Zetky a uhláky ČSD

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zetky a uhláky ČSD

Příspěvekod Zippich » pát 04 led, 2008 12:49 pm

Nevíte někdo, kde sehnat informace o klasických krytých i otevřených nákladních vozech, které byly v provozu u ČSD před válkou? Rád bych rozšířil park nákladních vozů ve druhé epoše, ale nikde nemůžu najít žádné slušné podklady...
Zippich
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod xxvojtikxx » sob 10 kvě, 2008 9:56 pm

Zneužívám tohle téma na můj podobnej problém. Mám v TT klasické "piváky" od Zeuke, BTTB až po Tillig (většinou popisy Tuborg, Carlsberg...). Dělaly se i klasické červenohnědé "zetky" ČSD.

Chtěl bych si tyhle modely předělat na ČSD (mám právě ty Tuborgy), ale nikde nemůžu zaboha najít jakýkoliv podklady ke stavbě. Jediná věc, co jsem našel, je recenze pro H0 http://magazin.modely.biz/view.php?cisloclanku=2006100007, což je dost dobrý (hlavně třeba popisky), ale rád bych viděl aspoň jeden skutečný vůz. Jedná se o ten úplně samý vůz (jen bez té budky, ta se dá dokoupit u DK modelu jako lept).

Nemá někdo něco? Moc by mi to pomohlo. Klidně jakékoliv barevné variace ČSD. Jen pro ten pocit že to tu opravdu jezdilo a půjdu do toho :)
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pája » sob 10 kvě, 2008 10:21 pm

Nějaké info,hlavně o starších Gb ,na Lp byli přeznačeny u ČSD někdy po r.1918.
http://www.parostroj.net/katalog/nv/cla ... _vozu.php3
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Pája » sob 10 kvě, 2008 10:27 pm

A tady jsou vidět pěkný Lp-čka v H0 :
http://obtisky.parostroj.net/priklady_obtisku.htm
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod xxvojtikxx » ned 11 kvě, 2008 12:25 am

Díky, tohle všechno už mám projetý a není to právě přesně ten typ co potřebuju :( Ani na parostroji v katalogu to neni, ani v tom článku.

Ten můj je přesně to co je v magazínu. Ty jsi taky TTčkař takže určitě víš co mám na mysli. S dovolením si vypůjčím jednu fotku od Dana http://www.domacimodulovka.cz/vozovypark/krytyvuz/ipage00001.htm.

Nakonec to dopadne tak, že si to vymyslím a prostě to stříknu a obtisknu jak se mi bude zrovna líbit (nebo to udělám podle toho H0 v magazínu) :(
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pája » ned 11 kvě, 2008 7:36 am

Jasně,ale víc toho prostě nemůžu najít.Hodně štěstí při hledání
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Jirka Kocí » ned 11 kvě, 2008 8:03 am

Uživatelský avatar
Jirka Kocí
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26 bře, 2008 11:41 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Jirka Kocí » ned 11 kvě, 2008 8:44 am

Uživatelský avatar
Jirka Kocí
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26 bře, 2008 11:41 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvekod radeksindy » pon 12 kvě, 2008 12:57 pm

Podklady k tomu vozu Lp 511021, který je recenzován v magazínu ani nehledej. Článek sice tvrdí, že si počítači nýtů přijdou na své, ale těm se spíše udělá špatně. K popisům by mohly být "drobné" připomínky, ale hlavně jsou natištěny na úplně jiný vůz. Místo klasického piváku kkStB výrobce použil na bílo natřenou německou G10 s budkou. Vůz, který měl být použit, dělá v H0 třeba BV-model, v TT dělal lept DK-model.

Pokud si dobře pamatuji, tak ty "chladicí" vozy TUBORG a spol. byly jenom přemalované klasické zetky. Pokud z nich chcete udělat vozy ČSD, tak neklepší bude udělat je klasické kryté (červenohnědé) a ne chladicí.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » pon 12 kvě, 2008 8:34 pm

No vida, a je to venku, tak jsem rád že mám jasno. Přišlo mi to nějaký podivný. Díky!

Jinak DK model dělá polyuretanové odlitky těch piváků v TT co já vím (to jen kdyby to někdo hledal) doplněné lepty.

Takže budou červenohnědý a je to vyřešený.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod xxvojtikxx » sob 31 kvě, 2008 9:47 pm

Tak jsem se do toho pustil, zatím ty Zetky jsou dvě, chybí popisky a lehká patina, komplet seriál dělám u sebe na webu, časem by měly přibýt ještě tak 2 nebo 3 takže budu mít hezkou soupravu :)

Budka je z leptu od DK-modelu a doplněno pár věcmi z vlastní zahrádky (hlavně zábradlí), je to obyč "nařezaná a prodloužená" Zetka. Chtěl jsem aby nebyly všechny stejný :)

A ty uhláky, časem bych taky si nějakej udělal tak si to nenechám pro sebe, v tomhle ohledu nás Tčkaře NDR zásobovala opravdu dobře a vozů na vhodný přestavby je dost...

Obrázek

Ještě bych měl dotaz, jestli byly nějaký pravidla v řazení - pokud jel v soupravě např. vůz s budkou, jestli musel být na konci vlaku s budkou otočenou směrem za vlak, nebo se to řadilo podle ladu a skladu tak, jak to přišlo, tzn. třeba bez-bez-s budkou-bez-bez?!

EDIT: Tak tady už je hotovej výsledek, trochu to pod lampičkou hází prasátka :)

Obrázek
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 čer, 2008 3:16 pm

A pomohl by ti zdroj-ČESKOSLOVENSKÁ ŽELEZNIČNÍ VOZIDLA/Ing.Zdeněk Maruna/soubor monografií pro přátele železnic a železniční modeláře/NADAS-1972

OSOBNÍ VOZY
NÁKLADNÍ VOZY
HNACÍ VOZY

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zetky a uhláky ČSD

Příspěvekod Radek » sob 13 pro, 2008 5:47 am

Zippich píše:Nevíte někdo, kde sehnat informace o klasických krytých i otevřených nákladních vozech, které byly v provozu u ČSD před válkou? Rád bych rozšířil park nákladních vozů ve druhé epoše, ale nikde nemůžu najít žádné slušné podklady...

Rád bych oživil původní Zippichův dotaz, na který se nenašla odpověď. Zkuste, prosím, provětrat své archívy.
Díky R
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod radeksindy » ned 14 pro, 2008 1:06 am

Co si takle přečíst výše uvedenou zprávu :D

Kromě monografií Z.Maruny lze pro modelářské účelu použít informace a výkresy vyšlé ve časopise Svět železnic. Pokud si dobře pamatuji tak jsou tam vozy Zt a Zdv.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod Radek » ned 14 pro, 2008 8:57 am

Ta knížka není nejmladší, je to můj ročník :lol: a sehnat se mi ji nepodařilo ani přes známou v knihovně.
Po těch časopisech zapátrám. Dík
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků