Motorový vůz

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Motorový vůz

Příspěvekod pavmar » ned 06 zář, 2009 6:31 am

Ahoj z odlitku p. Číže stavím motorák M296 mam problem už jsem udělal s odlitku lokomotivy ale vůz ještě ne, ted jsem narazil že nevím jestli zalepit okénka (rámečky) při stavbě ještě před lakem a nebo potom po nalakování skříně. Díky za radu Pavel M.
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 06 zář, 2009 8:38 am

Záleží čemu dáš přednost. Já volím vybrousit kastli, ztenčit stěny co to jde, pak nabarvit kastli a rámečky oken zvlášť. Pak na čirou folii vyznačit rozmístění oken, rámečky na ní nalepit a pak teprve to celé vlepit do motoráku.

Jinak než budeš kastli barvit - absolutní nutnost je prorýt spáry dveří a různých deklů (vhodné rydlo nebo zubatá pilka ze žiletky ti s tím pomůže) a jemným šmirglem přebrousit celý "zrnitý" povrch odlitku. Teprve pak budeš mít po nastříkání ucházejí vzhled té kastle.

M296 mám doma a furt čekám na vhodný pojezd :roll:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod pavmar » ned 06 zář, 2009 2:14 pm

já mám podvozek od pana pletichy a i s dekodérem jezdí suprově plynule a docela tiše oproti starším podvozkum co od něj mám. naprostá spokojenost
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků