rámy oken vozů Be/Bi

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

rámy oken vozů Be/Bi

Příspěvekod badliner » čtv 25 led, 2007 7:46 pm

Někde jsem viděl u modelů rámy žluté ,někdy spíše do hněda..tak nevím jak je udělat..Případně je to vždy nějaký přesný odstín?
Dále by mě zajimala jestli a jak se případně barví čtvereček, který naznačuje madlo na stahování okna.... :roll:
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Mravec » pát 02 úno, 2007 3:52 pm

mna by zase zaujimalo ako urobit okna presne na odliatok ak sa to da ovsem, alebo cim sa to potom tmeli?
:roll:
Mravec
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 31 říj, 2006 12:50 pm

Příspěvekod badliner » pát 02 úno, 2007 6:54 pm

Mravec píše:mna by zase zaujimalo ako urobit okna presne na odliatok ak sa to da ovsem, alebo cim sa to potom tmeli?
:roll:

V tom ti neporadim...ja to mam v TT cili komplet stavebnice...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: rámy oken vozů Be/Bi

Příspěvekod Zippich » pon 19 úno, 2007 3:27 pm

badliner píše:Někde jsem viděl u modelů rámy žluté ,někdy spíše do hněda..tak nevím jak je udělat..Případně je to vždy nějaký přesný odstín?
Dále by mě zajimala jestli a jak se případně barví čtvereček, který naznačuje madlo na stahování okna.... :roll:


S tou barvou je to jednoduché. Vždy záleží jen na skutečné předloze. Takže se mrkni na skutečný vůz, třeba v muzeu, a budeš mít jasno. Dál je třeba si ujasnit epochu. Například když v roce 1928 vytahovali z Ringhofferky právě dokončený osobák, tak lze předpokládat, že jeho dřevěné okenní rámy, v tu dobu čerstvě namořené, svítili čistotou nového dřeva. Tytéž rámy na tomtéž voze po 20 letech provozu už budou asi výrazně tmavší a když pak vůz v 60.letech dosluhoval jako hitlák, tak ho možná v dílnách přestříkali na zeleno včetně rámů...
Zippich
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: rámy oken vozů Be/Bi

Příspěvekod badliner » pon 19 úno, 2007 7:49 pm

Zippich píše:
badliner píše:Někde jsem viděl u modelů rámy žluté ,někdy spíše do hněda..tak nevím jak je udělat..Případně je to vždy nějaký přesný odstín?
Dále by mě zajimala jestli a jak se případně barví čtvereček, který naznačuje madlo na stahování okna.... :roll:


S tou barvou je to jednoduché. Vždy záleží jen na skutečné předloze. Takže se mrkni na skutečný vůz, třeba v muzeu, a budeš mít jasno. Dál je třeba si ujasnit epochu. Například když v roce 1928 vytahovali z Ringhofferky právě dokončený osobák, tak lze předpokládat, že jeho dřevěné okenní rámy, v tu dobu čerstvě namořené, svítili čistotou nového dřeva. Tytéž rámy na tomtéž voze po 20 letech provozu už budou asi výrazně tmavší a když pak vůz v 60.letech dosluhoval jako hitlák, tak ho možná v dílnách přestříkali na zeleno včetně rámů...


Díky..ono spíš bude problém sehnat konkrétní fotografii vagónu barevnou...
Ale myslím,že když použiju barvu středně hnědé lakované dřevo bude to přiměřené:-)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: rámy oken vozů Be/Bi

Příspěvekod Jacek » úte 20 úno, 2007 10:47 am

Zippich píše:S tou barvou je to jednoduché. Vždy záleží jen na skutečné předloze. Takže se mrkni na skutečný vůz, třeba v muzeu...

V muzeu nic není. Dobré stránky o vozech Be, Bi jsou http://drevaky.wz.cz/
Je tam vidět, že rámy oken jsou buď hnědé nebo taky šedé. Na jedné fotce v knize Pod značkou ČKD jsou i bílé. Já používám okr a různé odstíny hnědé.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 890
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod Hekttor » pon 30 dub, 2007 4:37 pm

Pánové podívejte se na zmíněnou stránku o dřevácích na detaily oken a zjistíte, že hnědý rámeček je dřevěný a šedý kovový.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod BLEKK » stř 02 kvě, 2007 10:53 am

Ako ale nafarbiť, tie okienka? Akú používate techniku?
BLEKK
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04 dub, 2007 12:03 pm

Příspěvekod badliner » stř 02 kvě, 2007 2:44 pm

myslis ten ram?ja to delal spickou spejle:-)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Zippich » čtv 03 kvě, 2007 6:57 am

BLEKK píše:Ako ale nafarbiť, tie okienka? Akú používate techniku?


Staré trubičkové pero...
Zippich
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod user_269 » pon 03 zář, 2007 12:04 pm

Podle epochy...ja natiram ramy zlutou barvou...od Agamy vodou reditelnou a to jemnouckym a malym / 5 - 10/ vlasku steteckem.
user_269
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03 zář, 2007 12:00 pm


Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků