nebo encodér?
Radek

Podle dnešního sdělení dodavatele může nyní dodávaný FREDi ovládat 16 funkcí a je osazen potenciometrem. Také uvádí, že i starší FREDi mohou ovládat 16 funkcí po update software.

a ovlada FRED obe normy pro F9 -F16, da se mezi nima prepinat ?? Jedno je totiz EDh a druhe D4h nebo A3h opcode.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3046
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Ovládání modulovky

Příspěvekod HonzaM » pát 31 kvě, 2024 11:46 am

zdeno píše:
HonzaM píše:
rawen píše:Что такое "aktuální provedení"?
Kolik Funkcí? Poťák nebo encodér?
Radek

Podle dnešního sdělení dodavatele může nyní dodávaný FREDi ovládat 16 funkcí a je osazen potenciometrem. Také uvádí, že i starší FREDi mohou ovládat 16 funkcí po update software.

a ovlada FRED obe normy pro F9 -F16, da se mezi nima prepinat ?? Jedno je totiz EDh a druhe D4h nebo A3h opcode.

Já to nevím a zjišťovat to nebudu, jak to ale řeší jiné ovladače, třeba ESU Mobile Control II, když žádná takováto omezení při volbě 9 - 16 nezmiňují? A co třeba OTO MD, tam pokud vím také žádné přepínání mezi nomami není potřeba.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PajaF a 9 návštevníků